На цей час, для проведення виборів 25 жовтня є кілька перешкод. Перша та основна проблема - нестача грошей у бюджеті.
Мільярда гривень, каже експерт, вистачить на всі організаційні заходи, крім оплати праці членів комісій (на всіх рівнях працюватимуть на місцевих виборах до 600 тисяч членів комісій). Це - найбільша стаття витрат. На неї закладали 1,2 мільярда гривень.
Через нестачу фінансів, немає можливості модернізувати інформаційно-аналітичну систему "Вибори" під нове законодавство. А це необхідно, адже був ухвалений Виборчий кодекс, запроваджено нові виборчі системи. Не можна зараз і розгортати систему регіональних представництв ЦВК. А вони могли би покращити організацію виборів, розповів голова Центрвиборчкому в інтерв'ю Gazeta.ua.
Вплинув на фінансування і посилив невизначеність коронавірус, додав фахівець.
Він зазначив, що гроші на засоби захисту мають надаватися через спецфонд, створений для запобігання поширенню коронавірусу. Адже Виборчий кодекс не передбачає витрачання коштів на такі цілі під час організації виборчого процесу. Гарантувати безпеку мають також органи влади на місцях. Але, як це буде на практиці, поки що невідомо.
На порядку денному залишається ще декілька нюансів щодо організації виборів. Проблемою залишається підкуп виборців. Голова ЦВК також торкнувся проблем з необхідністю внесення змін до Виборчого кодексу, незавершеністю адміністративно-територіальної реформи, професійності членів комісії та ін. Залишається питання виборів на окупованих територіях. Окремий головний біль фахівців: кандидатів може бути настільки багато, що бюлетень не можна буде виготовити технічно.
Нагадаємо, про проблеми з проведенням та законністю осінніх виборів попереджав й депутат Одеської облради Олег Кутателадзе.