Бібліотекам потрібне повне перезавантаження, адже це побільшає у читацьких залах нових відвідувачів. Так вирішено у Визирській ОТГ, так вважають в Першотравневому.
Сьогодні багато батьків скаржаться на те, що діти не хочуть читати. На думку Володимира Ковальчука, який довгі роки працював з дітьми, цю ситуацію можна виправити тільки якщо самі батьки почнуть читати, а діти будуть брати з них приклад.
Володимир Ковальчук режисер за освітою, в молоді роки працював за фахом в різних селах тоді ще Комінтернівського району.
Він сам є постійним відвідувачем місцевої публічної бібліотеки та вважає, що регулярне читання книг взагалі значно підвищує рівень культурного спілкування між людьми. Але на його думку, в селі не вистачає читацьких клубів, де жителі можуть зібратися та обговорити прочитані книги.
У Першотравневій бібліотеці не можуть поскаржитися на відсутність читачів. У закладі їх зареєстровано понад 1 000 осіб, хоча тут визнають, що інтерес молоді до вічного джерела знань в останні роки значно поменшав. Цьому сприяє й застарілий бібліотечний фонд. Адже публічна бібліотека потребує чимало нових книг, за якими тут складено листи очікування від читачів.
Водночас роботі з дітьми в бібліотеці приділяється велика увага, тут проводяться спільні заходи з вчителями місцевої школи. Проте, каже керівниця, бібліотеці не вистачає повного перезавантаження, яке включає й оновлення фонду, й закупівлю оргтехніки та й просто ремонт приміщення, щоб сюди завжди приємно було прийти.
Авторка: Катерина Гончар.