Ділянки, які не були розпайовані та не увійшли до комунальної власності, тепер приєднані до Визирської ОТГ. А це близько 2 тис. га території, і десь біля 80% цих угідь в запасі — без визначення цільового призначення та категорії. Ними всіма дотепер розпоряджався Держгеокадастр. Тепер ОТГ має змогу розробляти містобудівну документацію, генплани або віддавати ділянки під сільгоспвиробництво.
Це не тільки вільні землі, а й ті, на які є укладені договори оренди на підставі аукціонів. З орендаторами треба буде перезаключати домовленості. А усі вільні землі додадуться до Генпланів на майбутнє використання за потребою.
За словами фахівчині, завдяки створенню в громаді ЦНАП всі ці ділянки будуть зареєстровані на місці, їхати нікуди не потрібно.
Також зараз ОТГ потрібно розв’язати питання щодо затвердження проєкту встановлення водоохоронної зони. Він розроблений, але вже 2-3 роки проходить процедуру погодження з екоінспекцією. Як тільки ця фаза закінчиться, проєкт утвердиться, і до громади Держгеокадастр «докине» ще й ці землі на узбережжі. І тоді можна планувати якісь об’єкти рекреаційного призначення, бази відпочинку, санаторії тощо.
Анастасія Дорошенко відзначила, що десь з середини наступного року вже можна буде приступати до процедур об’яв тендерів по вибору підрядників для виконання будівельних робіт спорткомплексу, стадіону, парку. А виконання будівельних робіт по пішохідному мосту у Визирці почнеться вже з перших місяців нового року.