Добрий врожай зернової ниви — не тільки подарунок природи. Це насамперед результат титанічної самовідданої праці аграріїв.
В умовах Причорноморського степу часто-густо не вистачає вологи для забезпечення сходів сільськогосподарських культур. Особливо складним в цьому випадку був минулий рік. Не обійшла довготривала посуха практично усі сільгосппідприємства Визирської об’єднаної територіальної громади. І все ж, не дивлячись на погодні та кліматичні катаклізми на території громади, хлібороби, беручи на озброєння сучасні технологічні рекомендації науковців, сміливо торують шляхи на отримання в нинішньому році вагомих результатів своєї праці.
Директор ТОВ «Кордонське» Олександр Вікторович Семенов — перспективний керівник, депутат Визирської сільради, який володіє прекрасними організаторськими здібностями, інакше кажучи — сучасний менеджер виробництва. А головне, він приділяє значну увагу вдосконаленню технологічних процесів вирощування культур, постійно цікавиться новинкам аграрної науки.
Варто зазначити, що за вагомі виробничі досягнення і в минулі роки, Олександр Вікторович неодноразово нагороджувався Почесними грамотами колишньої Лиманської районної державної адміністрації, районної ради, до якої також обирався депутатом.
Годинник життя цього поважного чоловіка нещодавно відрахував йому вже 60 років. Проте цих років йому не даси. І ще один невеличкий штришок до його портрета, котрий найкращим чином характеризує Семенова як вольову, цілеспрямовану людину. Свого часу Олександр Вікторович закінчив Одеський політехнічний інститут. За професією він інженер-електронник. За сімейними обставинами йому довелося попрощатися з перспективною роботою в обласному центрі та разом із молодою дружиною переїхати в село Кордон — на батьківщину своєї половинки.
Олександр Вікторович розпочинав тут працювати головним енергетиком місцевого сільгосппідприємства, а у 2012 році став його директором. Спочатку було дещо лячно на посаді керівника, який не мав професійної освіти. Тому, як у студентські роки, новий керівник засів за фахову літературу, добросовісно виконував усі настанови попереднього очільника товариства, який за станом здоров’я залишив свою роботу. В перші роки виробничої діяльності часто-густо доводилося працювати без вихідних. І результати копіткої праці не зачекалися.
Вже у 2014 році, одному із посушливіших в регіоні, в ТОВ «Кордонському» в середньому на круг було зібрано понад 30 центнерів зерна. Цей показник виявився одним з кращих серед господарств колишнього Лиманського району. І в наступні роки виробничі здобутки товариства були, як кажуть, на висоті. Хоч принагідним буде відзначити, що минулого року виробничі показники, через затяжну посуху, не радували. І все ж ефективне господарювання в цьому агроформуванні в попередні роки дозволило помітно подбати про зміцнення матеріально-технічної бази. З технічних засобів, які нині використовуються на виконанні технологічних процесів в цьому товаристві, налічується 5 зернозбиральних комбайнів, 10 тракторів, 3 вантажних автомобілі, чимало причіпного сільгоспінвентаря. В переважній більшості — це нові, потужні машини й механізми відомих світових виробників сільськогосподарської техніки.
У ТОВ «Кордонському» загалом нараховується 2 400 гектарів орної землі, які розташовані на території Калинівського, Кордонського та Дмитрівського старостинських округів. Тут вже не перший рік використовують п’ятипільну сівозміну сільгоспкультур: озимі пшениця, ячмінь, ріпак, а також соняшник та горох, — яка на практиці довела свою перевагу. В цьому господарстві, в порівнянні з деякими іншими агроформуваннями громади, приділяють належну увагу бобовій культурі. Оскільки саме вона є джерелом збагачення ґрунту таким важливим мінеральним компонентом як азот, через нестачу якого не можливо отримати високі врожаї. В «Кордонському» практично не вирощують культури без внесення необхідної кількості мінеральних добрив, дотримання ряду інших агротехнічних вимог.
За словами Семенова, найважливішим завданням для хліборобів господарства є впровадження у виробництво сучасних, апробованих технологій вирощування сільськогосподарських культур, з врахуванням посушливого клімату регіону. Іншого шляху досягнення запланованих врожаїв на цих землях не існує.
На площах, відведених під озимі культури, ще з осені отримані сходи, які в зимові дні зволожені рясними опадами. Тому можна сподіватися на вагому віддачу хліборобської ниви.
Доброчинність у життєвій філософії Олександра Вікторовича завжди стоїть на чільному місці. Тому він як керівник, народний обранець надає чимало різноманітної допомоги в роботі місцевих закладів освіти, культури, в інших сферах соціального життя. Так, на в’їзді в село, в минулому, не кращому за економічними показниками році, коштом господарства був збудований дитячий майданчик, проведений ямковий ремонт твердого покриття доріг в трьох селах Кордонського старостинського округу і між ними. Чимало чого було зроблено і в попередні роки.
Життєве кредо Олександра Вікторовича Можна описати його фразою: «Я живу і працюю для людей. І дуже приємно, що вони мене в усьому підтримують».
Автор: Іван Рафальський.