Ці зміни продиктовані не лише новим адміністративно-територіальним устроєм держави, а й насамперед необхідністю створення єдиного безпекового простору, оперативного реагування на виклики та доступністю поліцейських послуг. Про це голова Національної поліції Ігор Клименко повідомив під час розширеного засідання колегії Міністерства внутрішніх справ України, передає Управління комунікації Національної поліції України.
За словами Ігоря Клименка, перед запуском нової моделі організації роботи був проведений досконалий аналіз, вивчена оперативна обстановка та визначене навантаження на кожного працівника поліції, врахована чисельність і густота населення в районах.
Ігор Клименко, голова Національної поліції України
В Україні успішно пройшла адміністративно-територіальна реформа: 490 районів ліквідовано, натомість створено 119 і 17 на тимчасово окупованих територіях. Тож спершу ми вирішили відштовхуватися саме від цих нововведень. Але ми не просто слідували новоутвореним районам, а провели детальний аналіз. У результаті у нас з’явилося 132 районні підрозділи поліції — управління та відділи. Щоб максимально охопити населення поліцейським захистом, у їх складі ми створили відділи, відділення та сектори поліцейської діяльності.
Він повідомив, що відділення поліції поділені на два типи: одні будуть мати у штаті слідчі підрозділи та карний розшук, а в інших залишиться лише дізнання та превентивні служби. Злочини невеликої тяжкості тепер є кримінальними проступками, які можуть розслідувати поліцейські офіцери громади, дільничні та працівники ювенальної превенції. Тож не всі невеликі підрозділи потребують у своїй структурі кримінальну поліцію та слідство.
Сектори поліцейської діяльності — це невеликі підрозділи поліції, де буде працювати лише превенція — тобто групи реагування, які оперативно виїжджають на виклики за номером «102», а також дільничні офіцери поліції, які безпосередньо працюють із населенням.
Одна з основних ідей зміни моделі управління — це створення на базі кожного району єдиного безпекового простору. Якщо раніше всі територіальні підрозділи були окремими структурними одиницями та виконували завдання виключно на визначених окремих територіях управлінь, відділів чи відділень, то тепер основним залишився районний підрозділ, а всі інші структурні одиниці — в його підпорядкуванні.
В розпорядженні керівника районного підрозділу — усі наряди поліції та групи реагування на території району, тож він самостійно може визначати їх дислокацію залежно від оперативної необхідності.
Скорочення кількості територіальних підрозділів поліції та особового складу не відбудеться. Натомість скорочено 1 000 керівників, а їх посади передали у служби, які найчастіше комунікують із людьми. Він зазначив: нині в державі створено 26 обласних головних управлінь Нацполіції, 646 територіальних підрозділів і 500 поліцейських станцій.
Нині в державі вже працюють 450 поліцейських офіцерів громади. Вони обслуговують 275 об’єднаних територіальних громад, безпосередньо проживають на території обслуговування, добре знають мешканців та їхні проблеми.
Нагадаємо, Красносільська ОТГ стала однією з перших громад Одещини, яка підписала Меморандум про співпрацю та партнерство з Національною поліцією.