ЛАН » Головні події дня » Віталій Петрусенко: «У Визирській ОТГ не мріють, у Визирській ОТГ — роблять»

Віталій Петрусенко: «У Визирській ОТГ не мріють, у Визирській ОТГ — роблять»

Віталій Петрусенко: «У Визирській ОТГ не мріють, у Визирській ОТГ — роблять»

  Віталій Петрусенко — депутат Визирської сільської ради, координатор організації «Команда розвитку», розповів в інтерв’ю телеканалу «ТІС-ТВ» про роботу організації, довіру виборців і плани на розвиток.

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку».

  — Членом «Команди розвитку» Ви є давно, а депутатом вирішили стати недавно. Що Вас спонукало?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»

«Команду розвитку» ми створили кілька років тому з ініціативи Олега Кутателадзе. Тому що ми вирішили, що це принесе якесь нове віяння на розвиток громади, даної території. Спробували, щоб в цю команду увійшли люди, які більш пасіонарні, ніж інші. Намагалися створити команду з людей, які бачать, що без розвитку будь-яка цивілізація занепаде. У нас в принципі вийшло, тому що основним кістяком «Команди розвитку» є люди, які дуже багато віддають для своєї громади. Я думаю, що ми на цьому не зупинимося — підемо далі. До речі, вони впливають і на молоде покоління, показують своїм прикладом, що треба не тільки споживати, але і щось віддавати.

  — Життя з формуванням громади суттєво змінилося: людям треба було усвідомити, що подальше життя залежить від їх діяльності. Вже відчуваєте, що розуміння прийшло?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
Я багато працював у різних районах Одеської області. І у людей ще є якийсь залишковий принцип, що їм хтось щось винен. Ми намагаємося трошки цей момент переламати, щоб люди розуміли — ми готові допомагати людям, які до чогось йдуть і прагнуть. Намагаємося зробити так, щоб люди самостійно, усвідомлено розуміли та до чогось йшли, а ми готові допомагати. «Команда розвитку» складається виключно з жителів громади, які готові допомагати оточенню. Серед них вчителі, фермери, працівники порто-промислової зони, медпрацівники тощо. Все залежить не від віку, освіти чи напрямку — все залежить від ідейності людини. Чи готова вона витрачати свої сили, час і енергію на те, щоб надавати допомогу жителям своєї громади.

  — Як вдається об'єднати цих людей (вони в більшості своїй представлені в сільській раді) і чи вдається працювати?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
Якщо є якась ідея, яка влаштовує певну кількість людей, то вони намагаються її реалізувати. Ось є прекрасна ідея створення Визирської ОТГ як європейської громади з усіма соціальними можливостями, комунальними та іншим. Тим більше ця можливість є. Тому люди об'єдналися навколо цієї ідеї, щоб зробити життя навколо себе і своїх односельців краще. Це найпрекрасніша ідея для об'єднання різношерстної групи людей.

  — Чи потрібні спеціальні знання для того, щоб приймати правильні відповідальні рішення?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
Кожна ідея виноситься на розгляд. Кожен представник у своєму виді діяльності висловлює думку з досвіду, який він отримав в процесі життєдіяльності. Потім цей досвід поєднується і вимальовується в життя. Наприклад, те ж перетворення Визирської громади в європейську — відсутність інфраструктури. Це найперший момент, тобто потрібно асфальтне покриття доріг — цей проєкт реалізується. Щорічно асфальтують дороги в межах населених пунктів. Далі освітлення: позаминулий рік і за цей заплановано покриття освітленням відсотків 70-80 громади. Ми знаємо, що у нас існують проблеми з водою. Одеський регіон є одним з посушливих регіонів, дебет води у свердловинах падає. Тому зараз Визирська громада займається проєктом спільно з Красносільською та Доброславською з приводу проведення водопроводу, дніпровської води до Першотравневого. З інших моментів каналізація, яка теж уже запланована. Ще один проєкт, на який надихнув Олег Кутателадзе, це створення профтехучилища на базі Першотравневого ліцею. Є можливість зробити так, щоб дитина отримала освіту технічну, того ж слюсаря, токаря, кранівника, могла піти працювати в нашу порто-промислову зону, відразу заробляти. Це виходить колосальний соціальний ліфт.

  — Як у будь-якого доброго діла в будь-якій ситуації, коли щось робиться, завжди знаходяться як ті, хто підтримують, так і противники. Які аргументи в опонентів?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
В опонентів завжди є інтерес. Люди різні, в одних економічні інтереси, в інших політичні амбіції. Вийшло так, що наші ідеї, бачення розвитку світу виявилися більш ефективними, ніж їх. Тому люди вибрали «Команду розвитку».

  — На державному рівні ми організуємося, когось обираємо, потім завжди незадоволені — у нас вже така традиція. Як уникнути цього для «Команди розвитку»? Як зробити так, щоб люди які вибрали представників «Команди розвитку» в депутати Визирської сільської ради не розчарувалися?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
Це залежить від особистого прикладу лідера. Якщо є лідер, який своїм особистим прикладом показує, що може бути по-іншому, може бути краще, то відповідно вся команда підтягується. Так, потрібен час — за п’ять років неможливо зробити цей колосальний пласт роботи. Сусідні громади бачать, що відбувається у нас. І це швидше за все дасть іншим громадам поштовх до змін: «Чому у них так можливо, а у нас ні?

  — Керівництву громади для того, щоб вдатися в цю тему, у величезну кількість документів, нові обов’язки, які «спустилися» від району, вдається вчитися швидкими темпами?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
Вони намагаються, виправляються, тому що теж розуміють, що залежать від своїх виборців і від своєї громади. Є великий плюс громади в цьому ракурсі. Припустимо, раніше призначали голову районної адміністрації, і він знав, що його можуть перепризначити, потім ще щось. А тут вже у голови громади відповідальність перед своїми виборцями, як і у депутатів. Завдання голови громади, якого обрали люди, і депутатського корпусу, найняти тих виконавців до сільської ради, які будуть виконувати функції по своїй діяльності. Раніше у нас було розуміння того, що чиновник, начальник відділу «цар і Бог». Тепер такого немає. Ми вибудовуємо таку позицію, що голова громади обирається людьми та депутатський корпус, а вже від них залежить, хто буде виконавцем всіх професійних моментів.

  — Якою Ви бачите Визирську громаду через 10 років?

Віталій Петрусенко, депутат Визирської сільської ради, координатор «Команди розвитку»
У Визирській громаді буде все добре — вона поетапно, кроками йде до цього. Навіть ось в цьому році почнеться будівництво стадіону, проєкт пішов на експертизу. У Визирській громаді не мріють, у Визирській громаді — роблять.

Розмову провела: Заслужена журналістка України Марина Жуковська.

Друк
Схожі новини:
Як проводять ремонт у локомотивному депо залізничного управління ТІС 13:30
20 чер
Доброславські школярі відвідали РЛП «Тилігульський» (фотофакт)12:00
20 чер
Протоієрей Петро Перегіняк: День Святої Трійці10:30
20 чер
Потрібна допомога: в Тилігульському в багатодітної сім'ї згорів будинок16:30
18 чер
Медичні заклади Визирської ОТГ працюватимуть в новому форматі (фото)15:00
18 чер
Перерваний політ льотчика Семенова14:00
18 чер
Як проходить третій етап вакцинації проти COVID-19 у Визирській ОТГ (відео)13:50
18 чер
Доброславська ОТГ: учні Трояндівської школи відвідали Український драматичний театр (фотофакт)13:23
18 чер
На сесії у Визирці Одеського району розглядали питання землі та медицини (відео)13:02
18 чер
У селах Визирської ОТГ пройдуть планові відключення електропостачання12:56
18 чер
Доброславський парк «Тракія» вкрився квітами троянд (фотофакт)11:41
18 чер
Світлана Першина: чим займається адміністративно-господарська служба ТІС10:43
18 чер
Перший на Лиманщині: Визирський центр первинної медико-санітарної допомоги отримав ліцензію17:05
17 чер
Галина Ільїна — покликана дарувати людям здоров’я16:46
17 чер
Для Одеської області виділено 21 млн грн в рамках проєкту «Інтернет-субвенція»14:20
17 чер
Святковий забіг до Дня Конституції пройде в Красносільській ОТГ Одеського району (відео)13:13
17 чер
Фонтанська ОТГ: в Олександрівці займаються безпекою дорожнього руху (фото)12:00
17 чер
Мальовничі кадри: небо над Визирською ОТГ (фотофакт)10:30
17 чер
Красносільська ОТГ: в Кубанському садочку пройшов випускний із подарунком (фото)09:00
17 чер
У Визирці Одеського району працівники КП «Визирське джерело» ліквідовували повалене дерево19:14
16 чер
Спортсмени Красносільської ОТГ вибороли призові місця в обласних іграх (фото)16:32
16 чер
Стан морської води в Одесі й області погіршився після дощів16:30
16 чер
У Красносільській ОТГ Одеського району пройде забіг до Дня Конституції (фото)14:16
16 чер
У Красносілці Одеського району пройшло свято останнього дзвоника (відео)14:00
16 чер
У Визирській громаді Одеського району покращують інтернет-забезпечення (відео)12:45
16 чер
TOP