Архів
Червень 2022 (36)
Травень 2022 (61)
Квітень 2022 (141)
Березень 2022 (192)
Лютий 2022 (127)
Січень 2022 (167)
ЛАН » Головні події дня » Олександр Савченко — бодибілдер з Южненської ОТГ

Олександр Савченко — бодибілдер з Южненської ОТГ

Олександр Савченко — бодибілдер з Южненської ОТГ

  Бодибілдинг — вид спорту, в якому судді оцінюють мускулатуру позуючих учасників. Перемагає спортсмен з найбільш досконалим тілом. Бодибілдинг, він же культуризм, є дуже поширеним у світі видом спорту.

  В Україні так само проводяться різні змагання в цьому виді спорту, як регіональні, так і всеукраїнські. Олександр Савченко, житель села Сичавка Южненської ОТГ, сьогодні вже є чемпіоном багатьох вітчизняних турнірів, також він чемпіон України з бодибілдингу, крім того, Олександр вже представляв Южненську громаду в фіналі чемпіонату світу. Свій тернистий шлях у великий спорт він почав з захоплення культовим фільмом і з бажання позбутися від важкого недугу.

Олександр Савченко, майстер спорту з бодибілдингу, фіналіст чемпіонату світу.

Олександр Савченко, майстер спорту з бодибілдингу, фіналіст чемпіонату світу

У школі я був дуже слабким. Тема спорту була табу в принципі. Я був останній на фізкультурі. Мені це все було абсолютно нецікаво. Я думав, що зв’яжу своє життя з іншим. Мені подобалися комп’ютери, працювати з паяльником. Я хотів в той час бути програмістом. Спорт прийшов до мене в 15 років. Я подивився один старий фільм — «Роккі». Мотиваційний такий фільм. Це так на мене вплинуло, що я почав займатися спортом вдома. Знайшов якусь книгу спортивну, читав, якісь розтяжки робив, вправи. Потім я почав займатися боксом. Виходило не погано, але виникли проблеми зі здоров'ям, з нирками. Цю проблему можна було вирішити таким чином, або мені потрібно було просто заплисти жиром, набрати вагу, або мені необхідно було підкачатися, підкачати спину.

  З цього моменту Олександр став займатися спортом у невеликому тренажерному залі підвального типу. Через пів року старанних тренувань майбутній спортсмен зняв спеціальний пояс, який підтримував його здоров’я. Так, завдяки спорту, юнак вилікував тяжку хворобу і почав свій шлях спортсмена.

  Перші тренування проходили в спортивному залі, який він сам собі обладнав в госпбудівлі у дворі. Допомагав своїм товаришам тренуватися в цьому саморобному спортзалі. На перші змагання Олександр поїхав без будь-якого досвіду і знань. Підготовка до виступу не обійшлась і без конфузів. Перемогти не вдалося, однак з’явилася мета.

Олександр Савченко, майстер спорту з бодибілдингу, фіналіст чемпіонату світу

Я зарядився. Мені захотілося вже не просто виступати — я захотів виграти. Старався, працював, оновлював свої знання. Кожна підготовка давалася вже краще, більш професійно. Методом спроб і помилок. Читав літературу. У мене виходило — почав виходити в фінали. У мене був нешвидкий шлях. Деякі, буває, стріляють відразу. Моя перша перемога — це було друге місце на чемпіонаті Південного регіону. Я був дуже щасливий. Їхав додому і медаль взагалі не знімав з себе. Далі понеслося, поїхало. Почав займати перші місця на комерційних турнірах, обласних, посів перше місце на тому ж турнірі (чемпіонаті Південного регіону) і ще зайняв Абсолютне — коли серед чемпіонів вибирають чемпіона.

  У 2020 році Олександр виступав у фіналі чемпіонату світу. За фінансової підтримки благодійного фонду імені Олексія Ставніцера спортсмен захищав честь країни і Южненської громади серед культуристів з усього світу. Тоді в місто не вдалося привезти кубок, але на сцені найбільшого турніру з бодибілдингу стояв спортсмен родом з Сичавки Южненської об'єднаної громади.

  Спортсмени, яких зараз тренує Олександр також займають призові місця на різних чемпіонатах в рамках України. Михайло Першин, юний житель Южного, починав свій шлях у спорті з занять на вуличних тренажерах для свого здоров’я. Після знайомства зі своїм майбутнім тренером Олександром Савченком почалися перші чемпіонати Михайла, і перші нагороди.

Михайло Першин, житель Южного, бронзовий призер чемпіонату України з бодибілдингу.

Михайло Першин, житель Южного, бронзовий призер чемпіонату України з бодибілдингу

Ми почали з Сашком готуватися до змагань з воркауту. У нас підготовка тривала тиждень. За тиждень я добре почав прогресувати в плані витривалості. На змаганнях з воркауту я зайняв перше місце. Це було дуже круто. І мені сподобалося, як Саша мене тренував і готував до змагань. Після цього я вирішив набирати м’язову масу.

  Сам Олександр зізнається, що БФ імені Олексія Ставніцера — єдина організація, яка надала йому підтримку в організації поїздки на турнір за всю його спортивну кар'єру. Спортсмен вважає, що відчувається певна несправедливість, коли він, або його вихованці привозять до міста кубки та медалі, під час їх виступів називають місто і спортзал, в якому культуристи займаються, але місто поки не надає реальної підтримки бодибілдерам, які привозять в Южне свої нагороди.

  Сьогодні такий спорт, як культуризм, в Южному розвивається сам по собі. Хлопці та дівчата самостійно тренуються, багато хто з них консультуються з Олександром, як з більш досвідченим спортсменом, і якоюсь мірою своїм наставником.

Михайло Першин, житель Южного, бронзовий призер чемпіонату України з бодибілдингу

Коли є тренер, набагато легше готуватися до змагань. Ти можеш не робити своїх помилок, а на чужих вчишся.

  Зараз спортсмени планують підготовку до чергового сезону змагань. При наявності можливостей, Олександр хоче взяти участь в чемпіонаті світу повторно, і все ж завоювати для Южненської громади медаль, щоб під час нагородження прозвучали гімн України й слова: «Олександр Савченко, місто Южне».

  Сьогодні розвиток спорту в місті багато в чому залежить не тільки від меценатів і благодійних організацій, а й від допомоги з боку органів місцевого самоврядування, які могли б надавати підтримку в облаштуванні тренувальних баз і розвитку спортивної інфраструктури для різних видів спорту. Адже Южне давно відоме, як молоде спортивне місто — місто чемпіонів!

Автор: Владислав Горшкодьор.

Друк
У Визирській ОТГ відбулася сесія сільради (відео)16:05
25 чер
Працівники культури Визирської громади активно допомагають ЗСУ (відео)20:35
24 чер
Одеська ОВА обмежила рух вантажівок в області20:11
24 чер
Визирська ОТГ: представники ГО «Команда розвитку» організували збір коштів для ЗСУ14:09
24 чер
Визирська ОТГ: про роботу інтернет-провайдера «Лиман-ТВ» під час воєнного часу (фото)17:18
22 чер
З 22 червня на Одещині дозволять продаж усіх алкогольних напоїв до 20:0015:30
22 чер
Визирська ОТГ: у селі Першотравневе провели роботи з покращення водопостачання (фото)02:48
21 чер
Поліцейський офіцер Визирської ОТГ: про криміногенну ситуацію та про допомогу мешканцям громади (відео)13:45
20 чер
Ярослава Ящук: про соціально-орієнтовану Визирську громаду в умовах воєнного стану (відео)02:05
20 чер
Визирська ОТГ: про роботу інтернет-провайдера «Лиман-ТВ» під час воєнного часу (відео)01:40
20 чер
Визирська ОТГ: у селі Першотравневе провели роботи з покращення водопостачання (відео)00:57
20 чер
У Визирській ОТГ змінюють назву деяких вулиць (фото)18:43
17 чер
У Визирській ОТГ змінюють назву деяких вулиць (відео)01:21
17 чер
Валерій Стоілакі про життя Визирської ОТГ в умовах воєнного часу11:55
15 чер
Робота медичних закладів Визирської ОТГ у воєнний час (фото)10:31
15 чер
Робота медичних закладів Визирської ОТГ у воєнний час (відео)02:55
13 чер
У Визирському БК відбувся концерт на честь ювілею духового оркестру «Визирські сурми» (фото)02:26
10 чер
У Визирському БК відбувся концерт на честь ювілею духового оркестру «Визирські сурми» (відео)00:22
10 чер
У Визирській ОТГ обробили та засадили практично всі сільгоспугіддя (фото)23:50
09 чер
У Визирській ОТГ переселенці отримують індивідуально різні види допомоги (фото)21:33
07 чер
У Визирській ОТГ системно проводять роботи з викошування трави (фото)20:29
07 чер
У навчальних закладах Визирської громади пролунав останній дзвінок (фото)19:15
07 чер
У Визирській ОТГ обробили та засадили практично всі сільгоспугіддя (відео)14:08
06 чер
Олексій Богуш розповів про роботу КП "Визирське джерело" в умовах воєнного часу (відео)13:54
06 чер
Еліна Концева дала рекомендації мешканцям Визирської ОТГ на випадок розливу аміаку (відео)13:25
06 чер
TOP