На Лиманщині продовжує роботу профспілка представників освіти і науки. У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи вона також пройшла реорганізацію, розповідає її голова Валентина Бульба.
Валентина Бульба, голова Лиманської об'єднаної профспілки представників освіти і науки України
Свого часу вона була Комінтернівська районна профспілкова організація, потім Лиманська районна, а у зв’язку з реформою децентралізації та новим розподілом вона стала називатися Лиманська об'єднана. Це стало результатом волевиявлення первинних організацій. Вони провели свої профспілкові збори, де вирішували, входити чи не входити в нове об'єднання.
Сталася ця подія 18 березня 2021 року. Тепер Лиманська об'єднана профспілка представників освіти і науки України представляє інтереси понад 2 000 членів з 50-ти первинних організацій закладів освіти шести територіальних громад: Доброславської, Визирської, Красносільської, Фонтанської, Курісовської та Чорноморської. Робота первинної профспілки в закладах освіти відбувається в рамках колективного договору, який регламентує його роботу, розповідає Валентина Олександрівна.
Валентина Бульба, голова Лиманської об'єднаної профспілки представників освіти і науки України
У питаннях захисту вчителів. Там передбачені навантаження та захист вчителя у вільний від роботи час, його права та його обов’язки. Все що стосується розкладу уроків, атестації вчителів і робочого місця, все це відбувається за участю профспілки. Ми захищаємо інтереси вчителів, хоча якихось кричущих фактів, коли директори шкіл обмежують права вчителів, ми не фіксували.
На думку керівниці відділу освіти Красносільської сільради Вікторії Марченко, налагодження роботи профспілкової організації Лиманщини в нових реаліях, в такий швидкий термін стало можливим саме завдяки авторитету і досвіду роботу її голови Валентини Бульби.
Вікторія Марченко, керівниця відділу освіти Красносільської сільради
Я не люблю просто так говорити компліменти, але Валентина Олександрівна, не дивлячись на свій поважний вік, йде в ногу з часом і підлаштовується під нові умови, які відбулися з утворенням громад. Почала вона з того, що особисто об'їздила всі громади, зустрічалася з колективами і ми завжди з радістю запрошуємо її на кожне наше зібрання в трудових колективах навчальних закладів.
Кілька років тому у будинку співробітниці Визирського навчального закладу була пожежа і профспілка працівників навчальних закладів району виділила матеріальну допомогу постраждалій, розповідає Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Ми співпрацюємо, адміністрація школи з профспілкою. Це і надання матеріальної допомоги нашим працівникам і привітання нашого колективу та вчителів-ветеранів з Днем вчителя, 8 Березня, Новим роком. Профспілка готує привітання, подарунки. Людям приємно розуміти, що про них пам’ятають.
Яна Куліченко зазначила, що за участю профспілки, призначають працівникам премії та додаткові відпустки, все що прописано в колективному договорі. На думку директорки Визирського ліцею, їх профспілкова первинка — дієвий орган, який допомагає регулювати робочі ситуації у колективі.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Профспілка у нас в школі працює, все добре і сподіваюся, що й далі буде так.
Важлива частина діяльності Лиманської об'єднаної профспілки представників освіти і науки України є надання своїм членам путівок для санаторно-курортного відпочинку, розповідає голова організації Валентина Бульба.
Валентина Бульба, голова Лиманської об'єднаної профспілки представників освіти і науки України
Обласна програма дає нам компенсацію 40% від цієї путівки, ми компенсуємо ще 10%, разом, якщо путівка коштує 8 тис., то особі оплачують 4 тис., а решту вона оплачує самотужки.
На думку Валентини Олександрівни, профспілка вчителів сьогодні стикається з новими питаннями, які потребують врегулювання. Наприклад, онлайн-уроки, робота вчителя, хоч тут не дуже комусь помітна, а трудовитрати вищі. Наприклад, в результаті виділення премій, які призначають своїм працівниками освіти забезпечені сільради, учитель у Курісовській громаді отримує за свою роботу менше, ніж учитель в Фонтанській, Красносільський або Визирській громадах. Час не стоїть на місці, тож у цієї профспілкової організації Лиманщини попереду ще багато роботи по захисту прав працівників освіти.
Авторка: Катерина Гончар.