Вже на початку червня минулого року райпромкомбінат відновив свою роботу, після зруйнувань румуно-німецькими загарбниками. Насамперед була організована шевська майстерня в селі Антоно-Кодинцеве (відтепер смт Доброслав, прим. ред.), в якій почало працювати 4 майстри, — так розповідають в газеті «Перемога» № 15, 1945 року, про розвиток райпромкомбінату після окупації.
Незабаром відкрили й кравецьку майстерню на трьох майстрів, потім слюсарну, організували випалювання вапна. А в листопаді відкрили шевську майстерню в селі Петрівці на чотирьох майстрів.
Поряд з цим почали готувати кадри нових робітників: в обидві шевські майстерні прийняли учнів по одному на майстра, і ось тепер Антоно-Кодинцівська майстерня вже має чотирьох підмайстрів, а учні Петрівської майстерні незабаром закінчать своє навчання.
Виробничий план за 2 півріччя минулого року, наданий Облпромрадою, райпромкомбінат виконав на 56,4 процента. Проте, наші майстерні можуть похвалитися і деякими позитивними показниками, а саме: шевські майстерні за минуле півріччя полагодили 182 пар взуття і пошили нової 163 пари, кравецька майстерня полагодила 41 шт. одягу, пошила нової 76 шт., слюсарна майстерня зробила 401 шт. металевих виробів, шкіряне виробництво переробило 4016 дециметрів сировини, що дало на 1 січня ц. р. готової шкіри 1405 дециметрів. Ця шкіра частково була використана на ремонт старого та пошив нового взуття. За 2 півріччя минулого року райпромкомбінат дав 4 тонни вапна.
Робітники виробництв чесно ставляться до роботи та, попри важкі умови праці, виконують свої завдання, наприклад, слюсар тов. Смертенко, швець Петрівської майстерні тов. Дівейкца і зав. шевської майстерні тов. Котенко, який добре налагодив роботу свого колективу.
Та є ще такі робітники, які не зрозуміли, наскільки важливо сумлінно працювати, особливо тепер, у воєнний час. Це Іван Любченко, який систематично зривав роботу по випалюванню вапна.
Вступивши у новий, 1945 рік, райпромкомбінат розширює сітку майстерень в районі. Так, відкриваються нові шевські майстерні в селах Каїри й Олександрівка, кравецькі — в селах Сичавка й Тишківці, гончарне виробництво в селі Петрівка, шкіряне виробництво та обозо-будівельний цех — в с. Кодинцеве.
Щоб успішно справитись з наміченими завданнями в цьому році, райпромкомбінату потрібна допомога від районних організацій у відведенні приміщень для цехів і майстерень, наданні транспорту та робочої сили.
Автором цього матеріалу, був Казакакі, директор райпромкомбінату.
Нагадаємо, що у газеті «Перемога» № 15, 1945 року, розповідається про передові школи Одеського району, які відбудовувались після німецько-румунської окупації.