Уроки фізкультури у Першотравневому ліцеї ведуть чотири педагоги. Серед них і Володимир Пігнастий. Нещодавно він став лауреатом Премії Верховної Ради, яку з 2021 року будуть щорічно вручати кращим педагогам України. Володимир є тренером спортивного клубу «Бушинкан», його вихованці з Визирської громади неодноразово перемагали на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Тому директорка Першотравневого ліцею, лідер громадської організації «Команда розвитку» Тетяна Козак ще у 2020 році, без жодних сумнівів подала документи свого колеги з клопотанням на здобуття профільної премії Верховної Ради України.
Володимир Пігнастий, вчитель фізкультури Першотравневого ліцею
Минулого літа надійшов дзвінок від Тетяни Василівни, щоб я їй надав всі наші нагороди, мої й моїх учнів, а також роботи, які діти готували для уроків фізкультури, всі нормативи, які здавали. Директорка ліцею тоді не казала для чого це потрібно.
Інтрига розкрилася на початку грудня, коли Верховна Рада України прийняла низку постанов про присудження щорічної премії педагогічним працівникам, розповідає Володимир.
Володимир Пігнастий, вчитель фізкультури Першотравневого ліцею
Другого грудня надійшов дзвінок про те, що я став лауреатом Премії Верховної Ради. Це було вкрай несподівано, що у мене буде така вагома і почесна нагорода.
Вручили премії номінантам напередодні Дня вчителя, 29 вересня у Києві, в будівлі Верховної Ради, ділиться враженнями Володимир.
Володимир Пігнастий, вчитель фізкультури Першотравневого ліцею
Їздив я своєю машиною. Вранці виїхали до Києва. У приміщенні Верховної Ради проходили збори всіх 27 лауреатів з головою Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком. Близько години було обговорення, кожен висловлював свої побажання.
Власне бачення про те, що сьогодні заважає повноцінно виконувати свої завдання вчителю розповів і Володимир Пігнастий.
Володимир Пігнастий, вчитель фізкультури Першотравневого ліцею
Моя думка збіглася з думкою Сергія Бабака. Він говорив про три речі, перша — це матеріальне забезпечення, те з чим ми повинні працювати, в цьому випадку вчителі фізкультури. Це м’ячі, футбольні, баскетбольні, тенісні майданчики, бігові доріжки, все чого нам не вистачає. Так само він говорив про зарплати вчителів, які необхідно підвищувати та про цифровізацію, час на паперову писанину, якою займаються педагоги краще витратити на навчання дітей.
Цікаво, що думка голови Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака збігається і з думкою школярів Першотравневого ліцею, які проводять свої уроки фізкультури на міні-футбольному полі й тут грають в баскетбол, теніс, займаються легкою атлетикою.
Максим, учень Першотравневого ліцею
Я б хотів баскетбольний майданчик, цього не вистачає, баскетбол дуже популярний вид спорту.
Віолетта, учениця Першотравневого ліцею
Для мене цен майданчик замалий, хотілося б того ж піску, в який можна стрибати, мені подобається аеробіка, я б її відвідувала.
Важливо те, що проблема спортивного оснащення Першотравневого ліцею обговорювалася особисто з головою партії «Слуга Народу» Олександром Корнієнком, який відвідував цей навчальний заклад місяць тому і бачив в якому стані знаходиться місцевий спортзал. Він порадив залучати до розв’язання цієї проблеми в тому числі й кошти з державного бюджету.
Володимир Пігнастий розповів, що бути вчителем фізкультури сьогодні, це користуватися тими перевагами, що надає інтернет і допомагати своїм учням розібратися, яка інформація дає можливість розвиватися, а яка призводить до деградації.
Володимир Пігнастий, вчитель фізкультури Першотравневого ліцею
Щоб діти дивилися не блогерів, які незрозуміло чому вчать, а ті ж трансляції з футболу, боксу або чемпіонати області, наприклад, в яких і ми беремо участь.
Свої враження про поїздку до Києва Володимир Пігнастий завершив розповідями про екскурсію по Верховній Раді, яка була дуже насиченою і показала, що для цілеспрямованої людини немає нічого неможливого, якщо ставити собі реальні цілі й працювати над їх досягненням.
Нагадаємо, що у Першотравневому ліцеї працює сімейна династія вчителів: заступниця директора з навчально-виховної роботи Наталія Кириченко та її донька.
Авторка: Катерина Гончар.