Згідно з прогнозом НБУ, тарифи на електроенергію в Україні щороку підвищуватимуть на 20-25%. Лише в такий спосіб можна буде за кілька років привести вартість електроенергії до обґрунтованої ринкової ціни, йдеться у звіті Нацбанку, повідомляє Today.ua.
Тому українцям слід приготуватися, що тариф на електроенергію у розмірі 1,44 грн/кВт-год, який їм встановили з жовтня 2021 року, протримається лише до закінчення опалювального сезону. Далі плату за електрику доведеться підіймати. Інакше з таким тарифом можна спричинити повний занепад енергосистеми країни.
Про це говорить і член експертної ради Міненерго Геннадій Рябцев. Тариф у 1,44 грн і нижчий за собівартість електрики, він абсолютно економічно не обґрунтований і є абсолютно популістським, каже Рябцев.
Отож, чим швидше в Україні піднімуть тариф до економічно обґрунтованого, а це хоча б 3 грн/кВт-год, тим більше шансів, що енергетиці країни вдасться вистояти. В іншому випадку, щоб відновити енергетичний сектор, доведеться підіймати тариф уже не до 3, а приблизно до 10 грн, попереджає експерт. Фактично, його слова підтверджуються прогнозами Нацбанку.
Також у звіті НБУ йдеться, що у наступному опалювальному сезоні тарифи на газ для населення підвищаться несуттєво, навіть з урахуванням їхнього приведення до імпортного паритету, а у 2023 році — не зміняться. Це також сприятиме уповільненню зростання тарифів на централізоване опалення та гарячу воду.
Нагадаємо, що ГК «Нафтогаз України» змінив ціни на газ для населення. До 30 листопада 600 тисяч споживачів в Україні, які потрапили до постачальника «останньої надії», платитимуть за газ 7,96 грн/м3 замість 16,56 грн/м3.