До кінця 2021 року залишився один місяць, тому освітянам Визирської об’єднаної територіальної громади є про що звітувати й думати про подальші плани. Основне завдання — підвищення якості освіти, яке фактично залежить від двох складових: заохочення педагогів та мотивації учнів. Без перебільшення, вже сьогодні, починаючи з дитячого садочку, саме освітяни ведуть за руку у країну знань — майбутнє Визирської ОТГ. Чи буде ця подорож ефективною для юних громадян України та подальшого сталого розвитку територіальної громади — варто дбати вже сьогодні, каже Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею.
Тетяна Казак, директорка Першотравневого ліцею
Сьогодні на нараді підводилися підсумки стосовно олімпіад та конкурсу імені Петра Яцика, були оголошені результати. Ми повинні працювати на показник, який отримаємо в області. Учні, які отримали перші місця в громаді — отримають їх і в області. Це і буде реальним підтвердженням якості освіти в нашій громаді.
Так кожен заклад отримав індивідуальний аналіз того, над чим потрібно працювати, щоб календарний рік завершився успішно. Задля того, щоб підняти на гідний рівень професію педагога, у громаді у 2019 році було засновано фестиваль педагогічної майстерності «З любов’ю до дітей», тому по закінченню наради керівники отримали творчі завдання для його учасників. Урочисте нагородження переможців відбудеться наприкінці року.
Валентина Харламбова, керівниця відділу освіти, молоді та спорту Визирської сільської ради
Хочу подякувати «Команді розвитку», нашому депутату Одеської обласної ради Олегу Кутателадзе та члену виконкому і директору ТОВ «ТІС-Вугілля» Віталію Кутателадзе за всіляку підтримку фестивалю педагогічної майстерності та мотивування освітян. Ми щиро вдячні всім, хто підтримує цю ініціативу. Серед них і телерадіокомпанія «ТІС-ТВ», з якою ми плідно співпрацюємо з багатьох напрямків і завжди вдячні за інформаційний супровід.
З року в рік у Визирській громаді в закладах освіти створюються максимально сприятливі умови, відновлюється матеріально-технічна база, постійно оновлюється оснащення, проводяться капітальні ремонти будівель та інженерних мереж. Окремою та дуже важливою складовою сучасної освіти є ефективне функціонування інклюзивно-ресурсного центру. Про нові можливості для дітей з особливими потребами нагадала його директорка Валентина Лопушинська. Вже зараз цей центр є найкращим в Одеському регіоні.
Валентина Лопушинська, директорка КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Визирської сільської ради
Ми хочемо зробити День відкритих дверей, щоб батьки побачили, що допомога може бути на різному рівні для дитини. На базі ІРЦ працюють логопед, реабілітолог та практичний психолог. Ми надаємо допомогу дітям з особливими потребами, які дуже чекають неї.
Ще один виклик сучасності, який можливо подолати лише працюючи в унісон та разом з батьками й родинами — це дитяча жорстокість. Тому флешмоб «СТОП насильству» Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» освітяни активно продовжать у грудні в закладах освіти.
Нагадаємо, що у Визирській ОТГ відбулось засідання, присвячене створенню волонтерського руху для боротьби з пандемією, були обговорені наступні кроки програми «Визирська ОТГ Сovid free».
Авторка: Ганна Валанцевич.