Архів
Травень 2022 (38)
Квітень 2022 (141)
Березень 2022 (192)
Лютий 2022 (127)
Січень 2022 (167)
Грудень 2021 (250)
ЛАН » Головні події дня » Як працює в Красносільській ОТГ Центр первинної медико-санітарної допомоги (фото)

Як працює в Красносільській ОТГ Центр первинної медико-санітарної допомоги (фото)

Як працює в Красносільській ОТГ Центр первинної медико-санітарної допомоги (фото)

  Створення Центру первинної медико-санітарної допомоги в Красносільській об’єднаній громаді — це великий крок у розвитку медичної галузі та надання якісних послуг. Нове приміщення, сучасний ремонт, а найголовніше — кращі спеціалісти тепер обслуговують жителів ОТГ. Діти громади знаходяться в надійних руках кваліфікованого педіатра.

  Огляд, консультації, розбір аналізів та подальше лікування у випадках захворювання — все це надається в новому Центрі. У разі необхідності, лікар виїжджає додому до пацієнта. Дуже важливо й те, що фахівець постійно розвивається. Наприклад, педіатриня Сніжана Єрьоменко працює тут лише місяць, але за плечима у неї великий науковий досвід, лікарка — кандидат медичних наук.

Сніжана Єрьоменко, лікарка-педіатриня КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради.

Сніжана Єрьоменко, лікарка-педіатриня КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради

Після закінчення інтернатури пішла працювати лікарем-педіатром в дитячу міську поліклініку Суворовського району м. Одеси. Працювала 4 роки. Потім в мене виникло таке питання,чому до мене звертаються в основному ті ж самі діти. Я так медсестрі кажу: «В нас 100-150 дітей?», вона каже: «Ні, в нас 900.». Я кажу: «А де тоді інші, я їх не бачу». Виявилося те, що в основної кількості дітей, що часто зверталися, були високі титри антитіл цитомегаловірусу та вірусу Епштейн Барра. Це дало змогу пролікувати дітей і вони почали звертатися на прийом 2-3 рази на рік. Тобто це й стало таким досягненням в моїй науковій і практичній роботі.

  Нині при роботі з маленькими пацієнтами Сніжана Єрьоменко використовує свої наукові напрацювання. Але головне, на чому завжди наполягають лікарі — це проведення профілактичних заходів.

Сніжана Єрьоменко, лікарка-педіатриня КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради

Тобто своєчасне звернення до лікаря з приводу планових оглядів до року з метою виявлення відхилень в стані здоров’я, щоб це своєчасно можна було корегувати. Після року, й так само в періоді коли відвідують дитячий садок та школу своєчасно звертатися за допомогою при гострих респіраторно-вірусних інфекціях. Не займатися самолікуванням, тому що це є основа. Тобто лікар професійно розбереться в цих питаннях і назначить кваліфіковане лікування.

  Що ж стосовно дорослого населення, то в Центр первинної медико-санітарної допомоги, уклавши декларацію з сімейним лікарем, вони також отримують висококваліфіковану допомогу. Зараз тут працюють 4 сімейні лікаря. Наприклад, Галина Павлюк раніше очолювала амбулаторію в Нових Білярах, але за запрошенням директорки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Красносільської сільської ради Євгенії Баланюк перейшла працювати сюди, і дуже цим задоволена.

Галина Павлюк, сімейна лікарка КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради.

Галина Павлюк, сімейна лікарка КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради

Центр новий, організований достатньо грамотно, щоб було зручно й людям, й лікарям працювати, й персоналу усьому було комфортно. Ми намагаємося організувати роботу так, щоб люди менш очікували, менш спілкувалися разом у коридорах, тобто розділення потоків. І я думаю, що поки все вдається.

  Якщо маленькі жителі Красносільської громади звертаються з гострореспіраторними захворюваннями або дитячими інфекційними хворобами, то доросле населення отримує медичну допомогу у зв’язку з захворюванням на коронавірус, а також іншими респіраторними хворобами. А люди поважного віку традиційно звертаються з проблемами тиску, серцево-судинної системи тощо. Найголовніше те, що кожний сімейний лікар має усі необхідні прилади для обстеження.

Галина Павлюк, сімейна лікарка КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради

Все що в арсеналі сімейного лікаря повинно бути на сьогодні — все є. І глюкометри, й тонометри, для визначення сатурації пульсоксиметри, безконтактні термометри. Все є. Це як дрібні прилади, які повинні бути в арсеналі будь-якого сімейного лікаря.

  Звичайно, якщо людина потребує пройти курс крапельниць у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Красносільської громади функціонує денний стаціонар, де також можна зробити електрокардіограму. Самі пацієнти задоволені змінами в Центрі та його фахівцями.

Марія, жителька села Красносілка.

Марія, жителька села Красносілка

Зараз вона модна, красива, нова. Ми задоволені. Все добре. Лікарі нові. Дякуємо Вікторії Дмитрівні. Велика вдячність Олені Іванівні нашій, ми роками тут лікуємося — вже понад 10 років. Навесні та восени ми проходимо курс крапельниць — без цього не можемо. В нас слів не вистачає, медична сестра з великої букви.

  Красносільська громада доволі велика, тому й деякі населені пункти розташовані далеко від центру. Нині до них виїжджають сімейні лікарі, щоб надати допомогу лежачим пацієнтам та тим, хто не має змоги виїхати з села. Однак існує ще одна проблема, яка торкається багатьох населених пунктів в країні — відсутність фельдшерів. В Красносільській ОТГ для розв’язання цього питання зробили важливі кроки.

Євгенія Баланюк, директорка КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради.

Євгенія Баланюк, директорка КНП «ЦПМСД» Красносільської сільської ради

Зараз я зробила вже заявки на три медичних училища — Одеське, Балтське та Білгород-Дністровське, щоб нам якогось хлопчика чи дівчинку дали, які б спроможні були працювати з віддаленого села.

  Для роботи фельдшерів є спеціальне обладнання, а саме телемедичні валізи. Завдяки чому вони зможуть напряму зв’язуватися з сімейним лікарем та одразу розшифрувати електрокардіограму, підкреслює Євгенія Баланюк. Це суттєво спростить роботу лікарів, а жителям віддалених сіл не потрібно буде чекати конкретного дня, коли до них приїде фахівець, адже завжди зможуть звернутися до місцевого фельдшера.

  На сьогодні навантаженість обслуговування на КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Красносільської сільради зросла. Якщо раніше, до створення Центру, лікарі вдень приймали по 30-40 пацієнтів, то сьогодні це понад сто людей з різних сіл громади. До Центру приїжджають не тільки жителі Красносільської ОТГ, а й навіть з міста Одеси. Це говорить про якісне надання медичної допомоги, адже люди йдуть завжди до кваліфікованих спеціалістів.

  Нагадаємо, що у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Визирської ОТГ Одеського району працює дві мобільні бригади для вакцинації населення, медики яких вакцинували близько п’яти тисяч осіб.

Авторка: Стелла Дюар.

Друк
Схожі новини:
Уряд призупиняє цінове регулювання на паливному ринку16:57
18 тра
Як закрити ФОП в умовах воєнного стану?10:38
18 тра
Аграрії Одещини у квітні експортували понад 1 млн тонн зерна21:08
17 тра
єМалятко знову в «Дії»15:19
17 тра
У Визирській ОТГ проводять інвентаризацію артезіанських свердловин (фото)14:26
17 тра
У Визирській громаді проводять інвентаризацію артезіанських свердловин та дворових колодязів (відео)18:51
16 тра
Продукти зі зруйнованого російськими ракетами “Ашану” роздали жителям громад13:40
16 тра
Сьогодні у Першотравневому відбудеться церемонія зустрічі Героя-захисника Володимира Лосєва10:37
16 тра
ПриватБанк: з 1 червня припиняються кредитні канікули15:45
13 тра
З 14 травня на Одещині дозволять продаж усіх алкогольних напоїв14:38
13 тра
Працівники культури Визирської ОТГ повертаються до своєї творчої діяльності (фото)10:00
13 тра
З початку війни представники ТІСа допомагають прикордонникам України (фото)16:36
12 тра
Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія13:22
12 тра
Працівники культури Визирської ОТГ повертаються до своєї творчої діяльності (відео)12:12
12 тра
ООН закликала відкрити порти Одеської області, щоб зупинити продовольчу кризу13:00
11 тра
Підвищення пенсій в Україні: хто отримуватиме на півтори тисячі гривень більше10:00
11 тра
Колектив Мистецької школи Визирської ОТГ здобув перемогу у Міжнародному фестивалі (фото)00:15
11 тра
Йоханес Мюллер поділився досвідом ведення виноробного бізнесу у Європі22:10
10 тра
Як перевезти тварин до країн ЄС – нові правила10:00
10 тра
Сервіс «Місто» оновив карту з діючими АЗС в Україні (фото)20:16
09 тра
У Сєвєродонецьку загинув мешканець Визирської ОТГ Володимир Лосєв20:00
09 тра
На 96-му році життя помер ветеран ВВВ Петро Мілєєв (фото, оновлено)19:52
07 тра
Працівники ФГ "Світязь" засіяли пшеницею 350 га землі Визирської ОТГ (фото)10:00
07 тра
З 8-го по 10 травня в Одеській області запровадять подовжену комендантську годину21:52
06 тра
У суботу жителі Визирської ОТГ зустрічатимуть Олександра Пархоменко14:45
06 тра
TOP