Заступниця міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська повідомила, що комітет Верховної Ради з питань бюджету погодив розроблену Мінрегіоном Постанову уряду, яка встановлює порядок та умови надання субвенції на розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад, а також розподіляє обсяг субвенції між обласними бюджетами, передає «Сила громад».
Наталія Козловська, заступниця міністра розвитку громад та територій
Розробка комплексних планів просторового розвитку територій є важливим питанням для новоутворених громад. Субвенція для їх розробки буде нараховуватися з Державного бюджету та розподілятися між обласними бюджетами. Щоб отримати це фінансування, органи місцевого самоврядування мають подати свої пропозиції в обласні державні адміністрації.
Як повідомлялося, ця постанова стимулює громади (крім міських громад, адміністративним центром яких є населений пункт, що одночасно є обласним центром) до розробки комплексних планів просторового розвитку коштом субвенцій з державного бюджету України через обласні державні адміністрації.
Загальний обсяг фінансування у 2022 році складає 62,55 млн грн, які надаватимуться коштом позики Світового банку. Ці кошти дозволять запустити масовий процес розробки комплексних планів просторового розвитку вже в цьому році.
Щоб отримати субвенцію, громада має затвердити завдання на розробку комплексного плану та мати актуалізовану картографічну основу в цифровій формі у державній геодезичній системі координат УСК-2000 для розроблення комплексного плану, згідно із завданням на його розроблення.
Просторове планування є одним з головних інструментів для досягнення сталого розвитку, який стоїть в основі довгострокових стратегій сучасних розвинутих країн. Воно використовується органами державної влади та місцевого самоврядування для впливу на майбутнє розташування та розподіл територій, розміщення населення та здійснення/ведення різних видів діяльності в просторі. Таке планування потрібне для збалансування потенційно конкуруючих потреб економіки, суспільства та збереження навколишнього середовища.
Нагадаємо, що місцеві бюджети отримають 27 млрд грн для погашення боргів ТКЕ. Надходження коштів до місцевих бюджетів має відбутися ще до кінця року.