Архів
Вересень 2023 (29)
Серпень 2023 (46)
Липень 2023 (42)
Червень 2023 (46)
Травень 2023 (47)
Квітень 2023 (48)
ЛАН » Головні події дня » Що змінилося в селах Першотравневого старостинського округу після приєднання до Визирської ОТГ

Що змінилося в селах Першотравневого старостинського округу після приєднання до Визирської ОТГ

Що змінилося в селах Першотравневого старостинського округу після приєднання до Визирської ОТГ

  Першотравневий старостинський округ Визирської ОТГ найбільший у громаді за кількістю сіл, що входять до нього. По обидва боки від потужного села Першотравневе тягнеться розсип шести маленьких сіл. До утворення Визирської громади інфраструктура цих населених пунктів Першотравневої, тоді ще сільради, була у занепаді. Жителі сіл Порт, Зоря Труда, Кінне сьогодні ділять своє життя на «до» та «після» утворення Визирської громади, оскільки ситуація з доброустроєм їхніх населених пунктів після об'єднання в ОТГ різко покращилася за останній рік. Наприклад, влітку в Порту через великий пустир було прокладено нову пішохідну доріжку і місцевий житель Анатолій нам тоді розповів, як багато вже на той момент у селі було зроблено.

Анатолій, житель села Порт.

Анатолій, житель села Порт

В'їзну дорогу нам зробили Визирка — Порт. Її років 30 не ремонтували. Потім освітлення у селі встановили. На вулиці Шевченка зараз роблять освітлення.

  Тетяна Федина три роки тому, як депутатка Першотравневої сільради від села Порт тоді нам в інтерв’ю розповідала, що на маленькі села взагалі не звертали уваги та домогтися розв’язання питань щодо якогось ремонту у селі з населенням у 300 осіб було неможливо. Нині її позиція змінилася, за останній рік у Порту багато зроблено.

Тетяна Федина, жителька села Порт.

Тетяна Федина, жителька села Порт

У нас та доріжка, що була, їй тридцять років і вона вже розсипалася, по ній іти було некомфортно. Тепер усі задоволені, особливо мами, можна буде пройтися з візочком, дитина зможе проїхати на велосипеді. Нам обіцяють лавочки тут поставити.

  У 2021 році збулася багаторічна мрія мешканців села Нова Вільшанка з будівництва в'їзної дороги, яка веде до села Першотравневе, розповів староста округу Василь Хміленко.

Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу.

Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу

Там ніколи не було асфальту. Так, цією дорогою можна було проїхати, але важко. Сьогодні там дорогу зроблено. Це говорить про те, що у нас немає периферії, якихось окремих сіл, великих чи маленьких. Це все наша громада та скрізь люди повинні жити добре. І дороги робляться не лише у селі Першотравневе.

  У 2021 році асфальтове покриття було постелене і в селі Міщанка у провулку Степовий, від кладовища до вулиці Терешкової.

  У Новій Вільшанці було збудовано дорогу у провулку Сонячний, який об'єднує вулиці Набережна та Гагаріна. У селі провели повну реконструкцію огородження кладовища та підсипали щебенем дорогу до цього об'єкту. А ще у Новій Вільшанці було проведено капітальний ремонт сільського клубу, та приміщення бібліотеки, де створено сучасний освітній простір.

  Проведено капітальний ремонт клубу й в селі Зоря Труда, де оновили покрівлю, провели утеплення фасаду, замінили проводку та відремонтували внутрішні приміщення. Поряд із клубом висадили березовий гай. Представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради Юлія Лосєва тоді розповіла, що акція «Зелена громада» не аби як об'єднала мешканців села.

Юлія Лосєва, представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради.

Юлія Лосєва, представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради

За бажанням мешканців ми на пустирі висадили березовий гай. Я рада, що до акції приєдналися всі вікові групи, на висадку саджанців прийшло багато молоді та дітей.

  Визирський сільський голова Валерій Стоілакі впевнений, що створення паркових зон відпочинку є важливою частиною у доброустрої всіх 19 сіл громади.

Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова.

Валерій Стоілакі, Визирський сільський голова

Парки плануємо робити з дитячими та спортивними майданчиками, зонами відпочинку, щоб люди могли туди приходити та насолоджуватися тишею та чистим повітрям.

  За останні два роки у селі Зоря Труда повністю заасфальтували дороги та встановили вуличне освітлення, а у 2021 році збудували інфраструктуру відпочинку та спорту, розповів староста Василь Хміленко.

Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу

Це мініфутбольне поле із сучасним покриттям, повністю огороджене. Там грати у футбол — велике задоволення. Діти займаються просто неба спортом, а не сидять у гаджетах. Грають до ночі, доки батьки не заберуть їх додому. А поруч розташований дитячий майданчик, де можуть пограти малюки.

  Планували у 2021 році побудувати мініфутбольне поле і в селі Кінне, проте ці кошти знадобилися на реконструкцію системи освітлення села та встановлення камер відеоспостереження. Хоча спортивний об'єкт, будівництво якого перенесли на 2022 рік, тимчасово теж облаштували, але вже силами самих мешканців села, розповіла представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради Тетяна Горєлко.

Тетяна Горєлко, представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради.

Тетяна Горєлко, представниця депутатської групи «Команда розвитку» Визирської сільради

Діти стали до мене звертатися з прохання побудувати мініфутбольне поле. І дійсно, молоді у Кінному багато. Йдеш після роботи й бачиш як зграя дітей ганяє м’яча на проїзній дорозі. Я звернулася до старости Василя Хміленко, ми разом пішли до нашого голови. Нам вислали грейдер, який вирівняв майданчик. Встановили ворота, і так спільними зусиллями все зробили.

Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу

Необхідно шукати варіанти, де можна заощадити й зробити своїми руками. Мені дуже приємно, що є багато людей, які готові долучитися до цього процесу і допомогти власноруч. У Кінному на будівництво футбольного поля приходили батьки та діти, які надалі берегтимуть те, що самі зробили.

  Василь Хміленко наголосив, що у наступні роки вміння заощаджувати та робити щось своїми руками дуже знадобиться мешканцям сіл. З 2022 року кошти потужних громад держава буде перерозподіляти на користь фінансово неспроможних ОТГ ще в більшому розмірі.

Василь Хміленко, староста Першотравневого старостинського округу

У нас збільшився розмір реверсної дотації, це ті кошти, які ми маємо перерахувати державі. Це змінює наші плани. Тому все що хотіли — ми зробимо, але трохи пізніше. Проте наша головна мета, що в кожному селі має бути однаковий рівень доброустрою, залишається.

  Староста Першотравневого старостинського округу Василь Хміленко зазначив, що з таким продуктивним депутатським корпусом та високопрофесійними працівниками сільради, які є зараз, порядок у селах Визирської сільради буде наведено найближчими роками. Сьогодні першорядним завданням керівників села є залучення в громаду інвесторів, які займуться будівництвом підприємств, розвиватимуть бізнес, щоб жителі мали змогу працювати, не виїжджаючи за межі села і тоді підвищуватиметься їхній особистий рівень життя та достатку, що дуже важливо.

  Нагадаємо, що у Першотравневому Визирської ОТГ за 2021 рік було проведено велику роботу з доброустрою

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Схожі новини:
«Відповідальний пішохід»: члени Молодіжної ради Визирської ОТГ нанесли попереджувальні знаки (фото)08:36
28 вер
USAID «Говерла»: до Визирської громади було доставлено екскаватор-навантажувач Саse (фото)07:44
27 вер
У Першотравневому ліцеї відбулися президентські вибори (відео)07:22
27 вер
Автобусні зупинки у Широкому набули назви: Shiroke bus station та Панський маєток (відео)02:22
26 вер
У Визирській громаді на балансі КП «Визирське джерело» 21 генератор (відео)17:16
24 вер
У Любопільській гімназії Визирської громади відкрили «Клас безпеки» (фото)07:07
23 вер
У с. Першотравневе Визирської ОТГ підготували для жителів чергову продуктову допомогу (фото)19:51
22 вер
USAID «Говерла»: до Визирської громади було доставлено екскаватор-навантажувач Саse (відео)04:53
22 вер
«Відповідальний пішохід»: члени Молодіжної ради Визирської ОТГ нанесли попереджувальні знаки (відео)09:20
20 вер
У Любопільській гімназії Визирської громади відкрили «Клас безпеки» (відео)08:31
19 вер
Готуємо сани влітку: Валерій Стоілакі про підготовку Визирської громади до зими (відео)16:28
17 вер
У с. Першотравневе Визирської ОТГ підготували для жителів чергову продуктову допомогу (відео)16:10
17 вер
Визирська ОТГ готується до осінньо-зимового періоду (фото)22:24
16 вер
Визирська громада: навесні 2024 року у Визирці з’явиться каштанова алея (фото)22:05
16 вер
У Любопільському старостаті знову роздавали гуманітарну допомогу від Визирської сільради (фото)21:48
16 вер
У Любопільському старостаті знову роздавали гуманітарну допомогу від Визирської сільради (відео)21:46
15 вер
Співробітники КП «Визирське джерело» борються з амброзією в населених пунктах громади (фото)00:15
15 вер
Валентина Харламбова: про підготовку сфери освіти Визирської ОТГ до нового навчального року (відео)01:54
13 вер
«Обдарована дитина» 2022-2023: у Визирській громаді нагородили золотих медалістів (фото)01:19
13 вер
Визирська громада: навесні 2024 року у Визирці з’явиться каштанова алея (відео)07:52
12 вер
Визирська ОТГ готується до осінньо-зимового періоду (відео)05:17
12 вер
Визирська ОТГ: у селі Марʼянівка організували локацію для реабілітації постраждалих від війни (фото)19:52
09 вер
«Обдарована дитина» 2022-2023: у Визирській громаді нагородили золотих медалістів (відео)17:50
09 вер
На центральній площі Визирки урочисто відзначили День знань (фото)17:11
08 вер
У Любопільській гімназії урочисто відзначили День знань (фото)21:22
07 вер
TOP