2 лютого весь світ відзначає День водно-болотних угідь — природної території, яка виконує найважливіші екосистемні послуги для людства та відіграє значну роль для збереження нашої планети. Саме у цей день, 2 лютого, 50 років тому було підписано Рамсарську конвенцію про водно-болотні угіддя. «Дії на підтримку водно-болотних угідь для людини та природи» — під таким девізом будуть відзначати цей день у 2022 році, повідомляється на Facebook-сторінці РЛП «Тилігульський» Миколаївської області.
Тилігульський лиман також внесено до Списку водно-болотних угідь міжнародного значення. І це не випадково, адже акваторія Тилігульського лиману, прибережні коси, солоні озера пересипу є важливою територією для розмноження, годівлі та міграцій багатьох видів птахів. Загалом на території водно-болотного угіддя спостерігається понад 270 видів птахів, 67 з яких занесені до Червоної книги України.
Тилігульський лиман є унікальним природним комплексом, що має велике значення для збереження природного різноманіття флори та видового різноманіття птахів, підтримки екологічного балансу в регіоні. Природні ресурси лиману складаються з унікального ландшафту узбережжя, флори та фауни акваторії лиману, значних запасів лікувальних мулових грязей. Завдяки відносній віддаленості водозабірного басейну лиману від урбанізованих, промислово розвинутих територій та значній природній стійкості екосистеми до антропогенного впливу, Тилігульський лиман краще, ніж інші лимани Північно-Західного Причорномор’я, зберіг свій природний статус.
Нагадаємо, що низов’я Тилігульського лиману — є плавневою екосистемою. Саме це місце взимку забезпечує притулок безлічі мешканців як наземної, так і водної флори та фауни.
Фото: Олег Деркач.