2 лютого у світі відзначають День водно-болотних угідь. Для Одещини та Миколаївщини ця дата - особлива, бо ж області межують з Тилігульським лиманом. Тому у Коблівській школі провели тематичний урок, на якому громадський діяч та голова громадської організації "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області" Тетяна Чичкалюк та очільник РЛП "Тилігульський" Олег Деркач розповіли школярам про різноманітних мешканців лиману. Про доцільність такого заходу розповідає Людмила Кравцова.
Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в місті Рамсар, що в Ірані. З того часу вона відома, як Рамсарська. Основною метою цієї Конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі, каже голова громадської організації "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області".
Я не хочу, щоб діти розуміли поняття "всесвітній", як десь далеко у Брюсселі, Ріо-де-Жанейро чи Гельсінкі. Хочеться, аби вони прокинулися, вмилися і раз – вже у Рамсарських територіях. Ми прагнемо, аби вони візуалізували, локалізували й розуміли, що це є. Щоб вони усвідомили значення цих територій, - Тетяна Чичкалюк, голова ГО "Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області".
Олег Деркач, очільник РЛП "Тилігульський" у Миколаївській області, говорить, що таку просвітницьку діяльність Регіональний ландшафтний парк проводить регулярно.
Після закінчення тематичного уроку Коблівська школа отримала чудові подарунки - плакати. Вони обов'язково будуть у кабінеті біології та шкільному музеї, коментує Світлана Антошкіна.
Варто зазначити, що аналогічна зустріч до Всесвітнього Дня водно-болотних угідь відбулася в Українській школі. Село теж розташоване на березі Тилігульського лиману та входить до складу Коблівської громади.