Планове відключення електроенергії у разі пікових навантажень у мережі може порушити стрункий розклад онлайн-уроків для школярів. Однак ситуація наразі не є критичною, впевнена директорка Визирського ліцею Яна Куліченко.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Вчителі люди творчі, вони знайдуть вихід із ситуації. Тому що дистанційне навчання — це не тільки онлайн уроки, коли ми спілкуємося з дітьми за допомогою комп’ютерів та гаджетів. Це може бути спілкування в асинхронному режимі, коли вчитель залишає завдання та відео пояснення, які знімає сам. Він може дати посилання на готовий відео урок. Такі уроки транслює Всеукраїнська школа. Діти, коли світло з’явиться зможуть все переглянути, зробити уроки й в телефонному режимі поставити запитання.
Завдяки електронному журналу батьки сьогодні активно залучені до процесу навчання дитини. Тепер їм легше допомогти своєму чадові засвоїти шкільну програму пізніше, якщо під час уроків у будинку не буде світла. Асистент вчителя Людмила Лопатіна працює зі школяркою, яка потребує інклюзивної освіти.
Людмила Лопатіна, помічниця вчителя
Я зараз розробляю для неї уроки. Вона перебуває за кордоном, я їй все розробляю та відправляю в електронному варіанті. Для нас наявність електрики дуже важлива.
Однак Людмила Лопатіна додала, якщо світло з’явиться вночі, то вона готова працювати.
Людмила Лопатіна, помічниця вчителя
Однозначно — це наша робота.
Директорка Визирського ліцею Яна Куліченко вважає, що сьогодні можна й потрібно доносити школярам інформацію про енергетичну ситуацію в країні, а також навчати їх простих правил життєзабезпечення.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Звичайно, цьому необхідно вчити дітей. Тому що й опалення буде зменшено. Необхідно тепло одягатися, вживати гарячі напої, щоб можна було зігрітися. Така робота проводитиметься класними керівниками й для дітей. Ми навчатимемо їх, як заощадити електроенергію, без чого можна обійтися, можна відкласти якийсь процес. Цим ми допоможемо не лише собі, а й тим регіонам, які сьогодні найбільше потерпають від відсутності електроенергії.
Цьогоріч у Визирському ліцеї навчаються 243 дитини. Кількість школярів зросла шляхом дітей, які вимушено переїхали із батьками з інших регіонів України. Цього року новий просторий клас зустрів першачків. З любов’ю та турботою обладнане приміщення діти відвідують на рідкісних очних уроках, коли малечі просто пояснюють, що означає вчитися в школі в одному класі сидячи за партою. Яна Куліченко з радістю зазначила, що, крім уроків, школярі охоче беруть участь у творчих конкурсах.
Яна Куліченко, директорка Визирського ліцею
Цього року ми взяли участь у природоохоронних конкурсах: «Щедрість рідної землі» та «Птах року». Птахом року в Україні було визнано ластівку.
Директорка ліцею вважає, що така позакласна робота допомагає дитині впоратися зі стресами, тому вона рекомендує батькам активно допомагати дітям проявляти себе у творчості.