З початку війни всі будинки культури Визирської СТГ почали працювати у новому форматі — вони стали центрами волонтерського руху. Люди приносили до будинків потрібні військовим та переселенцям речі, навчилися плести вкрай необхідні маскувальні сітки для потреб захисників. Усі розважальні заходи були практично призупинені. В певний момент стало зрозуміло, що культура має навчитися працювати в умовах війни, максимально гнучко орієнтуючись у потребах жителів громади. У 2023 році будинки культури почали потроху повертатися до своїх безпосередніх обов’язків. Як розповідає директорка Любопільського сільського будинку культури Тетяна Сливець, минулого року їм вдалося провести 32 заходи, з них 7 в онлайн форматі. В першу чергу робота будинку культури була спрямована на маленьких жителів села.
Тетяна Сливець, директорка Любопільського СБК
В нас за рік були проведені класні майстер-класи. Тобто після кожного заходу ми проводили тематичний майстер-клас. Розпочали ми з новорічних прикрас, потім матусям до 8 березня ми плели браслети, хлопцям ми теж плели обереги та браслети. До Великодня ми купляли різноманітні тарілки та прикрашали їх. В нас також є плетіння бісером, взагалі робимо все. Дітки до нас із задоволенням приходять. Ми заохочуємо їх солодощами, вони це дуже люблять.
Творчі колективи Любопільського сільського будинку культури намагаються не відставати від розвитку культурного життя всієї громади. Тетяна Сливець розповіла про те, що місцеві артисти постійно проводять репетиції та виступають не тільки на сцені рідного ДК, а й беруть активну участь у заходах сусідніх сіл. Нещодавно вони брали участь у фестивалі, який проходив в Одесі. Зараз віковий склад колективів значно помолодшав.
Тетяна Сливець, директорка Любопільського СБК
Два танцювальних колективи, вокальний «Акорд», молодші вокалісти, дорослі вокалісти. Але зараз з дорослими трохи важкувато. А от молодші, дякуючи батькам, приходять і тренуються. В одному танцювальному колективі у нас займаються 10, в другому 12 акторів. Вікова категорія — змішана. І в одному, і в другому займаються ті ж самі дітки. Ті ж самі дітки, які танцюють, вони ще й вокалісти.
Невіддільною частиною культурного життя Любопільського СБК є робота бібліотеки. Попри те, що зараз різноманітну інформацію можна знайти в інтернеті, працівники бібліотеки розповідають, що нестачі в читачах у них немає. Крім того, заохочувати своїх відвідувачів вони намагаються й різноманітними заходами — тематичними майстер-класами та бесідами, спрямованими, в першу чергу, на патріотичне виховання.
Марія Островська, завідувачка Любопільської бібліотеки
До нас приходять читачі, їх менше, тому що понад сто чоловіків з нашого села Любопіль пішли до лав збройних сил. Звичайно читачів поменшало. Але все одне приходять і дітки, і дорослі, і пенсіонери. Приходять, тому що для них це утіха, розрада, в такий складний, емоційний час. Хотілося б щоб приходило більше, хотілося, щоб 100% приходили.
За словами пані Марії читачів цікавлять різноманітні книжки: дошкільні, довідкові, навчальні та інші. Але не всі потреби відвідувачів бібліотека може задовольнити. Проте тут є можливість оновлювати та поповнювати книжковий фонд. Орієнтуючись на запити відвідувачів, замовляють нові книжки. На даний час збільшився попит на книжки про кохання та історію України.
Марія Островська, завідувачка Любопільської бібліотеки
Є така група людей, які приходять і кажуть, що нам страхіть та жахіть вистачає, тому дайте нам про кохання. У кожного різні уподобання, але художньою літературою цікавляться більше. Є люди, які просять тільки історичні романи про Україну. Наприклад дуже їм цікава «Козаччина», тому я і замовила книгу Дмитра Яворницького, якого зараз дуже багато запитують. Можливо такий зараз інтерес у людей.
Треба зазначити, що працівники Любопільського сільського будинку культури про свою волонтерську діяльність теж не забувають. У плані заходів постійно є різноманітні ярмарки, аукціони та благодійні концерти, де їм вдається зібрати певні кошти, на які потім придбають речі, яких потребують військовослужбовці.