Спекотний липень на Одещині день за днем б’є температурні рекорди. Шкоди додають тривалі відключення електроенергії, що унеможливлюють користування кондиціонерами. Лікарі попереджають, у спекотні дні треба дотримуватися правил безпеки, щоб спека не спровокувала тепловий або сонячний удари, чи деякі хронічні захворювання.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський ЦПМСД»
Літні люди, люди які страждають на хронічні захворювання — гіпертонічна хвороба, невралгічні стани, психічні стани, цукровий діабет. Ці люди повинні бути більш обережними.
Є прості правила, дотримання яких допоможе уникнути перегрівання організму.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський ЦПМСД»
В спекотні дні ми радимо знаходитися у приміщені з 11:00 до 17:00 години, коли спаде жара, можна виходити на вулицю. Обов’язково треба споживати багато питної води, звичайної, негазованої. Рекомендуємо споживати цитрусові, бо під час жари йде загущення крові. Носити головні убори.
Деякі жителі села Визирка розповіли, що під час спеки трохи змочують водою одяг на потилиці, це надає сил. Є й інші цікаві поради.
Юлія, жителька Визирки
Заморожену пляшку зі льодом ставити під ноги й катати босоніж. Це радять спортсменам, щоб зняти напругу після навантаження на ноги. Це допоможе в спеку.
Критичне підвищення температури повітря в додаток з тим що холодильники під час постійних відключень не встигають набрати необхідної температури, все це призводить до швидкого псування продуктів і зменшення їх терміну придатності.
Еліна Концева, директорка КНП «Визирський ЦПМСД»
Треба слідкувати за якістю питної води, дотримуватися гігієни рук, дотримуватися гігієни продуктів, навіть якщо ви овочі та фрукти збирали з власного городу, їх теж треба ретельно мити, бо спостерігається багато отруєнь.
Ще одна порада. Іноді нам здається, що легкий одяг допоможе запобігти перегріву, але навпаки, чім більше тіло закрито від зовнішнього впливу гарячого повітря, тем людина легше переносить жару.