У Кордонській гімназії триває Тиждень психічного здоров’я. Це частина національної програми «Ти як?», започаткованої з ініціативи першої леді України Олени Зеленської. Мета — допомогти дітям та дорослим краще розуміти себе й підтримувати одне одного в умовах постійного стресу й не тільки. Повномасштабна війна змінила уявлення українців про власний емоційний добробут. Багато хто вперше зіткнувся з тривогою, страхом, втратами. Вчаться розпізнавати власні емоції, не боятися про них говорити дорослі, вчаться й діти.
Наталія Соболь, директорка Кордонської гімназії
Негативні емоції дуже заважають навчанню. Якщо дитина прийшла напружена, стресована, то про навчання й мови не може бути. Тому задача батьків і вчителів підтримувати емоційний стан в класних колективах, вчити дітей стримувати емоції.
Можна вчити математику, історію та мову. Не менш важливо для майбутнього дитини розуміти свій емоційний стан та вміти керувати їм. Такому теж можна навчитися. Психічне здоров’я це про те, коли дитина не соромиться проявляти свою дружність і знає як це робити, коли дитина розуміє, що її сила саме в хорошому настрої.
Наталія Соболь, директорка Кордонської гімназії
Кожна дитина наділена своїм темпераментом, кожен учень приходить зранку зі своїм настроєм. Тому завдання вчителя побачити це, заспокоїти дитину. Налаштувати її на роботу, якщо треба, скерувати її емоції.
Цьому допомагають фізичні вправи, руханки, танці, прогулянки на повітрі.
Наталія Обоянова, педагог-організатор Кордонської гімназії
Ми проводимо релаксації з ними на свіжому повітрі, де дітки можуть спокійно послухати музику, спів пташок. Природа дуже розвантажує саме у таких стресових ситуаціях. В нас є великий телевізор, де ми за допомогою інтернету знаходимо гарні руханки. Діти рухаються, це знімає напругу і потім вони більш охоче спілкуються один з одним.
Протягом Тижня психічного здоров’я молодші школярі створили галерею малюнків «Мої емоції». Здебільшого, вони позитивні, бо любов та турбота, яку отримують діти у рідній гімназії, налаштовує їх на впевненість у собі та спокій.
Наталія Соболь, директорка Кордонської гімназії
Наші учні дуже життєрадісні. Дякуємо ЗСУ, що ми живемо у такому спокійному місці.
У Кордонській гімназії ментальне здоров’я перестало бути темою «на потім». Це про сьогодні. Про дітей, які мають право почуватися у безпеці. І про дорослих, які вміють до них дослухатися.