Маразліївська об'єднана територіальна громада була в числі першопрохідців у реалізації реформи децентралізації влади в Україні у 2015 році. До її складу увійшло вісім сіл, а це 6194 мешканці. Однак, як згадує Маразліївський сільський голова Олександр Чумак, крок до об'єднання був нелегким.
Спочатку виникло якесь непорозуміння. Нове, незнайоме. Люди казали, давайте, побачимо, як у когось буде, потім й ми підемо до цього. Керівник переконував: ми були першими, коли створювались фермерські господарства, давайте спробуємо і у цій реформі бути першими. І сьогодніми не жалкуємо. Трошки незвично було, але у нас були й ті, хто нам дуже допомогав. У районі є Валентина Володимірівна Орлова, яка тоді підставила плече і допомагала, місцеві підприємці, які прагнули змін - теж були поряд. Раніше гроші йшли у район і в область, а ми хотіли побачити,як вони розподілятимуться на місцях, тому й стали подвижниками цієї справи.
За ці чотири роки можна побачити динаміку розвитку Маразліївської об'єднаної територіальної громади. І насамперед йдеться про бюджет.
У перший 2015 рік з нашого бюджету ми вкладали у села 300 тисяч гривень. З цієї невеликої суми розпочинали розвиток громади...Розуміли, з такими грошима далеко не піде. Тоді постало питання про реформування бюджетної сфери, налагодження роботи з бізнесом, розробка чітких правил гри. Ці хлопці, які у нас працюють, живуть у цьому селі. Їхні діти ходять у ті школи, дитячі садки, то вибачте, будуємо партнерськи відносини. І вони стали більше сплачувати податки. Наразі, думаю, 22 мільони викостаємо нарозвиток наших сіл, - Олександр Чумак, Маразліївський сільський голова.
На території ОТГ працює п'ятнадцять підприємств, спроможних наповнювати бюджет. А це означає, що і казна не порожня, і громада розвивається. За ці чотири роки вдалося зробити багато чого, особливо у питаннях водопостачання, вуличного освітлення та пішохідних доріжок, продовжує Олександр Чумак, Маразліївський сільський голова.
Ми за ці роки, коли, об'єдналися провели близько 42 км. нового водопроводу. Сьогодні всі наші села, навіть маленькі, мають цілодобову подачу води. Тобто, ми цю проблему закрили повністю. І ми замінили близько 60-ти відсотків вуличного освітлення.