Показати меню
» » За успішним досвідом у Маразліівську ОТГ (фото)

За успішним досвідом у Маразліівську ОТГ (фото)

За успішним досвідом у Маразліівську ОТГ (фото)

  Маразліївська об'єднана територіальна громада була в числі першопрохідців у реалізації реформи децентралізації влади в Україні у 2015 році. До її складу увійшло вісім сіл, а це 6194 мешканці. Однак, як згадує Маразліївський сільський голова Олександр Чумак, крок до об'єднання був нелегким.Маразліївський сільський голова Олександр Чумак

Спочатку виникло якесь непорозуміння. Нове, незнайоме. Люди казали, давайте, побачимо, як у когось буде, потім й ми підемо до цього. Керівник переконував: ми були першими, коли створювались фермерські господарства, давайте спробуємо і у цій реформі бути першими. І сьогодніми не жалкуємо. Трошки незвично було, але у нас були й ті, хто нам дуже допомогав. У районі є Валентина Володимірівна Орлова, яка тоді підставила плече і допомагала, місцеві підприємці, які прагнули змін - теж були поряд. Раніше гроші йшли у район і в область, а ми хотіли побачити,як вони розподілятимуться на місцях, тому й стали подвижниками цієї справи.

За успішним досвідом у Маразліівску ОТГЗа успішним досвідом у Маразліівску ОТГЗа успішним досвідом у Маразліівску ОТГ  За ці чотири роки можна побачити динаміку розвитку Маразліївської об'єднаної територіальної громади. І насамперед йдеться про бюджет.

У перший 2015 рік з нашого бюджету ми вкладали у села 300 тисяч гривень. З цієї невеликої суми розпочинали розвиток громади...Розуміли, з такими грошима далеко не піде. Тоді постало питання про реформування бюджетної сфери, налагодження роботи з бізнесом, розробка чітких правил гри. Ці хлопці, які у нас працюють, живуть у цьому селі. Їхні діти ходять у ті школи, дитячі садки, то вибачте, будуємо партнерськи відносини. І вони стали більше сплачувати податки. Наразі, думаю, 22 мільони викостаємо нарозвиток наших сіл, - Олександр Чумак, Маразліївський сільський голова.

  На території ОТГ працює п'ятнадцять підприємств, спроможних наповнювати бюджет. А це означає, що і казна не порожня, і громада розвивається. За ці чотири роки вдалося зробити багато чого, особливо у питаннях водопостачання, вуличного освітлення та пішохідних доріжок, продовжує Олександр Чумак, Маразліївський сільський голова.

Ми за ці роки, коли, об'єдналися провели близько 42 км. нового водопроводу. Сьогодні всі наші села, навіть маленькі, мають цілодобову подачу води. Тобто, ми цю проблему закрили повністю. І ми замінили близько 60-ти відсотків вуличного освітлення.
Друк
У Березанській ОТГ засідала робоча група з розвитку громади (фото)18:00
23 тра
На найбільшому підприємстві Лиманського району провели день відкритих дверей (фото)16:20
23 тра
Села Визирської ОТГ стали переможцями першого етапу конкурсу з благоустрою (фото)15:00
23 тра
У Визирці обговорили будівництво централізованої каналізації (фото)14:00
23 тра
Курортні населені пункти залишаться без води13:30
23 тра
Хутко вкрав і швидко втік. Поліція по гарячим слідам затримала крадія (фото)13:00
23 тра
У Любополі вирішують питання сміття, яке накопичилося на звалищі (фото)12:00
23 тра
Южне відсвяткує День хіміка11:00
23 тра
У Першотравневому НВК на канікулах стартує ремонт і благоустрій (фото)09:00
23 тра
Суд зобов'язав "ОПЗ" виплатити велику суму компанії "Ostchem"18:00
22 тра
Енергоефективність понад усе - у Першотравневому розпочинають утеплення фасаду дитячого садочку (фото)17:00
22 тра
Тилігульський лиман приймає перших відпочиваючих (фото)16:00
22 тра
Відомі борці з Першотравневого знову з медалями (фото)15:00
22 тра
Правоохоронці Лиманського району взяли участь у змаганнях з міні-футболу (фото)14:03
22 тра
Сесія Лиманської райради знову відклала у "довгий ящик" питання дороги на Визирку (фото)13:02
22 тра
У Курісово всім селом гасили пожежу (фото)12:34
22 тра
Красносільська громада на два дні залишиться без світла (фото)11:32
22 тра
TOP