Приклади ефективного досвіду децентралізації в таких соціально-важливих сферах, як медицина та освіта, були наповнені яскравим змістом. Освітяни із задоволенням демонстрували зразковий, розрахований на 1100 дітей, навчально-виховний комплекс та міні стадіон. Побудова нового крила школи дозволить розмістити першачків у цій сучасній будівлі. Тим самим на вивільнені місця у дитсадку змогли зайти інші дошкільнята.
Дитячий садок "Оленка", як один з чотирьох дошкільних закладів Маяківської ОТГ, демонструє приклад з благоустрою території, та ремонту будівлі. Дошкільна освіта тут завжди у фокусі уваги голови громади. А ще - якісне харчування.
Вихователі дитячого садка впевнені, що охоплення дошкільною освітою малюків у громаді дозволить їм швидко долати будь-які вершини. З нововведень - вчитель англійської мови, який працює вже два роки.
Не менш дивовижною, за два с половиною роки фінансової самостійності Маяківської громади, стала побудова амбулаторії сімейної медицини та відділення екстреної невідкладної допомоги Одеської обласної клінічної лікарні.
Це у нас була стара будівля. Зараз вже все працює. Кошти були з трьох бюджетів – державного, обласного та місцевого. Була субвенція Мінрегіону. А ми дали співфінансування. Вона усього нам стала у 9 мільйонів - тобто ми надали 2,4 мільйона, - Віктор Дяченко, голова Маяківської сільської ради.
Вирішення соціально-економічних питань початкового етапу фінансової самостійності об’єднаних громад має великі шанси на успіх. Це довела робота керівництва Маяківської ОТГ. Головне - бачити перспективу та керуватись виключно інтересами мешканців своєї громади.