» » Енергоефективно та природно: в теплицях "Одеського припортового заводу" вирощують екзотичні рослини (фото)

Енергоефективно та природно: в теплицях "Одеського припортового заводу" вирощують екзотичні рослини (фото)

Енергоефективно та природно: в теплицях "Одеського припортового заводу" вирощують екзотичні рослини (фото)

  Територія "Одеського припортового заводу" славиться своїм ландшафтним парком. За красою та різноманітністю рослин цей зелений оазис серед посушливих берегів Аджалицького лиману не поступається в розкоші багатьом європейським паркам.Енергоефективно та природно: в теплицях Одеського припортового заводу вирощують екзотичні рослини.  Ще в 1984 році на "ОПЗ" був створений теплично-овочевий комбінат для того, щоб озеленення території було професійним і технологічним, а на обідніх столах у працівників заводу цілий рік були свіжі овочі. Для обігріву цієї споруди не потрібні були додаткові енергоресурси. І в ті часи, і нині тут застосовується відпрацьована у виробничому процесі пару.Енергоефективно та природно: в теплицях Одеського припортового заводу вирощують екзотичні рослини.Євген Лола, теплотехнік Цеху обслуговування та озеленення території ВАТ "ОПЗ".

Гаряча вода виходить теж з пари. Ми як структурний підрозділ це все отримуємо з заводу, з котельного цеху. Пара спочатку використовується заводом для основного виробництва, та його вторинна пара використовується на підігрів води у котельні. Пару як робоче тіло ми також використовуємо для пропарювання ґрунту, - Євген Лола, теплотехнік цеху обслуговування та озеленення території ВАТ "ОПЗ".

Енергоефективно та природно: в теплицях Одеського припортового заводу вирощують екзотичні рослини.  Нині в теплиці плодоносять тільки огірки, але і вони найближчим часом будуть замінені на розсаду, бо лози виробили свій ресурс і врожайність різко впала. Поруч з овочами розташовані теплиці з кімнатними декоративними та ґрунтовими рослинами.Сніжана Степаненко, агроном горшечної групи.

До нас приїжджають представники ресторанів, офісів, готелів. Раніше все це поставлялося на завод, в будівлі "ОПЗ". Зараз рослин там в надлишку, тому ми займаємося реалізацією іншим організаціям. Великий попит мають агави, фікуси й пальми, тому під замовлення клієнтів плануємо вирощування цих культур, - Сніжана Степаненко, агроном горшечної групи.

Енергоефективно та природно: в теплицях Одеського припортового заводу вирощують екзотичні рослини.  Важливим є те, що ці рослини не перегодовані гормонами росту та хімічними добривами. Кожна квітка зростає природним шляхом. Якщо таку рослину вчасно поливати й дотримуватися необхідного температурного режиму, вона буде зберігати свою декоративність і в іншому приміщенні.Енергоефективно та природно: в теплицях Одеського припортового заводу вирощують екзотичні рослини.  Крім рослин на реалізацію тут вирощують і щось для душі. Наприклад, у теплицях щорічно плодоносять дерева папаї. Серед невеликого бананового гаю можна побачити важкі грона бананів. Всі рослини вирощені власними силами, або з живців, або шляхом збору насіння.

У нас є свій маточник, з якого ми беремо живці, і так крок за кроком, рослина виростає з маленької в повномірну. Хто встиг купити недорогу маленьку, потім її дорощує, а хто хоче купити відразу велику рослину, платить дорожче, - Сніжана Степаненко, агроном горшечної групи.

Енергоефективно та природно: в теплицях "Одеського припортового заводу" вирощують екзотичні рослини.Енергоефективно та природно: в теплицях "Одеського припортового заводу" вирощують екзотичні рослини.  Вирощування декоративних рослин вимагає знань, великої фізичної праці та старанності, а ще робочих рук, яких катастрофічно не вистачає. Неукомплектованість кадрами на горшечній групі становить 50%.Любов Злупко, робочий зеленого будівництва.

Я дуже люблю свою роботу, я роблю все - від живця, до вирощування. Ми це все робимо. Але найприємніше, коли ці рослини потім купують клієнти, - Любов Злупко, робочий зеленого будівництва.

  Ще в теплицях вирощують квіти для букетів. Тут планують так висадку рослин, щоб цвітіння починалося напередодні великих свят. Тут в будь-який сезон можна замовити яскравий букет. Олена Мітрохіна, спеціально навчалася мистецтва складання букетів до різних свят і вважає, що тут немає межі досконалості.Олена Мітрохіна, флорист.

Найважливіше в роботі флориста - прагнення вчитися і бажання робити людям приємне, - Олена Мітрохіна, флорист.

  Всі рослини й квіти для своїх розкішних букетів Олена бере з розплідника Цеху обслуговування та озеленення території ВАТ "ОПЗ".

Просто мало хто про нас знає, усі купують квіти з Голландії, але ж у нас є своє, - Сніжана Степаненко, агроном горшечної групи.
Друк
Ремонт харчоблоку в Першотравневому ліцеї — зміни на краще продовжуються (фото)09:00
03 гру
Фотомисливці окуповують Тилігульський парк (фото)17:10
02 гру
«Укрзалізниця» збільшила пропускну здатність в порту «Південний»16:49
02 гру
Мешканці Любополя упорядковують територію свого села (фото)16:10
02 гру
Визирська сільрада готує проєктну документацію щодо встановлення додаткового відеоспостереження по селах (відео)15:07
02 гру
Мрії першотравневців з вул. Центральної здійснилися (відео)14:40
02 гру
Любопольці впевнені: де дороги, там життя (відео)13:55
02 гру
У Першотравневому старостинському окрузі призначили старосту — Василя Хміленка (фото) 12:00
02 гру
Благодійний фонд Олексія Ставніцера регулярно надає допомогу медзакладам (фото) 10:30
02 гру
У Доброславській громаді відбулася установча сесія (фото)09:00
02 гру
НБУ випустив першу вертикальну банкноту (фото)16:30
01 гру
Визирська ОТГ: вуличне освітлення на селі сьогодні — не розкіш, а необхідність (відео)15:30
01 гру
У маєтку Курісів тривають ремонтні роботи (фото)15:29
01 гру
Жителі Визирської ОТГ вдячні за допомогу від БФ ім. Олексія Ставніцера (фото)14:53
01 гру
Дегельмінтизація та вакцинація роблять птахівництво ефективним та безпечним (відео)14:30
01 гру
У центрі Визирки планують розташувати стадіон та спорткомплекс (відео)14:00
01 гру
Любопільська дорога вже на фінішній прямій (фото)12:00
01 гру
Вчителі Першотравневого ліцею готуються до ЗНО-2021 (фоторепортаж)10:30
01 гру
Фонтанська сільрада готується до першої сесії09:00
01 гру
У Визирці вирішили долю недобудови (фото)16:30
30 лис
У Доброславі покращують стан довкілля (фотофакт)15:23
30 лис
Диплом та грошова винагорода — здобуток Визирської ОТГ за найкращий доброустрій (відео)14:30
30 лис
До кінця року пацієнти з невідкладним станом проходять КТ-обстеження в КНП «Лиманська ЦРЛ» безкоштовно13:45
30 лис
У Визирській ОТГ нові депутати та голова сільради прийняли присягу (відео)13:40
30 лис
Збереження чистоти вантажів при перевалці — найважливіша складова роботи ТІС-Руда (відео)13:03
30 лис
TOP