» » Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

  Тилігульський лиман - це природна скарбниця Одеського регіону та унікальний природний ресурс в масштабах нашої держави, адже акваторія цього лиману є однією з найчистіших серед водойм північного Причорномор'я. Тилігульський лиман володіє запасами цілющої грязі. За деякими оцінками, вони складають 14 млн. тонн. Тому у Калинівський сільський раді з початком наповнення лиману водою, пов'язують велике майбутнє не тільки рідного села, а й в цілому - Лиманського району.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

Ми у перспективі хочемо розвивати рекреаційну складову. В нас дуже гарні краєвиди та природа. Розширення меж населеного пункту дасть змогу залучати інвестиції. Ми плануємо розвивати зелений туризм, спорт, човнову станцію. Перспектива дуже гарна, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Закон України "Про природно-заповідний фонд" регламентує і діяльність парку "Тилігульський". На час заснування у 1997 році його площа складала майже 14 тисяч гектарів. З 2013 року були спроби винести його межі в натуру, але це не принесло результатів.Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

Після обміру з Одеським обласним землевпорядним інститутом ми вийшли на цифру в 11 тисяч гектарів, що не сподобалося прокуратурі. Вона винесла протест і повернула межі в розміри, відповідні 1997 року, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.  Кількість місцевих жителів Калинівської сільради становить 595 осіб. Доросла частина населення прагне працювати. Створенням робочих місць стурбований і Микола Ткаченко. Тому чітке визначення земель регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" та меж населеного пункту стане запорукою прозорості та тривалості відносин з майбутніми підприємцями та можливими інвесторами.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

У нас були проблеми з розмежуванням земель із ландшафтним парком. У 1997 році було встановлено межі й потім нічого не робилося. У 2014 році нам було запропоновано межі, щоб територія для населеного пункту була меншою. Але завдяки підтримці нашого депутата Одеської обласної ради Олега Джумберовича Кутателадзе, ми розпочали розширення меж села Калинівки. Ми вже на третьому етапі, на стадії завершення цього процесу. Тепер межі села та територія у нас збільшилася у 2 рази, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Під юрисдикцію Калинівської сільради потраплять землі рекреаційного призначення, що дасть змогу розвивати тут туристичну галузь. Тим часом питання винесення меж регіонального ландшафтного парку в натуру залишається відкритим.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

Ми виступаємо ініціаторами створення комісії в Одеській обласній раді за участю землевпорядного інституту спільно з департаментом екології, щоб знову повернутися до вирішення цієї ситуації. Думаю, що ми зможемо прийти до єдиного знаменника, але необхідне виділення коштів, щоб здійснити цю роботу, і це гальмує розв’язання питань, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

  Завдяки підтримці депутатського корпусу, Калинівська сільрада відстояла інтереси своєї громади та її перспективний розвиток. Тут активно готуються до 2020 року, бо туристичний сезон вже не за горами.

Головним користувачем залишається наша громада. Ця земля буде під юрисдикцією нашого комунального підприємства, яке буде займатися процедурою передачі її в оренду на 10, 15, 49 років. І ці всі кроки ми будемо обговорювати з нашими місцевими жителями та депутатським корпусом, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Одним із напрямків розвитку прибережних територій є рибна ловля. Цим промислом завжди славилися населені пункти, що засновані на березі Тилігульського лиману.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

У нас немає проблем. Ми не винесли межі в натуру, але коли був обмір, проблем не виникло ні з Кордоном, ні з Калинівкою. Що стосується рибної ловлі, то вона у нас здійснюється. Для п'яти організацій, які займаються цим видом діяльності, ми отримуємо та погоджуємо ліміти, та в регламентований час вони рибалять, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

  Таким чином, вже з наступного 2020 року перед Калинівкою відкриється широкий горизонт для розвитку села. Напередодні тут потурбувалися за стан інженерних мереж та розвиток транспортної інфраструктури. Водозабезпечення, освітлення та дороги необхідні для початку розвитку місцевого бізнесу тут вже є.

Друк
У Лиманському районі привітали зі 105-м днем народження найстарішу жительку (фото)16:12
03 лип
Громади не залежатимуть від районів: відповідний законопроєкт готовий до голосування у ВРУ14:00
03 лип
У Любополі оголосили конкурс до свята Івана Купала13:13
03 лип
У Фонтанському ЦНАПі змінено графік прийому громадян13:01
03 лип
ССД Лиманського району прозвітувала про проведення Року дитини. Прийомні та опікунські сім’ї чекають на телевізори (фото)11:00
03 лип
У Доброславі привітали з ювілеєм Надію Годину10:00
03 лип
В Іванове Красносільської ОТГ пройшли заходи до Дня боротьби з наркотиками (фото)16:46
02 лип
У Доброславі живе волонтер, що збирає за односельцями сміття14:00
02 лип
У Визирській громаді вирішили застосувати в боротьбі з амброзією комбінований метод13:00
02 лип
У с. Іванове зроблено основу під башту Рожновського (фото)12:00
02 лип
Населенні пункти Лиманського району знов залишаються без води11:00
02 лип
Модернізація обладнання та оптимізація технологій - запорука рекордів ТІС (фото)10:00
02 лип
У Красносілці підбили підсумки молодіжного квесту (фоторепортаж)16:08
01 лип
Одеська ОДА: обіцяти - не означає виконати15:39
01 лип
У селах Лиманського району проводитимуть обробку посівів гербіцидом та інсектицидом (фото)12:50
01 лип
На Тилігульському лимані зацвіли латаття (фотофакт)12:00
01 лип
Крижанівський ЦНАП Лиманського району вперше надав комплексну послугу11:00
01 лип
Колекціонер в Лиманському районі має на подвір’ї понад 500 сортів троянд10:00
01 лип
Медпрацівники Визирської громади відпочили у Вилкове (фото)15:56
30 чер
Визирська громада - лідер в Одеській області за I квартал 2020 року (фото)14:26
30 чер
У Крижанівці каналізаційна мережа має укріпити схил (фото)12:00
30 чер
У Калинівці є усі умови для цікавого зеленого відпочинку. Залишилася сама малість11:00
30 чер
РСЦ МВС в Одеській області: диджиталізація залишається одним із пріоритетів (відео)10:00
30 чер
Керівнику з виробництва в Лиманськом районі президент надав звання16:00
29 чер
Олександрівка половину дня проведе без води15:52
29 чер
TOP