» » Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

  Тилігульський лиман - це природна скарбниця Одеського регіону та унікальний природний ресурс в масштабах нашої держави, адже акваторія цього лиману є однією з найчистіших серед водойм північного Причорномор'я. Тилігульський лиман володіє запасами цілющої грязі. За деякими оцінками, вони складають 14 млн. тонн. Тому у Калинівський сільський раді з початком наповнення лиману водою, пов'язують велике майбутнє не тільки рідного села, а й в цілому - Лиманського району.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

Ми у перспективі хочемо розвивати рекреаційну складову. В нас дуже гарні краєвиди та природа. Розширення меж населеного пункту дасть змогу залучати інвестиції. Ми плануємо розвивати зелений туризм, спорт, човнову станцію. Перспектива дуже гарна, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Закон України "Про природно-заповідний фонд" регламентує і діяльність парку "Тилігульський". На час заснування у 1997 році його площа складала майже 14 тисяч гектарів. З 2013 року були спроби винести його межі в натуру, але це не принесло результатів.Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

Після обміру з Одеським обласним землевпорядним інститутом ми вийшли на цифру в 11 тисяч гектарів, що не сподобалося прокуратурі. Вона винесла протест і повернула межі в розміри, відповідні 1997 року, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.  Кількість місцевих жителів Калинівської сільради становить 595 осіб. Доросла частина населення прагне працювати. Створенням робочих місць стурбований і Микола Ткаченко. Тому чітке визначення земель регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" та меж населеного пункту стане запорукою прозорості та тривалості відносин з майбутніми підприємцями та можливими інвесторами.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

У нас були проблеми з розмежуванням земель із ландшафтним парком. У 1997 році було встановлено межі й потім нічого не робилося. У 2014 році нам було запропоновано межі, щоб територія для населеного пункту була меншою. Але завдяки підтримці нашого депутата Одеської обласної ради Олега Джумберовича Кутателадзе, ми розпочали розширення меж села Калинівки. Ми вже на третьому етапі, на стадії завершення цього процесу. Тепер межі села та територія у нас збільшилася у 2 рази, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Під юрисдикцію Калинівської сільради потраплять землі рекреаційного призначення, що дасть змогу розвивати тут туристичну галузь. Тим часом питання винесення меж регіонального ландшафтного парку в натуру залишається відкритим.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

Ми виступаємо ініціаторами створення комісії в Одеській обласній раді за участю землевпорядного інституту спільно з департаментом екології, щоб знову повернутися до вирішення цієї ситуації. Думаю, що ми зможемо прийти до єдиного знаменника, але необхідне виділення коштів, щоб здійснити цю роботу, і це гальмує розв’язання питань, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

  Завдяки підтримці депутатського корпусу, Калинівська сільрада відстояла інтереси своєї громади та її перспективний розвиток. Тут активно готуються до 2020 року, бо туристичний сезон вже не за горами.

Головним користувачем залишається наша громада. Ця земля буде під юрисдикцією нашого комунального підприємства, яке буде займатися процедурою передачі її в оренду на 10, 15, 49 років. І ці всі кроки ми будемо обговорювати з нашими місцевими жителями та депутатським корпусом, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Одним із напрямків розвитку прибережних територій є рибна ловля. Цим промислом завжди славилися населені пункти, що засновані на березі Тилігульського лиману.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

У нас немає проблем. Ми не винесли межі в натуру, але коли був обмір, проблем не виникло ні з Кордоном, ні з Калинівкою. Що стосується рибної ловлі, то вона у нас здійснюється. Для п'яти організацій, які займаються цим видом діяльності, ми отримуємо та погоджуємо ліміти, та в регламентований час вони рибалять, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

  Таким чином, вже з наступного 2020 року перед Калинівкою відкриється широкий горизонт для розвитку села. Напередодні тут потурбувалися за стан інженерних мереж та розвиток транспортної інфраструктури. Водозабезпечення, освітлення та дороги необхідні для початку розвитку місцевого бізнесу тут вже є.

Друк
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
Таланти Визирської ОТГ повернулися з конкурсу "Віват, Витоки!" переможцями (фото)14:00
05 гру
Комунальному підприємству Коблівської ОТГ "Сількомунгосп" нададуть фінансову підтримку13:30
05 гру
У храмі Почаївської ікони Божої Матері та архангела Божого Михаїла-хранителя української землі відзначили Престольне свято (фото)13:00
05 гру
"Професії моєї громади": стартував районний фотоконкурс12:00
05 гру
Центральна районна лікарня провела зустріч з Національною службою здоров’я (фото)11:00
05 гру
Лиманський підрозділ енергопостачальної компанії змінив адресу10:00
05 гру
Лиманський центр соціальних служб провів інтерактивний урок для школярів з Доброслава (фото)16:00
04 гру
Южненці проігнорували вакцинацію проти дифтерії15:00
04 гру
У Доброславі пройшла 37-а чергова сесія Лиманської районної ради (фото)14:00
04 гру
TOP