» » Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру (фото)

  Тилігульський лиман - це природна скарбниця Одеського регіону та унікальний природний ресурс в масштабах нашої держави, адже акваторія цього лиману є однією з найчистіших серед водойм північного Причорномор'я. Тилігульський лиман володіє запасами цілющої грязі. За деякими оцінками, вони складають 14 млн. тонн. Тому у Калинівський сільський раді з початком наповнення лиману водою, пов'язують велике майбутнє не тільки рідного села, а й в цілому - Лиманського району.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

Ми у перспективі хочемо розвивати рекреаційну складову. В нас дуже гарні краєвиди та природа. Розширення меж населеного пункту дасть змогу залучати інвестиції. Ми плануємо розвивати зелений туризм, спорт, човнову станцію. Перспектива дуже гарна, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Закон України "Про природно-заповідний фонд" регламентує і діяльність парку "Тилігульський". На час заснування у 1997 році його площа складала майже 14 тисяч гектарів. З 2013 року були спроби винести його межі в натуру, але це не принесло результатів.Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

Після обміру з Одеським обласним землевпорядним інститутом ми вийшли на цифру в 11 тисяч гектарів, що не сподобалося прокуратурі. Вона винесла протест і повернула межі в розміри, відповідні 1997 року, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.  Кількість місцевих жителів Калинівської сільради становить 595 осіб. Доросла частина населення прагне працювати. Створенням робочих місць стурбований і Микола Ткаченко. Тому чітке визначення земель регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" та меж населеного пункту стане запорукою прозорості та тривалості відносин з майбутніми підприємцями та можливими інвесторами.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

У нас були проблеми з розмежуванням земель із ландшафтним парком. У 1997 році було встановлено межі й потім нічого не робилося. У 2014 році нам було запропоновано межі, щоб територія для населеного пункту була меншою. Але завдяки підтримці нашого депутата Одеської обласної ради Олега Джумберовича Кутателадзе, ми розпочали розширення меж села Калинівки. Ми вже на третьому етапі, на стадії завершення цього процесу. Тепер межі села та територія у нас збільшилася у 2 рази, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Під юрисдикцію Калинівської сільради потраплять землі рекреаційного призначення, що дасть змогу розвивати тут туристичну галузь. Тим часом питання винесення меж регіонального ландшафтного парку в натуру залишається відкритим.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

Ми виступаємо ініціаторами створення комісії в Одеській обласній раді за участю землевпорядного інституту спільно з департаментом екології, щоб знову повернутися до вирішення цієї ситуації. Думаю, що ми зможемо прийти до єдиного знаменника, але необхідне виділення коштів, щоб здійснити цю роботу, і це гальмує розв’язання питань, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

  Завдяки підтримці депутатського корпусу, Калинівська сільрада відстояла інтереси своєї громади та її перспективний розвиток. Тут активно готуються до 2020 року, бо туристичний сезон вже не за горами.

Головним користувачем залишається наша громада. Ця земля буде під юрисдикцією нашого комунального підприємства, яке буде займатися процедурою передачі її в оренду на 10, 15, 49 років. І ці всі кроки ми будемо обговорювати з нашими місцевими жителями та депутатським корпусом, - Микола Ткаченко, голова Калинівської сільради.

  Одним із напрямків розвитку прибережних територій є рибна ловля. Цим промислом завжди славилися населені пункти, що засновані на березі Тилігульського лиману.Що зміниться з винесенням меж регіонального ландшафтного парку "Тилігульський" в натуру.

У нас немає проблем. Ми не винесли межі в натуру, але коли був обмір, проблем не виникло ні з Кордоном, ні з Калинівкою. Що стосується рибної ловлі, то вона у нас здійснюється. Для п'яти організацій, які займаються цим видом діяльності, ми отримуємо та погоджуємо ліміти, та в регламентований час вони рибалять, - Ігор Фабрикант, заступник директора РЛП "Тилігульський".

  Таким чином, вже з наступного 2020 року перед Калинівкою відкриється широкий горизонт для розвитку села. Напередодні тут потурбувалися за стан інженерних мереж та розвиток транспортної інфраструктури. Водозабезпечення, освітлення та дороги необхідні для початку розвитку місцевого бізнесу тут вже є.

Друк
У Визирській ОТГ офіційно оголошено результати виборів (фото)19:23
30 жов
ТІС ділиться противоковідним досвідом15:30
30 жов
Лиманський район в «червоній зоні»15:04
30 жов
В Кордоні планують виділити житло працівнику ФАП (відео)14:34
30 жов
Асфальтування вул. Мічуріна та Київської в Першотравневому вже розпочато (відео)12:55
30 жов
У селі Зоря Труда відбувся день подарунків (фото)12:00
30 жов
На виборчій дільниці № 510495 в Першотравневому вибори пройшли в дружній обстановці (відео)11:40
30 жов
Між селами Кордонської сільради ремонтують дороги (фото)10:30
30 жов
У Калинівці пояснюють, чому так організовано пішли на вибори (фото)09:00
30 жов
У Кордонській сільраді є ФАП, але немає медпрацівника (фото)16:51
29 жов
У Визирці відбулося засідання виконавчого комітету14:00
29 жов
Опитування жителів Визирської ОТГ показує, на що сподіваються люди після виборів (фото)13:35
29 жов
Всі 13 презентацій доброславського Конкурсу молодіжних проєктів реалізовано (відео)12:47
29 жов
Між Сичавкою та Любополем можна буде проїхати по асфальтованій дорозі (відео)12:13
29 жов
За Програмою медгарантій безоплатно отримали допомогу майже 40 тисяч українців, які перенесли інсульт10:30
29 жов
Жителі Першотравневого оцінюють кроки влади по асфальтуванню вулиць (фото)09:00
29 жов
Ветерани ТІС згадують, як все починалося (відео)18:03
28 жов
Так дружно, як зараз на Київській у Першотравневому робили дороги тільки при Олександрі Янчеві (відео)17:06
28 жов
Марину Архірій вітають з перемогою16:17
28 жов
Термінал Neptune посилює карантинні заходи безпеки15:00
28 жов
У виборах взяли участь понад 37% мешканців Красносільської ОТГ (відео)14:53
28 жов
Переможець на посаду Доброславського селищного голови — Людмила Прокопечко13:55
28 жов
Чого очікують жителі Визирської ОТГ від свого вибору? (фото)13:10
28 жов
Доброславська селищна рада отримала диплом Мінрегіону10:30
28 жов
Рейтинг довіри голови Визирської ОТГ з минулих виборів виріс на 12,77%09:00
28 жов
TOP