Молоде місто Южне. В нинішній час Новий рік та Різдво тут зустрічають традиційно: вдома з рідними та друзями. А після опівночі - ходять один до одного у гості. Але 41 рік тому, коли перед новорічними святами у тодішньому селищі, новий 1980 рік зустрічали, можна сказати, невеличкою компанією. Після бою курантів мешканці єдиного житлового будинку вийшли на стадіон першої школи та влаштували народні гуляння. Зараз це здається дивним та незвичайним, а тоді було весело, розповідає Мая Наконечна, котра у 80-х приїхала працювати вчителькою. Вже тоді у навчальному закладі працювало 35 вчителів та налічувалося 350 учнів.
У міському музеї Южного є вже невеличка традиція. Щороку працівники закладу організовують тематичні виставки. Навіть назву придумали: "Календар по-южненськи". Цьогоріч вони вирішили трішки поекспериментувати та змінити експозицію, ділиться очільниця музею Тетяна Єрошенко, і назвали проєкт "Історія по-южненськи".
Й ідея виявилася вдалою. На відкриття виставки завітало чимало гостей, серед яких ті, хто був першопрохідцем. Так, наприклад, Ігор Валентинович Сомов, один з тих, хто перший отримав ордер на житло. Його номер - 11. Він із задоволенням розповідав про те, яким був той найперший Новий рік у Южному. А ще - поділився згадками про кукурудзяне поле, на місці якого планували будувати новий населений пункт.
Цікавою родзинкою став виступ хору "Берегиня". Співаки вітали колядками та щедрівками всіх присутніх, бо ж відкриття виставки приурочили саме до різдвяних свят, а саме - на Маланки, 13 січня.
Виставка ласкаво відкриватиме свої двері, згідно з графіком роботи музею, точно до кінця січня. Тож у всіх ще є можливість відвідати її, подивитися на артефакти хоч і не далекого, але минулого.