Фінансування спеціалізованих медзакладів має здійснюватися через єдиного платника - НСЗУ, обсяг фінансування медзакладу має залежати від результатів його роботи. Про це повідомляється на офіційному сайті Національної служби здоров’я України.
Вона впевнена, що співпраця з Міжнародним валютним фондом сприятиме процесам трансформації системи охорони здоров’я.
Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд затвердив 18-місячну програму "Stand by" для України на 5 млрд доларів. Перший транш, який виділять негайно, складе 2,1 млрд доларів. Решту суми виділять поетапно чотирма траншами. Кошти нової програми допоможуть Україні, зокрема, подолати проблеми, зумовлені пандемією COVID-19.
Згідно з меморандумом, що підписала Україна з МВФ, трансформацію системи охорони здоров’я буде продовжено у 2020 році шляхом поширення нового способу фінансування на вторинну спеціалізовану допомогу. А НСЗУ і далі буде стежити за наданням послуг та фінансовими показниками медустанов. Продовжиться перетворення лікарень на некомерційні підприємства в муніципальній власності. Їх фінансування буде відбуватиметься чітко за договорами з НСЗУ. Також у меморандумі йдеться про те, що для того, щоб закупівлі НСЗУ якнайкраще забезпечували потреби пацієнтів, прийняття рішень НСЗУ буде прозоро захищене від конфлікту інтересів, зокрема, забороною участі постачальників послуг в управлінських структурах НСЗУ.