Показати меню
» » Житель села Олександрівка прагне успішно розвивати тваринництво в Лиманському районі (фото)
07 бер 11:00Новини

Житель села Олександрівка прагне успішно розвивати тваринництво в Лиманському районі (фото)

Житель села Олександрівка прагне успішно розвивати тваринництво в Лиманському районі (фото)

  Тваринництво в Україні є витратним і малоприбутковим бізнесом. Це останнє, що може зацікавити стороннього інвестора або фермера, який засіває свої і чужі паї пшеницею, ріпаком та іншими культурами. Хоч у селах достатньо домашньої худоби, офіційно оформити фермерське господарство в Лиманському районі наважилося небагато людей. Серед них і Олег Рацевич, житель села Олександрівка Курісівської сільради.

«Мені подобається тваринництво, тому я працюю в цьому напрямку. Його потрібно любити. А тварини - як маленькі діти, вони говорити не можуть, треба їх розуміти», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  І це більше, ніж просто слова. Ще два роки тому, коли «ТІС-ТВ» випустив перший репортаж про Олега Рацевича, він демонстрував глибокі знання у тонкощах ведення тваринництва. Це стосувалося переваг порід, харчування тварин, закупівлі матеріалів для запліднення, прийняття пологів, профілактики захворювань і навіть взяття крові на аналізи, які він регулярно проводить тваринам. Все це молодий фермер робить самостійно. Приємно порадувало і бажання Олега модернізувати свій бізнес.

  Прагнення підприємця підтримав голова Лиманської райдержадміністрації Василь Приймак. Завдяки його рекомендаціям, Олег подав бізнес-план до райдержадміністрації для отримання допомоги у закупівлі молокопроводу і охолоджувача сировини, щоб виготовляти молоко преміум-класу і зайнятися його переробкою для отримання сертифікованої продукції. Так склалося, що кошти район виділив тільки на покупку молокопроводу, а охолоджувач пропонували забрати у вигляді обладнання і безкоштовно, розповідає голова Лиманської РДА Василь Приймак.

«Питання в тому, що коли йому пропонували охолоджувач, він відмовився. Йому безкоштовно віддавали», - Василь Приймак, голова Лиманської РДА.

  Сам Олег каже, що з радістю б взяв готовий охолоджувач, якби він підходив за параметрами.

«Ті охолоджувачі, що нам пропонували безкоштовно, були дуже великі. Вони розраховані на велике стадо, їх обсяг-тонна, півтори тони. Вони дуже енерговитратні, нам дорого платити за стільки електроенергії. У нас міні-ферма, охолоджувача на півтонни з головою вистачить. Саме на такий ми і просимо матеріальну допомогу району», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  В результаті відсутності охолоджувача, кошти, виділені на модернізацію корівника, не працюють. Невигідно фермеру запускати молокопровід без охолоджувача. Продукцію необхідно продавати за ціною преміум-класу, а це в два рази вище, ніж звичайна закупівельна ціна на молоко. Ніхто стільки не заплатить, а кошти на миючі засоби та електрику виділяти потрібно.

«Фермерське господарство наше працює, платимо податки, платимо зарплату, нарощуємо поголів'я, молокопровід встановили, але не запускаємо, так як немає охолоджувача. Коли молоко швидко потрапляє в охолоджувач, воно довго зберігається і його клас вище і є люди готові купувати молоко високої якості», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  Тому Олег Рацевич не зупиняється і знову подає бізнес-проект на отримання матеріальної підтримки в 2019 році на розвиток тваринництва у Лиманському районі.

«Планую в березні подати знову заяву на сесію. Сподіваюся, що будуть виділені ці гроші на придбання охолоджувача», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  Багато чого у вирішенні цього питання залежить від депутатів районної ради. Голова Лиманської РДА Василь Приймак повідомив, що шанс отримати кошти на охолоджувач і надалі розвивати свій бізнес у Олега Рацевича дуже високий.

«За програмою підтримки малого і середнього бізнесу, а у нас дійсно є ця програма, і на 19 рік вона теж є, і кошти за цією програмою будуть спрямовані на розвиток малого і середнього бізнесу, в тому числі можливо і для Рацевича», - Василь Приймак, голова Лиманської РДА.
Друк
Культура об'єднує: у Визирці відбувся конкурс "Панянка-Вишиванка - 2019" (фото)21:10
18 тра
Лиманщина зустріла суперфінальні змагання з футболу "Шкіряний м'яч" (фото)11:00
18 тра
Лиманський район відсвяткував День вишиванки (фото)10:00
18 тра
Село Визирка або місто Візир? Яке майбутнє чекає на населений пункт (фото)09:00
18 тра
ЦВК розподілила субвенції на підготовку і проведення виборів в ОТГ (фото)16:05
17 тра
У Южному відбулася позачергова сесія. Депутати обрали нового заступника мера (фото)15:43
17 тра
Першотравневе ділиться досвідом - комплексне рішення інфраструктурних проблем (фото)14:20
17 тра
Аналітики склали рейтинг станцій-лідерів з прийому зерна в квітні (фото)13:12
17 тра
Аграрний ліцей Лиманського району отримав нове обладнання (фото)12:00
17 тра
Село Визирка Лиманського району активно продовжує благоустрій територій (фото)11:00
17 тра
Анна Петровська: "На "ТІС" кожного дня здобуваєш нові знання"10:00
17 тра
Боксери з Доброславу на обласному чемпіонаті завоювали призові місця (фото)09:00
17 тра
У Першотравневому відзначили Всесвітній день вишиванки (фото)16:17
16 тра
Є пропозиція. Майбутнє Визирської ОТГ очима місцевих жителів (фото)15:06
16 тра
"Жива вишиванка". У Доброславі відбувся патріотичний флешмоб (фото)14:12
16 тра
На Одещині ввели заборону на рух великих вантажівок у денний час (фото)13:04
16 тра
Доброслав запрошує на фестиваль "Веселкове рандеву" (фото)12:03
16 тра
TOP