Показати меню
» » Житель села Олександрівка прагне успішно розвивати тваринництво в Лиманському районі (фото)
07 бер 11:00Новини

Житель села Олександрівка прагне успішно розвивати тваринництво в Лиманському районі (фото)

Житель села Олександрівка прагне успішно розвивати тваринництво в Лиманському районі (фото)

  Тваринництво в Україні є витратним і малоприбутковим бізнесом. Це останнє, що може зацікавити стороннього інвестора або фермера, який засіває свої і чужі паї пшеницею, ріпаком та іншими культурами. Хоч у селах достатньо домашньої худоби, офіційно оформити фермерське господарство в Лиманському районі наважилося небагато людей. Серед них і Олег Рацевич, житель села Олександрівка Курісівської сільради.

«Мені подобається тваринництво, тому я працюю в цьому напрямку. Його потрібно любити. А тварини - як маленькі діти, вони говорити не можуть, треба їх розуміти», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  І це більше, ніж просто слова. Ще два роки тому, коли «ТІС-ТВ» випустив перший репортаж про Олега Рацевича, він демонстрував глибокі знання у тонкощах ведення тваринництва. Це стосувалося переваг порід, харчування тварин, закупівлі матеріалів для запліднення, прийняття пологів, профілактики захворювань і навіть взяття крові на аналізи, які він регулярно проводить тваринам. Все це молодий фермер робить самостійно. Приємно порадувало і бажання Олега модернізувати свій бізнес.

  Прагнення підприємця підтримав голова Лиманської райдержадміністрації Василь Приймак. Завдяки його рекомендаціям, Олег подав бізнес-план до райдержадміністрації для отримання допомоги у закупівлі молокопроводу і охолоджувача сировини, щоб виготовляти молоко преміум-класу і зайнятися його переробкою для отримання сертифікованої продукції. Так склалося, що кошти район виділив тільки на покупку молокопроводу, а охолоджувач пропонували забрати у вигляді обладнання і безкоштовно, розповідає голова Лиманської РДА Василь Приймак.

«Питання в тому, що коли йому пропонували охолоджувач, він відмовився. Йому безкоштовно віддавали», - Василь Приймак, голова Лиманської РДА.

  Сам Олег каже, що з радістю б взяв готовий охолоджувач, якби він підходив за параметрами.

«Ті охолоджувачі, що нам пропонували безкоштовно, були дуже великі. Вони розраховані на велике стадо, їх обсяг-тонна, півтори тони. Вони дуже енерговитратні, нам дорого платити за стільки електроенергії. У нас міні-ферма, охолоджувача на півтонни з головою вистачить. Саме на такий ми і просимо матеріальну допомогу району», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  В результаті відсутності охолоджувача, кошти, виділені на модернізацію корівника, не працюють. Невигідно фермеру запускати молокопровід без охолоджувача. Продукцію необхідно продавати за ціною преміум-класу, а це в два рази вище, ніж звичайна закупівельна ціна на молоко. Ніхто стільки не заплатить, а кошти на миючі засоби та електрику виділяти потрібно.

«Фермерське господарство наше працює, платимо податки, платимо зарплату, нарощуємо поголів'я, молокопровід встановили, але не запускаємо, так як немає охолоджувача. Коли молоко швидко потрапляє в охолоджувач, воно довго зберігається і його клас вище і є люди готові купувати молоко високої якості», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  Тому Олег Рацевич не зупиняється і знову подає бізнес-проект на отримання матеріальної підтримки в 2019 році на розвиток тваринництва у Лиманському районі.

«Планую в березні подати знову заяву на сесію. Сподіваюся, що будуть виділені ці гроші на придбання охолоджувача», - Олег Рацевич, керівник фермерського господарства «Еко-Калина».

  Багато чого у вирішенні цього питання залежить від депутатів районної ради. Голова Лиманської РДА Василь Приймак повідомив, що шанс отримати кошти на охолоджувач і надалі розвивати свій бізнес у Олега Рацевича дуже високий.

«За програмою підтримки малого і середнього бізнесу, а у нас дійсно є ця програма, і на 19 рік вона теж є, і кошти за цією програмою будуть спрямовані на розвиток малого і середнього бізнесу, в тому числі можливо і для Рацевича», - Василь Приймак, голова Лиманської РДА.
Друк
Рятувальники продовжують проводити профілактичні бесіди з населенням (фото) 13:00
20 лип
У Коблевому тимчасово закрили амбулаторію (фото)12:00
20 лип
Красносільська ОТГ перемогла у конкурсі культурно-мистецьких проєктів "Малі міста - великі враження" (фото)11:00
20 лип
ОПЗ планує запустити виробництво в серпні (фото)10:00
20 лип
У Доброславі модернізують систему освітлення та водопостачання (фото)15:31
19 лип
На Одещині пройшов чемпіонат зі спортивного автотуризму "Турунчук - 2019" (фото)14:00
19 лип
У Доброславі відбулася сесія Лиманської районної ради (фото)12:45
19 лип
У Южному мають намір побудувати новий автовокзал (фото)12:00
19 лип
Перевалка контейнерів в порту "Південний" зросла більш ніж в два рази (фото)11:00
19 лип
Лиманська рада залишилася без заступника голови. Іван Ососкало достроково залишив свою посаду (фото)17:01
18 лип
У Лиманському районі проводяться перевірки на наявність амброзії та стихійних смітників (фото)15:15
18 лип
Яськівська ОТГ розповіла про результати реформи децентралізації у сфері освіти та медицини (фото)13:02
18 лип
У Першотравневому закликають економити воду (фото)12:00
18 лип
Децентралізацію потрібно закріпити у Конституції: Гройсман назвав головну умову захисту реформи (фото) 11:00
18 лип
У Доброславі будуть боротися зі стихійною торгівлею та сміттєзвалищами (фото)10:00
18 лип
Канал "Тилігул-Чорне море" приваблює все більше туристів (фото)16:12
17 лип
Чим живуть сусіди. Яськівська громада розповіла про свою історію об'єднання (фото)14:00
17 лип
TOP