Тилігульський лиман прикраса - Лиманського району. На його мальовничих берегах знаходиться чимало населених пунктів. Влітку тут можна зустріти сотні відпочиваючих, а ось взимку – тільки справжніх цінителів тиші й шуму води. Лиман прекрасний і чарівний у будь-яку пору року. Після того, як його з'єднали з морем, він почав оживати, про що свідчить зменшення берегової лінії.
На березі лиману є рослини, які вражають своєю чисельністю. За словами Ігоря Гержика, тут більше 600 видів. Серед них є й ті, які занесено до Червоної Книги. Наприклад, проліски. Крім того, в озерах Тилігула пернаті виводять своїх пташенят. Завдяки тому, що лиман наповнюється і розширюється, птиці зможуть гніздитися, а хижаки їх не турбуватимуть.
Весна для дослідників – найочікуваніша пора року. Саме з приходом тепла, після того, як птахи виведуть своє потомство, орнітологи починають їх окільцьовувати. Це така процедура, коли пташеняті на лапку надягають спеціальне кільце з даними району, де його зустріли. Таким чином, можна дізнатися, куди саме полетить птах, де буде зимувати і яким шляхом полетить назад на Тилігул. Завдяки цьому, ділиться Ігор Гержик, вдалося простежити маршрут деяких качок, які летять в ПАР і навесні повертаються до лиману.
Для відвідування туристами лиман цікавий не тільки влітку. У холодну пору року берег майже порожній, можна не тільки прогулюватися, а й розглядати у воді корінних жителів водойми.