Архів
Травень 2024 (62)
Квітень 2024 (56)
Березень 2024 (47)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
Грудень 2023 (42)
ЛАН » Інтерв'ю » Олег Кутателадзе: "Жителі Визирської ОТГ мають усвідомити: відтепер вони повноправні господарі своєї території"

Олег Кутателадзе: "Жителі Визирської ОТГ мають усвідомити: відтепер вони повноправні господарі своєї території"

Олег Кутателадзе: "Жителі Визирської ОТГ мають усвідомити: відтепер вони повноправні господарі своєї території"

  Передісторія створення та найближчі перспективи соціально-економічного розвитку Визирської територіальної об'єднаної громади - на цю масштабну тему ведуча програми "5 Днів" Марина Жуковська спілкувалася з депутатом Одеської обласної ради Олегом Кутателадзе.


  - Вибори у Визирській ОТГ відбудуться 30 червня. Тоді громада зможе стартувати в повну силу?

Це дійсно дуже важливий момент у житті сіл, які входять до Визирської об'єднаної громади. Це історична подія, я вважаю. Адже програма децентралізації грає величезну роль в тому, щоб було справжнє народовладдя. Люди отримують права та можливості у вигляді грошей у бюджеті і можуть самотужки вирішувати місцеві проблеми. Це і є залучення до безпосереднього керівництва своїм населеним пунктом. Сьогодні не потрібно ходити з простягнутою рукою, а можна правильно організувати свій побут, створити всі необхідні умови та інфраструктуру. Я прихильник децентралізації. Переконаний, що головний підсумок діяльності Президента та Уряду - це реальна реалізація принципу децентралізації. Визирська громада отримує солідний бюджет. Найголовніше - він стабільний! Більше 75 підприємств зареєстровано у Визирці. У найближчій перспективі у нас буде транспортний вузол, склади, логістична система та технологічний індустріальний парк. І це вимагає розвитку сіл і територій, які знаходяться поруч. Перед Визирською громадою відкривається величезна перспектива. Звичайно зробити "рай на землі" неможливо. Але потрібно прагнути до того, щоб поліпшувалось життя людей: були дороги, газ, водопровід. І цивілізованого європейського села без каналізації бути не може. Сподіваюся, що незабаром до Визирської ОТГ приєднається і Сичавська громада. Тоді ми зможемо інвестувати кошти і створювати умови для того, щоб розвинути саму Сичавку і узбережжя.

с. Сичавка


  - Як Ви поясните той факт, що Визирська громада ще не працює на повну силу, а вже добре відома за межами Одеської області?

Це успішний приклад співпраці і розвитку сукупного інтересу. Адже бізнес зацікавлений у розвитку інфраструктури, щоб люди, які працюють на підприємствах, жили поруч в хороших умовах. Ми вкрай зацікавлені в тому, щоб сюди приїздило більше людей. Щороку в еквіваленті 500 тисяч доларів, крім податків, ми вкладаємо в розвиток сіл округа, де ми працюємо.


  - Ви нещодавно звітували перед жителями району: багато людей висловлювали Вам свою подяку за особисту допомогу і внесок в розвиток району.

Я вважаю, що тільки такий підхід правильний. Коли мій партнер Олексій Ставніцер, щоб не їздити з міста на роботу, взяв і першим переїхав сюди до села, він зрозумів ті проблеми, які тут є. Так з'явилася ідея допомогти побудувати школу, і ми її побудували. Потрібно дякувати колективу "ТІСа", тому що частиною прибутку ми завжди ділимося з населеними пунктами. Це не просто благодійність - це соціальний розвиток бізнесу. Ми щиро вважаємо, що вкладаючи ці кошти, ми сприяємо розвитку території і залучаємо людей, які можуть сюди переїхати. Ми конкуруємо з великими портами, які находяться у великих містах. А там порти будувала насамперед - держава. Тут же ми повинні створювати всю інфраструктуру самі. Така цілеспрямована робота веде до результату. Але найголовніше, що я б хотів зробити - потрібно розбудити людей! Люди повинні бути господарями на своїй території. А для того, щоб знати, що ці кошти будуть використані у корисному для жителів громади напрямку, була створена і зареєстрована громадська організація - "Команда розвитку". Вона буде контролювати прозоре та справедливе розподілення коштів, що поступають у вигляді податків  від підприємств, що працюють у громаді, поміж всіх сіл ОТГ. Також, молодь громади повинна розуміти, що тут є можливість гідного працевлаштування. Є, так звані, "соціальні ліфти": можна стати інженером, винахідником, фахівцем в галузі морського бізнесу. Або можливо стати  депутатом різного рівня і рости по політичній лінії, якщо є таке бажання. Це найважливіше питання: ми тут живемо, створюємо умови, допомагаємо. І в селі з'являється життя!

Визирська школаЛоготип Команди розвитку


  - Ви ініціатор створення громади, всі ідеї вже втілилися в життя?

Важливо створити умови, щоб прийшли гідні люди і їх вибрали гідно. Вони повинні розуміти, що вони - команда однодумців, яка готова рухатися за обраним планом соціально-економічного розвитку громади. Зі створенням інфраструктури транспортного вузла та розвитком на його території підприємств, я по-іншому бачу перспективи і знаю, що буде завтра і післязавтра. Коли можеш бачити реальні зміни навкруги, то відчуваєш, що впливаєш на життя! У 1988 році, я був в США. Там в маленьких містечках і селищах люди живуть гарним життям і навіть не знають - хто в них мер або губернатор. Якщо ми до цього прийдемо - це буде чудово. Людина не може жити вічно і повинна залишитися в пам'яті людей. І таких історичних прикладів в Одеському регіоні дуже багато: знаменитий міський голова Маразлі, генерал-губернатор Воронцов. До сих пір шанують їх пам'ять. Тому я вважаю, що людина повинна прагнути залишити свій слід. Такі люди-господарники були і на цій землі. Наприклад, Янчев Олександр Вікторович, він багато чого зробив у Першотравневому та Курісовому, Олексій Ставніцер, Пилип Бабалик та багато інших. Ось на таких людей потрібно рівнятися.

Янчев Олександр Вікторович - директор Першотравневої птахофабрикиСтавніцер Олексій Михайлович - засновник транспортного вузла ТІС (генеральний директор)Бабалик Пилип Ніконович - меценат, керівник сільгосппідприємств


  - Які екологічні проблеми цієї території вдалося вирішити за цей час?

Я багато часу доводив, що потрібно рятувати Тилігульський лиман. І зараз з його наповненням водою, я бачу, як все змінюється навкруги. Тепер, коли ти приїжджаєш у села: Кордон, Калинівка, Курісово чи у Любопіль - відразу бачиш, як лиман розливається і туди повертається життя! Можна рибні господарства відродити. Люди цього прагнуть. Так з'являється надія, що будуть зміни. Адже насправді, зміни повинні відбуватися не у Києві чи в Одесі, а тут - на місці. Європу потрібно будувати у собі, а ми весь час чекаємо на те, щоб нам цю Європу готову на блюдечку принесли.

Тилігульский лиман


  - Чи відчуваєте підтримку тих людей, хто стають Вашими однодумцями?

Я спостерігаю, як свідомість у людей змінюється. І ті люди, які прийшли у "Команду Розвитку" - вони щиро хочуть змін. Це означає, що та робота, яку я веду 3,5 роки, не пішла у пісок. І це головне. Тому що одна людина нічого не може зробити. Якщо ти людей не зможеш повести за собою - нічого не буде. Все як на війні: хтось повинен встати і повести людей в атаку. Хтось повинен зробити крок першим. І тоді підуть інші - так рятуються міста і країни. Дух у людини повинен бути, і цей дух потрібно передати. Для цього створюється команда, а бачити це - головне задоволення від моєї діяльності.


  - Ми відзначаємо чудове свято Воскресіння Христове, Ваші побажання?

Це велике релігійне свято, яке вселяє щороку в людину впевненість в завтрашньому дні. Нехай в кожному відроджується Ісус Христос. Коли це почуття є у людини, вона вірить у завтрашній день! А це найголовніше! Усім здоров'я, щастя, віри, надії та любові! 
Друк
Схожі новини:
3 червня у дев’яти селах Визирської громади заплановано відключення електропостачання16:58
30 тра
В Одесі назвали вулицю на честь військового з Визирської громади Дениса Максишка (відео)10:00
30 тра
У Визирці вандали зірвали покриття на дитячому майданчику14:38
29 тра
У Визирській громаді визначили проєкти, які можуть реалізувати в рамках Стратегії відновлення та розвитку Одеської області (фото)14:21
29 тра
В Україні запустили «Єдину платформу місцевої електронної демократії»12:03
29 тра
В Одесі назвали вулицю на честь Героя України з Визирської СТГ Дениса Максишка (фото)10:08
29 тра
У Визирській громаді проведуть низку заходів до Дня захисту дітей (фото)16:58
28 тра
Мешканка Визирки отримала почесне звання «Мати-героїня» (фото)10:51
28 тра
Депутати Визирської сільради провели позачергову сесію (відео)10:00
28 тра
У Визирській громаді відбулася позачергова сесія сільради (фото)10:00
27 тра
У селах Зоря Труда та Воронівка 27 травня буде відсутнє електропостачання16:28
24 тра
У Визирському ЦНАПі військовозобов’язані можуть оновити свої данні (фото)12:00
24 тра
Цьогоріч у Визирській СТГ працюватимуть літні шкільні табори (відео)10:00
24 тра
Визирська громада передала військовослужбовцям 26 тренажерів «Чайка»17:42
23 тра
Як жителі Визирської СТГ можуть оновити свої данні в ТЦК (відео)16:55
23 тра
У Визирській громаді реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» (фото)13:00
23 тра
Танцювальний колектив «Першоцвіти» Першотравневого СБК посів І місце на конкурсі «Horizont» (фото)12:00
23 тра
У Визирській громаді відновлять роботу літні шкільні табори (фото)10:00
23 тра
Учні Першотравневого ліцею отримали нагороди на Всеукраїнському конкурсі «Природа — наш дім» (фото)13:00
22 тра
23 травня у Визирці буде відсутнє водопостачання12:16
22 тра
Вихованці Любопільського СБК стали призерами на фестивалі мистецтв «Біла акація» (фото)11:20
22 тра
У селі Визирка на 25 травня заплановано відключення електропостачання12:03
21 тра
У Визирському ліцеї провели тематичні уроки до Всесвітнього дня вишиванки (фото)19:37
20 тра
Учні Визирського ліцею доєдналися до святкування Всесвітнього дня вишиванки (відео)19:23
20 тра
До Першотравневого ліцею з робочим візитом завітав заступник голови Одеської ОДА (відео)19:17
20 тра
TOP