- Яка історія Коблівської об'єднаної громади?
18 грудня 2016 року були призначені вибори в Коблівську об'єднану територіальну громаду. В її склад увійшли 4 сільських ради: Коблівська, Рибаківська, Новофедорівська й Українська сільські ради. Численність населення в нас майже сім тисяч осіб, до складу громади увійшло 9 населених пунктів. Ми володіємо 301 268 гектарами землі. З цього ми й почали свій старт, як об'єднана територіальна громада.
- За ці два с половиною роки мешканці вже відчули віддачу від об'єднання?
Так. Дійсно люди побачили, що є поліпшення. При тому, що наші бюджети не безрозмірні, більша частина людей задоволена тим, що у кожному селі є зміни. Почали ми з передачі майна і прийняли на баланс 4 школи, 5 дитсадків, 3 амбулаторії, 2 фельдшерсько-акушерських пункти. Почали ремонтні роботи. Особливу увагу ми приділили розвитку наших сіл. Слід зазначити, що самодостатні по бюджетам були Коблівська та Рибаківська сільські ради. Новофедорівська та Українська сільські ради були дотаційними. На сьогодні, ми навіть в Українку вкладаємо в рік більше, ніж їх бюджет. І, дійсно, люди вже побачили здвиги: відкрились дитячі садочки, і в школах умови покращилися. В селах з'явилося за багато років освітлення, дороги та водопроводи - люди задоволені. Взагалі хочеться, щоб наші села цвіли.
- Чого не можливо було передбачити при створенні громади?
Ми не очікували такої кількості витрат, які нині ми маємо. Ми сподівалися, що бюджети наші виростуть, що держава нас більше підтримає. В реалії вийшло не так: ми отримали менше коштів на підтримку. На сьогодні основні витрати у нас беруть освітні та дошкільні заклади. Є проблеми із водомережею - їй понад 60-ти років. Зараз в Коблево, Морському і Виноградному усюди проведений газ і зроблені нові водомережі. Ці села заасфальтовані.
- Які за інфраструктурою населені пункти приєдналися?
До нас прийшли села, в яких ні водопроводів, ні доріг. Ми розуміємо, що на сьогодні це не один десяток мільйонів. Тому ми потихеньку робимо проекти та подаємо у Державний фонд регіонального розвитку на конкурс. Так, у минулому році виграли конкурс на заміну водомережі у селі Рибаківка. З 7,5 мільйонів вартості усього проекту, нам надала держава 3,5 мільйони. Інші кошти ми зі свого бюджету вклали, тому вже і закінчуємо ці роботи. У Рибаківці ще у минулому році літом сталися серйозні пориви. Було багато відпочиваючих у той час, тому нагатив великий отримали. Але ми справилися з цим. Мережа водопостачання вже на завершенні і люди задоволені. Під час літнього відпочинку кількість людей зростає до 250 - 300 тисяч.
- З іншого боку це впливає на поповнення бюджету?
Так. Це і заробіток для наших людей. Влітку вони мають можливість влаштуватись на роботу та забезпечити себе на осінньо-зимовий період. Але це й додаткові проблеми, навантаження на села, а також на комунальні підприємства. В цілому ми бачимо перспективу цього розвитку і докладаємо багато зусиль, для того щоб ця лінія, нашого бюджету, розвивалася. На сьогодні туристична галузь взагалі повинна в Україні стати однією з головних галузей наповнення бюджету. Бо Україна - це мальовнича держава. Господь Бог та природа нас нагородили такими могутніми можливостями. Але нам треба це довести до логічного розвитку, щоб цей потенціал був привабливим, щоб приїхавши сюди, люди вже не хотіли їхати. Щоб були черги для того, щоб до нас потрапити.
- Це великі кошти для розвитку інфраструктури. Ви самі з цим впораєтесь чи потрібна допомога держави?
Щоб привести нашу курортну зону у відповідність до європейських стандартів, нашого бюджету не вистачить. Навіть якщо приєднаються всі підприємці, які тут працюють. На це потрібно сотні мільйонів гривень. Ми розуміємо, що курортна зона будувалася спонтанно, не витримуються ніякі відстані й державні будівельні норми. Основне завдання на сьогодні: навести чистоту та порядок в цій зоні відпочинку і надавати якісні послуги для повноцінного оздоровлення наших гостей.