- Таке велике підприємство, відповідальна робота, як вистачає часу на громадську діяльність?
- Виробнича діяльність безпосередньо тісно пов'язана із громадською, їх розділити дуже важко. Тим більше керівникам, які працюють, перш за все, з людьми. У Визирці, де я є депутатом, багато людей потребують допомоги і уваги, ми намагаємося в усьому їх підтримати.
- Як «ТІС» та Визирка з'явилися у Вашому житті?
- На «ТІС» я прийшов у лютому 1999 року, з тих пір працюю у структурі цієї компанії, обіймаючи різні посади. На сьогоднішній день я очолюю підприємство ТОВ «Транспортні технології «ТІС». Це підприємство працює в сфері транспортної інфраструктури, займається будівництвом, роботами з прокладання мереж і комунікацій, виготовленням та монтажем металоконструкцій, будівництвом невеликих об'єктів, ремонтними роботами.
- Досвід вирішення цих питань може бути корисний для поліпшення умов життя визирчан?
- Ми працюємо на території Визирської сільради, знаходимося безпосередньо в межах населеного пункту, відчуваємо себе невід'ємною частиною цього села, багато наших співробітників - його жителі. Все, що відбувається тут, нам не байдуже. У всьому ми намагаємося підтримувати порядок і надавати допомогу.
- Ви працюєте депутатом скільки скликань?
- Я депутат Визирської сільради VI і VII скликань.
- Коли обиралися, що обіцяли людям?
- Перш за все, ми поставили завдання зробити з цього села сучасне європейське село з високою якістю життя.
- Ви говорите «ми», а хто це - «ми»?
- Ми - це, перш за все, «Команда розвитку», яка сформована з представників депутатського корпусу і просто небайдужих жителів села.
- У Визирці багато роботи, а ще додалися Любопіль, Першотравневе, малі села. Чи вистачить тепер грошей, сил та енергії на всю громаду?
- У нас довго йшли розмови з приводу формування Визирської ОТГ, на яких умовах і з ким об'єднуватися. Результатом цієї роботи стало рішення про об'єднання Любополю, Першотравневого та Визирки. Зваживши всі «за» та «проти», на підставі глибокого аналізу, ми прийняли таке рішення. У нас вистачить енергії, сил та грошей у бюджеті, щоб зробити нашу громаду кращою як в районі, так і в Україні.
- Які ідеї будуть реалізовані?
- Перш за все, - ми дивимося у майбутнє. Велику увагу приділяємо саме розвитку і становленню нашого підростаючого покоління. З цією метою ми будемо робити все можливе для розвитку системи освіти, шкільних і дошкільних установ, будемо допомагати людям, які бажають займатися спортом. Також плануємо працювати над підвищенням якості життя сільського населення, в першу чергу дітей та молоді. На поточному етапі багато вже зроблено в цьому напрямку, зокрема прибудовано нову школу до раніше існуючої. Розвивається дитячий садок, приймається проект його розширення та реконструкції. Велика увага приділяється спорту, а також духовному вихованню дітей. На території села діє Благодійний фонд Олексія Ставніцера, який організував численні безкоштовні гуртки та секції у Визирському центрі дитячої творчості. Нещодавно була відкрита нова спортивна площадка в селі - міні-футбольне поле з сучасним покриттям.
- Цей досвід стане прикладом для інших сіл громади?
- На поточний момент ми хочемо позиціонувати Визирку як зразок господарювання, якості життя і підвищувати ці стандарти, впроваджуючи їх у всій громаді.
- Незабаром у громаді пройдуть вибори. Який депутатський корпус сформується, таким і буде її життя. Що б Ви порекомендували виборцям зі свого боку? Як їм обирати своїх представників так, щоб життя громади поліпшувалося?
- Перш за все, потрібно судити людей за їхніми справами. Зараз навколо забагато порожніх балачок, але замало справ. Я б порадив виборцям звертати увагу на життєвий досвід та професійні якості людини. Шукати відповіді на запитання - що ця людина вже зробила корисного для інших, для села? Якими справами він тут себе вже зарекомендував?
- Є своя програма дій у «Команди розвитку»?
- Є програма, є розуміння того, як можна перетворити населені пункти Визирської ОТГ у села з високим рівнем і європейською культурою життя.
- Деякі люди з обережністю говорять про перспективи нової громади, сподіваються, але не впевнені, що все вийде. Що б Ви сказали тим, хто сумнівається?
- Люди обережні у своїх судженнях, життя їх цього навчило. Ми не повинні втрачати оптимізм, віру у майбутнє. І, якщо ми разом хочемо чогось досягти, треба об'єднуватися та рушати вперед. Треба збирати людей, які здатні щось зробити, щось корисне для громади запропонувати. На початковому етапі були сумніви у людей, треба все доводити справами. У нас великі плани, своєю діяльністю та роботою ми будемо доводити, що втілити їх у життя можливо.
- Чи є взаєморозуміння у Визирці між головою, адміністрацією сільради та депутатським корпусом?
- Звичайно є, адже тільки за повної взаємодії всіх елементів влади на місцях можливий прогрес.
- Над якими проектами Ви зараз працюєте у Визирці?
- Найбільшу увагу зараз ми приділяємо інфраструктурним та будівельним проектам. Зокрема, хотів би розповісти про новий корпус дитячого садка, який буде прибудовано до вже існуючого. У ньому будуть створені набагато комфортніші умови перебування для дітей. Ще у нас є проект зведення мосту через балку, яке вже реалізується. У планах на майбутнє в нас будівництво пішохідних переходів, ремонт та будівництво доріг у селі. Це необхідно для поліпшення транспортної інфраструктури. Є ще у нас поодинокі будинки, до яких досі не підведені дороги, газ, водогін. Це все локальні завдання, але їх теж потрібно вирішити.
- Ваші побажання жителям Визирської ОТГ.
- Ми повинні вірити у себе, у власні сили, і в те, що все у нас вийде!
Інтерв'ю провела Марина Жуковська.