Ця рослина-алерген вже закінчує свій вегетаційний період, тому після проведених нагальних робіт, згідно з приписами Державної служби фітосанітарної безпеки, сільські голови району просили додаткових пояснень щодо ефективних способів боротьби на наступний рік.
Державний фітосанітарний контроль наполегливо акцентував увагу на необхідності проведення системної роботи усіма сільськими радами Лиманського району. Їх голови, у свою чергу, доповідали про етапи проведених ними робіт. На сесії було озвучено цікаву думку про те, що викошування не є дуже ефективним, особливо на великих територіях. Району необхідна комплексна програма, яка б акумулювала різні способи боротьби зі шкідником, у тому числі й хімічні. Але стосовно населених пунктів та прилеглих до них територій, таки засоби неприйнятні.
Ще депутатський корпус звернув увагу на стан боротьби з амброзією уздовж доріг Лиманського району. Саме автостради розглядаються, як шлях передачі та поширення карантинної рослини.
В рамках сесії доручили відділу агропромислового розвитку закупити додаткові гербіциди та хімічні засоби для боротьби з амброзією.
Отже, боротьбу з амброзією у районі буде продовжено до початку жовтня. Нагадаємо, що понад 560 тисяч гривень передбачено на ці цілі у 2019 році у бюджетах сільських рад Лиманщини.