Друга панельна сесія Міжнародного інвестиційного форуму в Южному розпочалася із презентації інвестиційних можливостей у сфері інфраструктурних та виробничих проєктів. Головна мета - показати гостям заходу, куди можна вкладати кошти, та тих хто зможе допомогти у реалізації тієї чи іншої ідеї. Місто Южне стало зв'язуючим елементом у цьому пошуку.
В рамках панельної сесії було представлено декілька проєктів, котрі вже втілено у життя, або ж лише будуть реалізовувати. Так, гостям Першого Міжнародного інвестиційного форуму презентували фільм про підприємство "ТІС", котрий було підготовлено до святкування 25 річниці найбільшого транспортного вузла в Україні. На початку вересня цього року було офіційно відкрито новий зерновий термінал "Нептун". Його поява стала можливою завдяки коштам не лише інвесторів, а і Європейського банку реконструкції та розвитку й Міжнародної фінансової корпорації. Транспортному вузлу "ТІС" є чим пишатися. Підприємство теж має великий успішний досвід залучення іноземних інвестицій. Проведення подібних форумів та участь в них гігантів промисловості потрібна, бо нові інвестори, бачачи реальні перспективи, зможуть ефективно вкладати свої кошти та втілювати в життя нові проєкти. А це й нові робочі місця, й відрахування до бюджету.
Южне, Сичавка, Визирська громада, Нові Біляри - всі ці населені пункти у комплексі можуть стати найпотужнішим порто-промисловим та рекреаційним регіоном в Україні. Для цього потрібно лише обміркувати, як надалі можна співпрацювати та розвивати кожен населений пункт.
Мова йде про підписання у майбутньому меморандуму про співпрацю між містом Южне, Визирською ОТГ та селом Сичавка. А можливо, і з Новими Білярами.
Про те, яку користь від спілкування з бізнесом може отримати громада, розповіла Олеся Голинська. За словами експерта, саме розуміння громадою економічної сфери та власної незалежності допоможе надалі їй домогтися економічного процвітання.
В рамках спілкування В2В на Першому Міжнародному інвестиційному форумі говорили й про те, що чекає місто Южне найближчими роками і які проєкти планують втілити у життя. Наразі місто готується до проведення активних робіт у пляжній зоні. Для того, аби узбережжя було ще більш привабливим для туристів та місцевих мешканців, необхідно провести його масштабний благоустрій. До цього вже залучено іноземних інвесторів.
Задля того, аби приступити до забудови схилів та частини берега Сичавського ставка, необхідно їх укріпити, аби не сталися зсуви, переконаний Юрій Серьогін. Наразі він працює над проєктами рекреаційної зони Южного.
Найбільше всіх зацікавила презентація майбутнього острову, котрий може з'явитися прямо у морі, між Южним та селом Коблеве. Ідейником є компанія "Marcus Invest Group", філіал якої є і в Україні. Вони планують після реалізації проєкту на схилах розпочати будівництво острову Святого Луї.
Яскраві презентації та плани, зацікавлені гості, інвестори, котрі побачили на власні очі, куди дійсно перспективно вкладати кошти, говорять про одне - форум пройшов вдало.
А завершилася друга панельна сесія виступами колективів Южненського Палацу культури "Дружба". Самодіяльність підготувала номери окремо для кожного міста-побратима Южного. Тому тут і болгарські танці, і ушу, і грузинські мотиви. І, звичайно, традиційна українська гостинність. Можна впевнено констатувати, що форум зібрав однодумців та професіоналів, котрі живуть завтрашнім днем та думають про те, як зробити кращим життя не лише для себе, а й для оточення. Читайте також, як пройшов перший день роботи Міжнародного інвестиційного форуму.