» » Які штами грипу очікують медики в найближчі два місяці та як можна захистити свій організм (фото)

Які штами грипу очікують медики в найближчі два місяці та як можна захистити свій організм (фото)

Які штами грипу очікують медики в найближчі два місяці та як можна захистити свій організм (фото)

  Для вірусу грипу немає більш сприятливої атмосфери, ніж дружний колектив офісних працівників. Деякі з них показуючи особливу старанність, виходять на роботу навіть з високою температурою і в стані напівнепритомності. Через кілька днів на грип хворіють усі, хто знаходився поруч. Зривається технологічний процес, а люди ще довгий час не можуть повернути свою працездатність.Які штами грипу очікують медики в найближчі два місяці та як можна захистити свій організм.Віктор Старикович, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Лиманської районної лікарні.

Грип це дуже серйозне захворювання, яке може привести до того, що пацієнт надходить в лікарню і йому надається допомога вже в відділенні інтенсивної терапії, - Віктор Старикович, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Лиманської районної лікарні.

  Люди думають, що це звичайне ГРЗ. Але грип завжди протікає при температурі вище 38,5 градусів за Цельсієм. Відбувається сильна інтоксикація організму, слабкість, людина не може піднятися з ліжка і при цьому часто все одно йде на роботу. А це небезпечно. За багаторічними спостереженнями лікарів, менше хворіють і легше переносять грип люди, які ведуть здоровий спосіб життя, правильно харчуються і дотримуються режиму сну. У групі ризику знаходяться літні люди старше 65 років, люди з надмірною масою тіла та маленькі діти.

Ці люди повинні в першу чергу пройти вакцинацію. Що ми спостерігаємо, коли пацієнт хворіє і важче переносить захворювання. Якщо звичайний пацієнт переносить грип 5-7 днів, то тут все затягується до 2 тижнів і може перейти в запалення легенів, яке завершується респіраторним дистрес-синдромом, коли легені практично не дихають. У цих випадках тільки допомагають апарати штучної вентиляції легенів високого класу. Два таких є у нас. Вони допомагають відновлювати дихання, - Віктор Старикович, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Лиманської районної лікарні.

  Є таке поняття, як сезонний грип. Це комбінація різних типів вірусів, які впливають на захворюваність в конкретному епідемічному сезоні. Для профілактики сезонного грипу застосовують вакцинацію. Її радять проводити до початку активної захворюваності населення, а імунітет після щеплення від грипу виробляється протягом двох тижнів. Слід зазначити, що 100% захисту від грипу вакцинація не дає, але у щеплених людей ймовірність тяжкого перебігу хвороби та ускладнень зменшується.

В Україні очікується 4 штами грипу. Два штами "А" і два "В" і у зв'язку з цим призведена вакцина "Ваксигрип", яка проти цих 4 штамів. Якщо все-таки людина захворіла, в усьому світі та у нас в Україні прийнято один препарат, що є єдиним препаратом для лікування вірусу грипу, - це "Озельтамівір", який можна купити в аптеці під різними торговими марками. Наприклад, "Таміфлю", - Віктор Старикович, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Лиманської районної лікарні.

  Захворювання ГРЗ у дітей дуже схоже на грип, але у грипу є свої особливі симптоми.Дарина Плукчі, дитячий педіатр амбулаторії села Першотравневе.

Зазвичай звертаються з ГРЗ, якими хворіють діти, з грипом ще не зверталися. Головні симптоми, які при грипі виникають, це висока температура, вище 38 градусів. Це болі головні, болі м'язові. Болі в голові зазвичай локалізуються в області чола. Виникає сухий кашель, який через кілька днів переходить у вологий кашель, - Дарина Плукчі, дитячий педіатр амбулаторії села Першотравневе.

  Щеплення від грипу рекомендовані, але не є обов'язковими. Тому держава їх не надає для загальної безкоштовної вакцинації населення. Однак такі вакцини є в аптеках. Їх можна придбати й принести в амбулаторію для проведення ін'єкції. Важливо при транспортуванні дотримуватися умови утримання вакцини, щоб вона не втратила свої профілактичні властивості.

Друк
У Визирській ОТГ офіційно оголошено результати виборів (фото)19:23
30 жов
ТІС ділиться противоковідним досвідом15:30
30 жов
Лиманський район в «червоній зоні»15:04
30 жов
В Кордоні планують виділити житло працівнику ФАП (відео)14:34
30 жов
Асфальтування вул. Мічуріна та Київської в Першотравневому вже розпочато (відео)12:55
30 жов
У селі Зоря Труда відбувся день подарунків (фото)12:00
30 жов
На виборчій дільниці № 510495 в Першотравневому вибори пройшли в дружній обстановці (відео)11:40
30 жов
Між селами Кордонської сільради ремонтують дороги (фото)10:30
30 жов
У Калинівці пояснюють, чому так організовано пішли на вибори (фото)09:00
30 жов
У Кордонській сільраді є ФАП, але немає медпрацівника (фото)16:51
29 жов
У Визирці відбулося засідання виконавчого комітету14:00
29 жов
Опитування жителів Визирської ОТГ показує, на що сподіваються люди після виборів (фото)13:35
29 жов
Всі 13 презентацій доброславського Конкурсу молодіжних проєктів реалізовано (відео)12:47
29 жов
Між Сичавкою та Любополем можна буде проїхати по асфальтованій дорозі (відео)12:13
29 жов
За Програмою медгарантій безоплатно отримали допомогу майже 40 тисяч українців, які перенесли інсульт10:30
29 жов
Жителі Першотравневого оцінюють кроки влади по асфальтуванню вулиць (фото)09:00
29 жов
Ветерани ТІС згадують, як все починалося (відео)18:03
28 жов
Так дружно, як зараз на Київській у Першотравневому робили дороги тільки при Олександрі Янчеві (відео)17:06
28 жов
Марину Архірій вітають з перемогою16:17
28 жов
Термінал Neptune посилює карантинні заходи безпеки15:00
28 жов
У виборах взяли участь понад 37% мешканців Красносільської ОТГ (відео)14:53
28 жов
Переможець на посаду Доброславського селищного голови — Людмила Прокопечко13:55
28 жов
Чого очікують жителі Визирської ОТГ від свого вибору? (фото)13:10
28 жов
Доброславська селищна рада отримала диплом Мінрегіону10:30
28 жов
Рейтинг довіри голови Визирської ОТГ з минулих виборів виріс на 12,77%09:00
28 жов
TOP