Архів
Червень 2024 (30)
Травень 2024 (64)
Квітень 2024 (56)
Березень 2024 (47)
Лютий 2024 (40)
Січень 2024 (36)
ЛАН » Головні події дня » Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

  - Які зміни відбудуться у Першотравневому НВК?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Першотравневий НВК взагалі був і є рушієм в освітянській галузі району, і тепер цей заклад зможе покращити свої можливості. Сподіваємося, що у майбутньому це буде найкращий навчальний заклад регіону. Взагалі ми знаходимося на порозі масштабних змін - в Україні прийнято новий Закон "Про освіту", відповідно до якого зміниться і професійно-технічна освіта в державі. На нас покладена велика відповідальність, оскільки ми перші в нашому регіоні почнемо реалізовувати подібний проєкт: спочатку створимо профільну освіту на базі старшої школи, а далі сподіваємося, що вдасться реалізувати проєкт з профільно-технічної освіти. Матеріально-технічне забезпечення має відповідати сучасним вимогам, тому ми будемо оновлювати базу, будувати майстерні відповідного напрямку та залучати кваліфіковані кадри. З великими виробництвами ми укладатимемо договори, щоб нашім дітям викладали матеріал справжні майстри свого діла, які працюють на цих підприємствах. Попереду багато роботи, її успіх залежить від зусиль всієї команди, тому ми зараз ретельно працюємо над підбором кадрів.

  - У школах громади будуть давати такі знання, щоб випускники успішно здавали ЗНО та отримували вищу освіту?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

У Першотравневому НВК вже є вагома підготовка до ЗНО, діти показують гарні результати, бо з ними займаються й у позашкільний час, і на базі молодіжного хабу. Але ми сподіваємося, що надалі отримаємо ліцензію, щоб учні здобували фахову освіту на базі нашого закладу, щоб їм не доводилося нікуди виїжджати, щоб майбутні фахівці залишалися в громаді, а виробництво було зацікавлене цих людей мотивувати. Кадрова мотивація стосується й вчителів - потрібні програми з забезпечення житлом молодих фахівців та гідною зарплатнею - окрім державної субвенції на зарплатню, можна фінансувати з місцевого бюджету і преміальний фонд.

  - Ви відчуваєте за своїми плечима команду однодумців?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Якщо немає команди однодумців, усі починання залишаться мріями. А щоб стратегії були реалізовані, необхідна потужна команда. В нас вже є така команда, а також є підтримка в особі обласного депутата Олега Кутателадзе, який опікується кожною проблемою в громаді, а особливо розвитком системи освіти. Нас підтримує і депутатський корпус, і керівництво громади. Я сподіваюся і на підтримку вчителів, бо без їх прагнення до позитивних змін ми нічого зробити не зможемо.

  - Мова йде про розвиток Першотравневої, Любопільської та Визирської шкіл?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Опорною школою визначено НВК у Першотравневому, оскільки тут навчається найбільша кількість учнів. В майбутньому інфраструктура громади розвиватиметься, вже є певні зрушення навіть попри те, що ще немає повноцінного бюджету громади. Любопільська школа дуже змінилася за останні пів року: проведено чимало ремонтів, зроблено благоустрій території. Коли в громади буде свій бюджет, інфраструктура змінюватиметься ще швидше. Якщо транспортне сполучення між навчальними закладами буде забезпечене ще і якісними дорогами, можна буде говорити й про придбання нового шкільного автобуса. Програма також включає це питання. Автобус можна було б використовувати для транспортування дітей на навчання та конкурси, а також для сполучення між навчальними закладами. Програмою також планується оновлення інформаційно-комунікативних технологій й організація дистанційної освіти, тобто уроки, які транслюються з однієї школи, можна буде дивитися в іншій.

  - Це плани на найближчий час?

Втілення програми комплексної освіти Визирської громади почнеться з січня 2020 року, вона чітко розподілена по роках. Передбачене фінансування, розвиток матеріально-технічної бази та залучення людського потенціалу. Важливий розділ - підтримка вчительства, вихователів, щоб зацікавити людей залишатися працювати у громаді. Окрім того ми підготували ряд програм, які буде розглянуто на найближчий сесії сільради, серед яких і програма оздоровлення дітей та підлітків громади, яка передбачає придбання путівок коштом місцевого бюджету для обдарованих дітей та представників пільгових категорій.

  - Розкажіть про школу молодого менеджера.Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Це проєкт Одеського інституту регіонального управління, з яким ми співпрацюємо. Він тільки починає діяти, але це чудова ініціатива. У майбутньому хоч невеликий відсоток дітей з нашої громади, які відвідуватимуть семінари, вступить до інституту управління. Це дозволить сформувати резерв майбутніх управлінців, які розуміють потреби громади. Власне, ця ініціатива перегукується з нашою програмою розвитку молоді. Молодь отримуватиме нові наукові здобутки й зможе принести ці знання у село.
Друк
Схожі новини:
У Визирській громаді застосовуються графіки відключення електроенергії (фото)10:04
19 чер
У Визирській громаді провели Свято дитинства (фото)13:00
18 чер
У дитсадку «Сонечко» в Першотравневому підвищують рівень безпеки дітей (фото)12:00
18 чер
В закладах освіти Визирської СТГ пройшли випускні вечори (фото)10:47
18 чер
У Визирській СТГ скоротили споживання електроенергії (відео)08:46
18 чер
21 червня у Калинівці заплановано відключення електропостачання13:13
17 чер
У Першотравневому дитсадку «Сонечко» проклали доріжку до укриття (відео)10:37
17 чер
У Визирській громаді заощаджують електроенергію (фото)08:52
17 чер
У селах Визирської СТГ 17 червня заплановано відключення електропостачання16:22
14 чер
Валентина Харламбова: про реформу закладів освіти у Визирській громаді (відео)12:20
14 чер
У Визирському ЗДО «Пролісок» підбили підсумки двадцятирічної роботи (відео)09:48
14 чер
Визирський дитсадок «Пролісок» відзначив 20-річчя (фото)10:10
13 чер
Мешканці Визирської громади передають комунальникам саджанці рослин для благоустрою (фото)10:52
11 чер
Для комунальників Визирської СТГ закупили літній спецодяг (відео)09:25
11 чер
На 13 та 14 червня у двох селах Визирської СТГ заплановані відключення електропостачання15:34
10 чер
У Визирському ЦНАПі відбудеться прийом громадян з пенсійних питань15:15
10 чер
Мешканець Кінного передає саджанці рослин комунальникам Визирської СТГ (відео)12:00
10 чер
Комунальники Визирської громади отримали нову літню форму (фото)10:00
10 чер
У Визирці відбулося засідання позачергової сесії (фото)16:58
07 чер
У Першотравневому ліцеї прозвітували про реалізацію Стратегії розвитку закладу за 2023/2024 навчальний рік (фото)08:18
07 чер
У Визирській громаді провели акцію «Голоси дітей» (фото)18:11
05 чер
На базі Першотравневого ліцею почав роботу літній табір «Веселка»17:29
05 чер
Визирська громада презентувала своє бачення територіального розвитку (фото)16:50
05 чер
Учні Визирського та Першотравневого ліцеїв відвідали засідання виконкому Визирської сільради (відео)08:23
05 чер
Захищаючи Батьківщину загинув мешканець Визирки Іван Лущик17:44
04 чер
TOP