» » Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

  - Які зміни відбудуться у Першотравневому НВК?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Першотравневий НВК взагалі був і є рушієм в освітянській галузі району, і тепер цей заклад зможе покращити свої можливості. Сподіваємося, що у майбутньому це буде найкращий навчальний заклад регіону. Взагалі ми знаходимося на порозі масштабних змін - в Україні прийнято новий Закон "Про освіту", відповідно до якого зміниться і професійно-технічна освіта в державі. На нас покладена велика відповідальність, оскільки ми перші в нашому регіоні почнемо реалізовувати подібний проєкт: спочатку створимо профільну освіту на базі старшої школи, а далі сподіваємося, що вдасться реалізувати проєкт з профільно-технічної освіти. Матеріально-технічне забезпечення має відповідати сучасним вимогам, тому ми будемо оновлювати базу, будувати майстерні відповідного напрямку та залучати кваліфіковані кадри. З великими виробництвами ми укладатимемо договори, щоб нашім дітям викладали матеріал справжні майстри свого діла, які працюють на цих підприємствах. Попереду багато роботи, її успіх залежить від зусиль всієї команди, тому ми зараз ретельно працюємо над підбором кадрів.

  - У школах громади будуть давати такі знання, щоб випускники успішно здавали ЗНО та отримували вищу освіту?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

У Першотравневому НВК вже є вагома підготовка до ЗНО, діти показують гарні результати, бо з ними займаються й у позашкільний час, і на базі молодіжного хабу. Але ми сподіваємося, що надалі отримаємо ліцензію, щоб учні здобували фахову освіту на базі нашого закладу, щоб їм не доводилося нікуди виїжджати, щоб майбутні фахівці залишалися в громаді, а виробництво було зацікавлене цих людей мотивувати. Кадрова мотивація стосується й вчителів - потрібні програми з забезпечення житлом молодих фахівців та гідною зарплатнею - окрім державної субвенції на зарплатню, можна фінансувати з місцевого бюджету і преміальний фонд.

  - Ви відчуваєте за своїми плечима команду однодумців?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Якщо немає команди однодумців, усі починання залишаться мріями. А щоб стратегії були реалізовані, необхідна потужна команда. В нас вже є така команда, а також є підтримка в особі обласного депутата Олега Кутателадзе, який опікується кожною проблемою в громаді, а особливо розвитком системи освіти. Нас підтримує і депутатський корпус, і керівництво громади. Я сподіваюся і на підтримку вчителів, бо без їх прагнення до позитивних змін ми нічого зробити не зможемо.

  - Мова йде про розвиток Першотравневої, Любопільської та Визирської шкіл?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Опорною школою визначено НВК у Першотравневому, оскільки тут навчається найбільша кількість учнів. В майбутньому інфраструктура громади розвиватиметься, вже є певні зрушення навіть попри те, що ще немає повноцінного бюджету громади. Любопільська школа дуже змінилася за останні пів року: проведено чимало ремонтів, зроблено благоустрій території. Коли в громади буде свій бюджет, інфраструктура змінюватиметься ще швидше. Якщо транспортне сполучення між навчальними закладами буде забезпечене ще і якісними дорогами, можна буде говорити й про придбання нового шкільного автобуса. Програма також включає це питання. Автобус можна було б використовувати для транспортування дітей на навчання та конкурси, а також для сполучення між навчальними закладами. Програмою також планується оновлення інформаційно-комунікативних технологій й організація дистанційної освіти, тобто уроки, які транслюються з однієї школи, можна буде дивитися в іншій.

  - Це плани на найближчий час?

Втілення програми комплексної освіти Визирської громади почнеться з січня 2020 року, вона чітко розподілена по роках. Передбачене фінансування, розвиток матеріально-технічної бази та залучення людського потенціалу. Важливий розділ - підтримка вчительства, вихователів, щоб зацікавити людей залишатися працювати у громаді. Окрім того ми підготували ряд програм, які буде розглянуто на найближчий сесії сільради, серед яких і програма оздоровлення дітей та підлітків громади, яка передбачає придбання путівок коштом місцевого бюджету для обдарованих дітей та представників пільгових категорій.

  - Розкажіть про школу молодого менеджера.Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Це проєкт Одеського інституту регіонального управління, з яким ми співпрацюємо. Він тільки починає діяти, але це чудова ініціатива. У майбутньому хоч невеликий відсоток дітей з нашої громади, які відвідуватимуть семінари, вступить до інституту управління. Це дозволить сформувати резерв майбутніх управлінців, які розуміють потреби громади. Власне, ця ініціатива перегукується з нашою програмою розвитку молоді. Молодь отримуватиме нові наукові здобутки й зможе принести ці знання у село.
Друк
Схожі новини:
Лиманська центральна районна лікарня готова до підписання договорів з Національною службою здоров’я15:00
09 гру
У Южному відтепер можна дізнатися точні дані якості повітря: встановлена ​​станція моніторингу13:00
09 гру
У селі Сичавка відкрилася підстанція швидкої медичної допомоги (фото)12:00
09 гру
У Першотравневому заасфальтували провулки та проїзди між багатоквартирними будинками (фото)11:00
09 гру
У Южному відкриють оселю Святого Миколая (фото)10:00
09 гру
Відбулася VIII позачергова сесія Визирської сільради: ОТГ поповнює свої ряди (фото)12:19
07 гру
У Южненській авторській школі імені М.П. Гузика відбулася посвята у студенти (фото)12:00
07 гру
У Визирці провели пізнавальну лекцію для школярів на тему ВІЛ-СНІД (фото)11:00
07 гру
Лиманський РЕМ повідомляє про можливе відключення електроенергії в Крижанівці10:00
07 гру
Охоронне підприємство оголошує набір на вакантні посади охоронців в Южному15:00
06 гру
Відділ статистики Лиманського району до кінця року повинні розформувати14:00
06 гру
Галина Лесько: "Як із зерна виростає колос, так і наша любов до своєї родини та Батьківщини проростає любов'ю до історії"13:00
06 гру
"Професії моєї громади": учні Визирської школи презентували свої роботи (фото)12:00
06 гру
Лиманська районна лікарня пропонує експрес-діагностику жіночого здоров'я (фото)11:00
06 гру
У Южненському центрі зайнятості провели черговий семінар для тих, хто шукає роботу (фото)10:00
06 гру
У Лиманському районі привітали з професійним святом працівників органів місцевого самоврядування (фото)15:00
05 гру
Таланти Визирської ОТГ повернулися з конкурсу "Віват, Витоки!" переможцями (фото)14:00
05 гру
Комунальному підприємству Коблівської ОТГ "Сількомунгосп" нададуть фінансову підтримку13:30
05 гру
У храмі Почаївської ікони Божої Матері та архангела Божого Михаїла-хранителя української землі відзначили Престольне свято (фото)13:00
05 гру
"Професії моєї громади": стартував районний фотоконкурс12:00
05 гру
Центральна районна лікарня провела зустріч з Національною службою здоров’я (фото)11:00
05 гру
Лиманський підрозділ енергопостачальної компанії змінив адресу10:00
05 гру
Лиманський центр соціальних служб провів інтерактивний урок для школярів з Доброслава (фото)16:00
04 гру
Южненці проігнорували вакцинацію проти дифтерії15:00
04 гру
У Доброславі пройшла 37-а чергова сесія Лиманської районної ради (фото)14:00
04 гру
TOP