» » Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди"

  - Які зміни відбудуться у Першотравневому НВК?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Першотравневий НВК взагалі був і є рушієм в освітянській галузі району, і тепер цей заклад зможе покращити свої можливості. Сподіваємося, що у майбутньому це буде найкращий навчальний заклад регіону. Взагалі ми знаходимося на порозі масштабних змін - в Україні прийнято новий Закон "Про освіту", відповідно до якого зміниться і професійно-технічна освіта в державі. На нас покладена велика відповідальність, оскільки ми перші в нашому регіоні почнемо реалізовувати подібний проєкт: спочатку створимо профільну освіту на базі старшої школи, а далі сподіваємося, що вдасться реалізувати проєкт з профільно-технічної освіти. Матеріально-технічне забезпечення має відповідати сучасним вимогам, тому ми будемо оновлювати базу, будувати майстерні відповідного напрямку та залучати кваліфіковані кадри. З великими виробництвами ми укладатимемо договори, щоб нашім дітям викладали матеріал справжні майстри свого діла, які працюють на цих підприємствах. Попереду багато роботи, її успіх залежить від зусиль всієї команди, тому ми зараз ретельно працюємо над підбором кадрів.

  - У школах громади будуть давати такі знання, щоб випускники успішно здавали ЗНО та отримували вищу освіту?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

У Першотравневому НВК вже є вагома підготовка до ЗНО, діти показують гарні результати, бо з ними займаються й у позашкільний час, і на базі молодіжного хабу. Але ми сподіваємося, що надалі отримаємо ліцензію, щоб учні здобували фахову освіту на базі нашого закладу, щоб їм не доводилося нікуди виїжджати, щоб майбутні фахівці залишалися в громаді, а виробництво було зацікавлене цих людей мотивувати. Кадрова мотивація стосується й вчителів - потрібні програми з забезпечення житлом молодих фахівців та гідною зарплатнею - окрім державної субвенції на зарплатню, можна фінансувати з місцевого бюджету і преміальний фонд.

  - Ви відчуваєте за своїми плечима команду однодумців?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Якщо немає команди однодумців, усі починання залишаться мріями. А щоб стратегії були реалізовані, необхідна потужна команда. В нас вже є така команда, а також є підтримка в особі обласного депутата Олега Кутателадзе, який опікується кожною проблемою в громаді, а особливо розвитком системи освіти. Нас підтримує і депутатський корпус, і керівництво громади. Я сподіваюся і на підтримку вчителів, бо без їх прагнення до позитивних змін ми нічого зробити не зможемо.

  - Мова йде про розвиток Першотравневої, Любопільської та Визирської шкіл?Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Опорною школою визначено НВК у Першотравневому, оскільки тут навчається найбільша кількість учнів. В майбутньому інфраструктура громади розвиватиметься, вже є певні зрушення навіть попри те, що ще немає повноцінного бюджету громади. Любопільська школа дуже змінилася за останні пів року: проведено чимало ремонтів, зроблено благоустрій території. Коли в громади буде свій бюджет, інфраструктура змінюватиметься ще швидше. Якщо транспортне сполучення між навчальними закладами буде забезпечене ще і якісними дорогами, можна буде говорити й про придбання нового шкільного автобуса. Програма також включає це питання. Автобус можна було б використовувати для транспортування дітей на навчання та конкурси, а також для сполучення між навчальними закладами. Програмою також планується оновлення інформаційно-комунікативних технологій й організація дистанційної освіти, тобто уроки, які транслюються з однієї школи, можна буде дивитися в іншій.

  - Це плани на найближчий час?

Втілення програми комплексної освіти Визирської громади почнеться з січня 2020 року, вона чітко розподілена по роках. Передбачене фінансування, розвиток матеріально-технічної бази та залучення людського потенціалу. Важливий розділ - підтримка вчительства, вихователів, щоб зацікавити людей залишатися працювати у громаді. Окрім того ми підготували ряд програм, які буде розглянуто на найближчий сесії сільради, серед яких і програма оздоровлення дітей та підлітків громади, яка передбачає придбання путівок коштом місцевого бюджету для обдарованих дітей та представників пільгових категорій.

  - Розкажіть про школу молодого менеджера.Валентина Харламбова: "Попереду багато роботи, і успіх залежить від зусиль команди".

Це проєкт Одеського інституту регіонального управління, з яким ми співпрацюємо. Він тільки починає діяти, але це чудова ініціатива. У майбутньому хоч невеликий відсоток дітей з нашої громади, які відвідуватимуть семінари, вступить до інституту управління. Це дозволить сформувати резерв майбутніх управлінців, які розуміють потреби громади. Власне, ця ініціатива перегукується з нашою програмою розвитку молоді. Молодь отримуватиме нові наукові здобутки й зможе принести ці знання у село.
Друк
Схожі новини:
У Лиманському районі привітали зі 105-м днем народження найстарішу жительку (фото)16:12
03 лип
Громади не залежатимуть від районів: відповідний законопроєкт готовий до голосування у ВРУ14:00
03 лип
У Любополі оголосили конкурс до свята Івана Купала13:13
03 лип
У Фонтанському ЦНАПі змінено графік прийому громадян13:01
03 лип
ССД Лиманського району прозвітувала про проведення Року дитини. Прийомні та опікунські сім’ї чекають на телевізори (фото)11:00
03 лип
У Доброславі привітали з ювілеєм Надію Годину10:00
03 лип
В Іванове Красносільської ОТГ пройшли заходи до Дня боротьби з наркотиками (фото)16:46
02 лип
У Доброславі живе волонтер, що збирає за односельцями сміття14:00
02 лип
У Визирській громаді вирішили застосувати в боротьбі з амброзією комбінований метод13:00
02 лип
У с. Іванове зроблено основу під башту Рожновського (фото)12:00
02 лип
Населенні пункти Лиманського району знов залишаються без води11:00
02 лип
Модернізація обладнання та оптимізація технологій - запорука рекордів ТІС (фото)10:00
02 лип
У Красносілці підбили підсумки молодіжного квесту (фоторепортаж)16:08
01 лип
Одеська ОДА: обіцяти - не означає виконати15:39
01 лип
У селах Лиманського району проводитимуть обробку посівів гербіцидом та інсектицидом (фото)12:50
01 лип
На Тилігульському лимані зацвіли латаття (фотофакт)12:00
01 лип
Крижанівський ЦНАП Лиманського району вперше надав комплексну послугу11:00
01 лип
Колекціонер в Лиманському районі має на подвір’ї понад 500 сортів троянд10:00
01 лип
Медпрацівники Визирської громади відпочили у Вилкове (фото)15:56
30 чер
Визирська громада - лідер в Одеській області за I квартал 2020 року (фото)14:26
30 чер
У Крижанівці каналізаційна мережа має укріпити схил (фото)12:00
30 чер
У Калинівці є усі умови для цікавого зеленого відпочинку. Залишилася сама малість11:00
30 чер
РСЦ МВС в Одеській області: диджиталізація залишається одним із пріоритетів (відео)10:00
30 чер
Керівнику з виробництва в Лиманськом районі президент надав звання16:00
29 чер
Олександрівка половину дня проведе без води15:52
29 чер
TOP