» » Ігор Ландер: "Я прагну створювати роботи, які змушують трохи подумати, де сенс не лежить на поверхні"

Ігор Ландер: "Я прагну створювати роботи, які змушують трохи подумати, де сенс не лежить на поверхні"

Ігор Ландер: "Я прагну створювати роботи, які змушують трохи подумати, де сенс не лежить на поверхні"

  Мистецтво в житті людини відіграє величезну роль, вважає Ігор Ландер, колекціонер, письменник та фотохудожник. Про кожного з цих його видів діяльності можна зняти окремий фільм, але мова піде про його талант фотографа. Фотографія для Ігоря Йосиповича - хобі, а все своє професійне життя він присвятив морській справі.  Закінчивши Одеський інститут інженерів морського флоту, понад 40 років Ігор Ландер пропрацював в портовій галузі, спочатку на державних підприємствах, потім організував власну компанію "СМТ Южний ЛТД", яка наразі є найбільшим експедитором та судновим агентом в порту "Південний". Довгі роки в цій сфері Ігор Ландер займається ще й громадською роботою. Був віцепрезидентом, президентом, а зараз є членом правління "Асоціації морських агентств України". Свого часу був членом правління "Асоціації міжнародних експедиторів України".

Я з гордістю оцінюю цю частину своєї діяльності, діяльності асоціації. Ми допомогли розвинути більш цивілізовано цю галузь економіки. Ми виконували загальнодержавну задачу, при чому не з оглядкою на чинну владу, а на розвиток України, - Ігор Ландер, генеральний директор компанії "СМТ Южний ЛТД".

  "Треба якось рости, щоб не закиснути", - фраза, що випадково була сказана Ігорем Ландером в інтерв’ю, дуже добре характеризує його ставлення до будь-якої справи, в тому числі й фотографії.  Почалося все банально. Більш як десять років тому він вирішив створити фотокаталог своєї художньої колекції, але навіть при наявності хорошої техніки фотографії виходили не зовсім представницькими.Ігор Ландер, генеральний директор компанії "СМТ Южний ЛТД".

Художня фотографія - це той рід діяльності, який стоїть між мистецтвом й технологіями. Я зрозумів, що треба в усьому цьому розібратися, потрібно повчитися, пройти курс молодого бійця. І я все це опанував на початковому рівні. Фотографії стали виходити все краще. Я зрозумів, що мені вже не цікаво знімати каталог, який я так і не зняв. Я захопився натюрмортами, пейзажами, репортажною зйомкою. Цікаво знімати вночі. Останнім часом мене вже не приваблює просто фіксація побаченого. Я прагну створювати роботи, які змушують трохи подумати, де сенс не лежить на поверхні, - Ігор Ландер, генеральний директор компанії "СМТ Южний ЛТД".

  Як зобразити глибинний сенс побаченого, підказують великі майстри минулого. Постійне споглядання творів мистецтва, серед яких своє достойне місце знайшла й художня фотографія, допомагають тверезо оцінювати власні роботи.

Свого часу, коли Сальвадор Далі вчив молодих художників, він говорив, що спочатку потрібно освоїти академічну техніку, а потім вже йти у власні шукання. А в кінці він додав: "Якщо ти вважаєш, що пишеш краще, ніж Рафаель, Мікеланджело й Роберт, схили кисть - живопис не для тебе". Тому я завжди орієнтуюся на те, як знімали Річард Аведон або Картьє-Брессон, - Ігор Ландер, генеральний директор компанії "СМТ Южний ЛТД".

  Ще однією сходинкою зростання на терені фотографії Ігор Ландер вважає участь в профільних інтернет-експозиціях, коли фотолюбителі, колеги по цеху частіше лають, ніж хвалять, - це виховує відповідальне ставлення до робіт. 

  Участь в авторитетних фотоконкурсах - відмінна можливість для зростання не тільки для професіоналів, але й любителів. Зважився він на цей крок не відразу, боявся провалу - так і сталося на першому конкурсі в Іспанії. На другому та третьому він отримав свої перші нагороди і його роботи увійшли до фіналу конкурсів 75 країн світу.

Коли починаєш брати участь у багатьох конкурсах, виникає бажання отримати звання цих самих асоціацій та товариств. А там система звань дуже жорстка й дуже чітко структурована. У мене вже є два досить високих звання від "FIAP", Міжнародної асоціації фотографічного мистецтва. У мене звання EFIAP, хоча незручно про себе говорити, але це означає - видатний художник "FIAP", і ще таке звання у мене є від Американського фотографічного товариства, - Ігор Ландер, генеральний директор компанії "СМТ Южний ЛТД".

  Ігор Ландер часто подорожує та на його фотографіях можна побачити різні культури, незвичні оку ландшафти та великі міста. Але як радісно, коли серед міських пейзажів впізнаєш рідну Одесу або село Визирка, де розташований офіс компанії Ігоря Йосиповича, або порт "Південний", де він створив свій бізнес і допомагає відродженню нашого морського регіону.

Друк
Доброславські депутати на сесії ухвалили 48 питань порядку денного (фото)15:10
20 лют
Джеффрі Берлін: "Проєкт будівництва Лиманської вітрової електростанції під питанням (фото)15:00
20 лют
У Южному відбулася зустріч міської влади з представниками Визирської ОТГ13:00
20 лют
У Визирській громаді вшанували воїнів-інтернаціоналістів (фото)12:26
20 лют
У Южненській школі ввели карантин (фото)12:00
20 лют
У Доброславі водонапірна башта та очисні споруди чекають на реконструкцію (фото)11:00
20 лют
Василь Бабич: "Клуб "Джерело" - це літературне об'єднання громади"10:00
20 лют
У Южному знову піднімуть ціни на водопостачання (фото)15:00
19 лют
У Доброславі з'явилася вулиця Героїв 28 бригади14:30
19 лют
Доброслав набирає обертів у взаємодії з закордонними країнами (фото)14:00
19 лют
Визирська ОТГ отримує від ЄС оснащення для відкриття ЦНАП (фото)13:04
19 лют
ЦВК: Цього року перші вибори в ОТГ відбудуться одночасно з черговими місцевими виборами (фото)12:00
19 лют
Біля с. Любопіль буде встановлено додатковий дорожній знак11:00
19 лют
У березні на підприємців чекають нові штрафи10:00
19 лют
Учні Першотравневого НВК приймали у гостях інвестора Джеффрі Берліна (фото)09:00
19 лют
Крижанівку та Ліски закликали до свідомості (фото)15:03
18 лют
Одеська область долучилася до національного проєкту "Озеленення України" (фото)14:00
18 лют
У Красносільській ОТГ відсвяткували "Трифон Зарізан" (фото)13:30
18 лют
Капітальний ремонт та будівництво доріг: Доброслав розподілив бюджет (фото)13:00
18 лют
Василь Бабич: "Сичавка буде заможним та процвітаючим селом"12:00
18 лют
У Визирській ОТГ впроваджують Програму "Милосердя в дії" (фото)11:00
18 лют
Медики Лиманщини обговорили проблеми у сфері охорони здоров’я10:00
18 лют
У частині Лиманського району Одеської області 18 лютого не буде води21:01
17 лют
У Лиманській РДА вшанували учасників бойових дій (фото)15:00
17 лют
ОДА прислухалася до думки Сичавки. Черга за Кабміном14:49
17 лют
TOP