Поетеса Надія Мовчан-Карпусь вже не вперше приїжджає до учнів та педагогів Фонтанського НВК "ЗОШ I-III ступенів-гімназії". Тут навіть є її колишня учениця, а зараз вчитель-філолог Ганна Насіковська.
Тема уроку: "Україна, ти для мене диво". Цей урок за збірками Надії Мовчан-Карпусь "Батькова тополя" та "У краплі любові" готували та проводили два вчителі - Ганна Насіковська та Наталя Ясишена, і він проходив у двох класах - 5-му (9-му гімназійному) та 9-Б. Учні читали вірші поетеси-землячки про батьківщину у цілому та малу батьківщину - Одещину, Лиманський район. До цієї теми були представлені її вірші "Весна в Одесі", "За Любополем", "Світанок на Тилігулі" та "Припортовий завод".
Діти розмірковували, що таке для них Батьківщина, говорили про види лірики, особливості громадянської сучасної лірики, підіймали тему виїзду співвітчизників за кордон в пошуках кращої долі. Але, як призналися педагоги, учні прийшли до думки, що можна і в рідній державі будувати своє майбутнє, і тоді людина не буде залишати свою домівку, країну й родину.
Поетеса прочитала свою "Молитву за Україну". Вона ділилася світлинами з нещодавньої презентації своєї збірки "У краплі любові", розповідала, наскільки важко проходило її дитинство в багатодітній родині, про свій життєвий шлях, діти ставили питання, як вона стала поетесою, що спонукало, що надихає.
Педагог додала, що гості так сподобалось виконання, що вона попросила дівчаток заспівати на біс.
Нагадуємо, вірші Надії Мовчан-Карпусь вивчають у школах та дитячих садочках по всій країні. Та мало хто знає, що ця творча особистість вже 20 років проживає у селі Любопіль.
Народилася Надія Михайлівна у 1944 році у селі Журавка, що на Одещині. Батьки були вчителями. Після закінчення школи дівчинка пішла по слідах мами й тата: навчалася в Ізмаїльському педагогічному інституті. Закінчила його у 1965 році та відразу почала працювати у школі. Вірші, пісні та казки складає ще з самого дитинства. Велику любов Надія Михайлівна плекає до українського Кобзаря.
Автор: Дарина Французова.