У Южному 1 березня Масляну традиційно відсвяткують на ганку Палацу культури "Дружба". Організатори готують купу цікавих розваг і, звичайно, спалювання опудала Масляної. Також святкування не обійдеться без головної страви - млинців.
Рецептів млинців у світі чимало. Їх смажать не лише у пострадянських країнах, а й далеко за їхніми межами. Хтось вдосконалює вже відомі пропорції, дехто дотримується традиційної рецептури.
Яйця, вода, борошно та сіль. І супер млинці виходять, відмінні, - Катерина, мешканка Южного.
Б'ю чотири яйця, солю. Якщо солодкі млинці, то у тісто добавлю цукор. Якщо м'ясні - то солі. Збиваю, роблю сметаноподібну масу, потім розвожу простою водою і ніколи молоко не використовую на млинці. І дуже смачні всі, - Валентина, мешканка Южного.
Молоко, яйця, борошно та соняшникова олія. І тоді пательню змащувати не треба. Виливаєте на суху пательню і смажите, - Лариса, мешканка Южного.
Стосовно начинок - то тут, як кажуть у народі, на колір і смак.
З м'ясом, сиром, печінка. Хто з чим полюбляє. Хтось з вишнями любить. Сметанкою залили й смачно, - Наталія, мешканка Южного.
Святкувати Масляну чи інші народні свята - потрібно, переконані мешканці Южного. Бо через те, що відбувається навколо, додає, на жаль, не позитивних емоцій.
У нашій країні чого тільки не було. І революції, і вибори. Але традицій потрібно дотримуватися. Вони йдуть із давніх давен. Не ми їх встановлювали й не нам їх скасовувати. Хоч щось повинне ж на позитивній та мирній основі об'єднувати народ? Хоча б Масляна. Народ збереться на площі, візьме участь у конкурсах, подивиться концерт. Потрібно збиратися, я вважаю, що це дуже корисно для народу, - Лариса, мешканка Южного.
До кінця Масляного тижня кожен день треба смажити млинці. Це як символ, який закликає весну і добробут.
Автор: Катерина Чабан.