Представник України при ЄС, посол Микола Точицький пояснює, що "надзвичайну" макроекономічну допомогу Європейської Комісії Україні розміром 1,2 млрд євро буде виділено двома траншами: перші 600 млн євро буде надано беззастережно відразу після схвалення рішення Європейським парламентом і Радою ЄС, ще 600 млн євро буде надано під конкретні умови, переговори щодо яких із Києвом відбудуться вже найближчим часом.
Представник України при ЄС констатував, що конкретні переговори стосовно цього ще не розпочато. Однак при цьому він послався на вже наявну практику таких критеріїв, що раніше фігурували в інших угодах, укладених між Києвом і Брюсселем щодо виділення макрофінансової допомоги. Зокрема, це можуть бути заходи у сфері публічного управління фінансами, боротьби з корупцією, оподаткування, праці та соціального забезпечення, умов ведення бізнесу, митниці тощо.
Він пояснив, що рішення Єврокомісії про суму допомоги має схвалити Європейський парламент і затвердити Рада ЄС. При цьому макрофінансову допомогу ЄС виплачує лише тим державам-партнерам, які успішно співпрацюють із Міжнародним валютним фондом. Тому виплата останнього, четвертого траншу четвертої програми макрофінансової допомоги, схваленої ще у вересні 2018 року, так само, як і другого траншу сьогоднішнього "екстреного макрофіну", залежить від ухвалення парламентом так званого банківського законопроєкту в редакції, узгодженій з МВФ.
Український дипломат висловив сподівання, що четвертий транш розміром 500 млн євро буде виділено вже в першому, а 600 млн "надзвичайної" допомоги - у другому півріччі.
Нагадаємо, раніше ЄС ухвалив рішення виділити Україні пакет допомоги розміром 190 млн євро на допомогу населенню, яке проживає в районах, постраждалих від російської агресії на сході країни. Перший пакет - близько 80 млн євро. 30 млн із них - це так звана технічна допомога охороні здоров'я України не лише з метою закупівлі необхідного обладнання та матеріалів, а й для підвищення кваліфікації та сприяння нормативній роботі МОЗ. 45 млн євро буде спрямовано на програму підтримки малого та середнього бізнесу й на підтримку вже наявних програм, а також видаватимуться у формі дешевих кредитів, зокрема й у гривні. Також частину коштів буде спрямовано громадським організаціям для підтримки неурядового сектора.
16 квітня Єврокомісія оголосила про виділення Україні 13 млн євро гуманітарної допомоги спрямованої не лише на боротьбу з коронавірусом, а й на інші потреби, такі як, наприклад, відновлення водопостачання.
За матеріалами ІА "Інтерфакс-Україна".