» » Творчість йде у світ, а душа залишається в родині

Творчість йде у світ, а душа залишається в родині

Творчість йде у світ, а душа залишається в родині

  Скульптору Віктору Станіцеру, напевно пощастило народитися в той час, коли держава давала гідну освіту талановитим людям. Тоді були державні замовлення на скульптурні композиції, пам'ятники, архітектурні малі форми та інші "прикрашення" скромного побуту соціалістичної епохи. І це хоч якась можливість митцю реалізувати себе. У вільний від роботи час скульптори та художники могли займатися творчістю та брати участь в різних виставках або тихо запрошувати тонких поціновувачів мистецтва у напівпідвальні майстерні для демонстрації свого справжнього бачення. У 1969 році Віктор Ставніцер закінчив Ленінградський державний інститут театру, музики та кінематографії за фахом сценографія.Олена Козьміна, засновник туристичного комплексу та артгалереї "Світлиця".

У роботі художника періоду СРСР було важливо після закінчення будь-якого навчального закладу отримувати замовлення від держави. Замовленнями від держави в той час були панно для оформлення великих залів, або конференц-територій, готелів. Віктор отримував такі замовлення. Гонорари від робіт, дозволяли в вільний час висловлювати в інших роботах свою особистість, - Олена Козьміна, засновниця туристичного комплексу та артгалереї "Світлиця".

  Олена Козьміна - вдова молодшого брата скульптора - Олексія Ставніцера. Вона розповідає, що матеріали для своїх робіт Віктор Ставніцер вибрав не найпростіші - дерево та бронза. Більша частина його скульптур виконана з дерева, особливо його ранні роботи періоду СРСР.

І ось в той період часу мені відомо з тих репродукцій, які ми ретельно зібрали, по тих фотографіях, що Віктор Михайлович готував роботи для музеїв Санкт-Петербурга та північної Росії. Ці роботи до сих пір там зберігаються та представляють творчість раннього Віктора Ставніцера, - Олена Козьміна, засновниця туристичного комплексу та артгалереї "Світлиця".

  Уже особисто познайомившись з Віктором Ставніцером, Олена Козьміна мимоволі стала співучасником творчого шляху скульптора, і цей отриманий досвід бачити, як народжуються твори мистецтва, залишив в її пам'яті дуже яскравий слід. Тоді Віктор Ставніцер готувався до участі у тематичній виставці у Санкт-Петербурзі.

Потрібно було підготувати будь-які роботи, полотна, скульптури на тему "Яблука". Для того щоб Віктор міг зробити скульптуру була знайдена велика рубанка, це пеньок платана, її знайшов мій син, привіз до дому Віктора й він почав рубати цю скульптуру. Ми зняли всі етапи творчості від ескізу до готової роботи. Вона була представлена на виставці та звичайно вона там прозвучала. Потім Віктор привіз її до нас у Визирку та подарував братові, Олексію Ставніцеру, - Олена Козьміна, засновниця туристичного комплексу та артгалереї "Світлиця".

  Зовсім нескладна, тепла, філософська скульптура "Яблуко" стала подією під час її обговорень на дружніх вечорах у будинку Ставніцерів, коли кожен гість мав можливість висловити своє бачення ідеї цієї скульптури, й це духовно наповнювало дружні збори, розповідає галеристка.

Для мене ця скульптура - деяке резюме зрілого майстра романтика-філософа. Це точка, точка осмислення дерева в його плоді. Яблуко життя - це всесвіт, якій має початок й нескінченність. Мені ця скульптура дорога як наша спільна історія, - Олена Козьміна, засновниця туристичного комплексу та артгалереї "Світлиця".

  Олексій Ставніцер збирав твори мистецтва й готовий був купувати у брата його скульптури. Але Віктор Ставніцер, як справжній художник, мріяв вивезти свої роботи у великі зали світових зібрань і це йому вдавалося. Оскільки його роботи знаходяться в приватних зібраннях Європи, Америки, це говорить про те, що скульптури майстра знайшли свого шанувальника, вони пройшли виставкові маршрути.

Ті роботи, які знаходяться у нашій родині, це приватне зібрання, це дари Віктора Ставніцера, дари братові, дари мені. Це ті роботи, які потрапили в руки цінителя, коли художнику важливіше розуміння та захоплення, ніж матеріальна винагорода. Енергія скульптури Віктора, вона відтворювала роздуми або заспокоєність автора. Мені радісно, що багато скульптур зобразили спокій та безтурботність, і той романтизм, що властивий всім братам Ставніцерам. Кожен з них залишив яскравий слід в житті, такі якості їх характеру прекрасно показують скульптури Віктора Ставніцера, - Олена Козьміна, засновниця туристичного комплексу та артгалереї "Світлиця".

  У Визирській галереї можна побачити значну колекцію робіт Віктора Ставніцера. Для невеликих скульптурних робіт з бронзи навіть створено спеціальний стелаж, він допомагає скульптурі усамітнитися, а глядачеві не змішувати відчуття від побаченого. І хазяйка "Світлиці" зараз готує авторську зустріч зі скульптором, для того щоб дізнатися про тонкощі та моменти його творчого шляху.

  Попередні проєкти галереї та "ТІС-ТВ" розповідали про іконопис, творчість художника жителя Визирки Євгена Цюрупи та власну колекцію авторської кераміки сім’ї Албул.

Авторка: Катерина Гончар.

Друк
Схожі новини:
Машиніст крана - цілком жіноча професія, вважають співробітниці компанії ТІС12:00
30 тра
У Визирській ОТГ планується проведення модернізації бібліотек (фото)11:00
30 тра
На деяких вулицях Доброслава очікуються перебої з електропостачанням10:00
30 тра
Формування ОТГ у Лиманському районі внесе зміни в роботу позашкільних закладів початкової музичної освіти (фото)17:00
29 тра
Лиманська центральна районна лікарня отримала 1500 експрес тестів16:00
29 тра
Голова Одеської ОДА не вийшов: жителі Сичавки приїхали до Одеси за відповідями (фото)15:27
29 тра
Мешканці Сичавки вийшли на мітинг в знак протесту (фото)14:33
29 тра
Оксана Третякова: "Спуск до лиману у селі Кордон - не просто мрія, а необхідність" (фото)13:00
29 тра
Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна12:00
29 тра
На ремонт спортзалу Доброславської ДЮСШ виділено близько 1,5 млн гривень (фото)11:00
29 тра
797 вагонів - новий рекорд по вивантаженню встановили на ТІС-ВУГІЛЛЯ10:00
29 тра
Скажемо "НІ" оплаті в конвертах. Віталій Кутателадзе: "Ми хочемо, щоб працівники компанії ТІС отримували гідний заробіток" (фото)15:45
28 тра
У Визирській громаді літніх таборів при школі в цьому році - не буде14:47
28 тра
Квартира для сироти. У Курісовому ще одна дитина-сирота отримала власне житло14:01
28 тра
Гострі запитання для посадовця: у Красносільській ОТГ відбулася пресконференція за участі наймолодших репортерів (фото)13:18
28 тра
Жіночий погляд на закон. Лариса Дімова про роботу в юридичному департаменті ТІС 12:00
28 тра
Готувалися дистанційно, а складати іспити будуть наживо. У Визирській ОТГ школярі готуються до ЗНО11:00
28 тра
Олег Кутателадзе: "Проведення чергових виборів до новоутворених ОТГ згідно з чинним законодавством України у 2020 році неможливе"10:00
28 тра
Відновлено рух транспорту між селами Визирської ОТГ та Лиманського району (фото)16:48
27 тра
Скласти іспити та вступити онлайн. Петрівський аграрний коледж запрошує абітурієнтів (фото)15:38
27 тра
Оксана Третякова: "Масштабних проєктів з Визиркою ще не було, але у допомозі не відмовляють"13:29
27 тра
Досвід ТІСа у сфері протидії шахрайству зацікавив західних експертів12:12
27 тра
До сервісного центру МВС у Доброславі звертається понад 50 осіб щоденно (фото)11:12
27 тра
Мальовнича водойма: у селі Іванове з’явилася майбутня туристична родзинка (фото)10:27
27 тра
Оксана Третякова: "Я знаю, що звернувшись до "Команди розвитку" можна отримати будь-яку допомогу"16:00
26 тра
TOP