Скульптору Віктору Станіцеру, напевно пощастило народитися в той час, коли держава давала гідну освіту талановитим людям. Тоді були державні замовлення на скульптурні композиції, пам'ятники, архітектурні малі форми та інші "прикрашення" скромного побуту соціалістичної епохи. І це хоч якась можливість митцю реалізувати себе. У вільний від роботи час скульптори та художники могли займатися творчістю та брати участь в різних виставках або тихо запрошувати тонких поціновувачів мистецтва у напівпідвальні майстерні для демонстрації свого справжнього бачення. У 1969 році Віктор Ставніцер закінчив Ленінградський державний інститут театру, музики та кінематографії за фахом сценографія.
Олена Козьміна - вдова молодшого брата скульптора - Олексія Ставніцера. Вона розповідає, що матеріали для своїх робіт Віктор Ставніцер вибрав не найпростіші - дерево та бронза. Більша частина його скульптур виконана з дерева, особливо його ранні роботи періоду СРСР.
Уже особисто познайомившись з Віктором Ставніцером, Олена Козьміна мимоволі стала співучасником творчого шляху скульптора, і цей отриманий досвід бачити, як народжуються твори мистецтва, залишив в її пам'яті дуже яскравий слід. Тоді Віктор Ставніцер готувався до участі у тематичній виставці у Санкт-Петербурзі.
Зовсім нескладна, тепла, філософська скульптура "Яблуко" стала подією під час її обговорень на дружніх вечорах у будинку Ставніцерів, коли кожен гість мав можливість висловити своє бачення ідеї цієї скульптури, й це духовно наповнювало дружні збори, розповідає галеристка.
Олексій Ставніцер збирав твори мистецтва й готовий був купувати у брата його скульптури. Але Віктор Ставніцер, як справжній художник, мріяв вивезти свої роботи у великі зали світових зібрань і це йому вдавалося. Оскільки його роботи знаходяться в приватних зібраннях Європи, Америки, це говорить про те, що скульптури майстра знайшли свого шанувальника, вони пройшли виставкові маршрути.
У Визирській галереї можна побачити значну колекцію робіт Віктора Ставніцера. Для невеликих скульптурних робіт з бронзи навіть створено спеціальний стелаж, він допомагає скульптурі усамітнитися, а глядачеві не змішувати відчуття від побаченого. І хазяйка "Світлиці" зараз готує авторську зустріч зі скульптором, для того щоб дізнатися про тонкощі та моменти його творчого шляху.
Попередні проєкти галереї та "ТІС-ТВ" розповідали про іконопис, творчість художника жителя Визирки Євгена Цюрупи та власну колекцію авторської кераміки сім’ї Албул.
Авторка: Катерина Гончар.