В наш час завдяки сучасним технологіям придбати гарну вишиванку за невеликі гроші не складно. А ось вишита вручну сорочка тепер стає справжнім витвором мистецтва. Майстрині, які вміють вишити хрестиком є художниками декоративно-ужиткового мистецтва. Марія Попадюк родом з Івано-Франківської області, понад 30 років живе з чоловіком у Сичавці.
У будинку Марії Попадюк рушники - традиційне оздоблення. Є дорогі серцю, зроблені її матір'ю, є і перші роботи самої Марії.
Марія Попадюк володіє різними видами вишивання. Вишиванка жива, тільки змінюється під впливом моди, стверджує майстриня.
У Марії Миколаївни чотири дочки та п'ять онучок, тому є і кому шити гарний одяг з вишивкою, рушники на весілля вишивати та кого вчити цієї майстерності. Сама Марія Попадюк трепетно зберігає речі, які створила її мати. Роботи Марії Попадюк часто можна побачити на концертах творчої самодіяльності Сичавського будинку культури.
У якості інтер’єрного декору у Сичавці полюбляють вишиті картини. Тетяна Колесник показала нам свої роботи у техніці вишивки бісером. Майстриня любить вишивати ікони та біблійні сюжети. На думку Тетяни Колесник така робота не тільки прикрасить будинок, але і наповнить його духовно.
Вишиває бісером й жителька Сичавки Ольга Ключко. Її роботи ввійшли до експозиції у місцевий Будинок культури, присвяченій Дню вишиванки. Ольга Ключко впевнена, створюючи свої роботи для дітей, вона створює для них материнські обереги.
Директор Сичавського будинку культури Олена Мальшакова вважає, що роботи місцевих майстринь повинні якомога частіше виставлятися в експозиціях. Приклад такої творчості завжди знайде своїх послідовників і традиції збережуться.
Авторка: Катерина Гончар.