» » Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна

Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна

Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна

  Ольга Артемова і Євгена Русенко - прийомоздавач вантажу та багажу в комерційній службі залізничного управління ТІС. Ольга працює на відправленні, а Євгенія на прибутті поїздів. Колеги розповіли про себе та нюансах своєї роботи.

  Євгенія Русенко родом з Ізмаїла, закінчила економічний факультет Одеського національного політехнічного університету, працювала в торговельній сфері. Подруга, яка працювала в комерційній службі ТІС, розповіла про свою компанію, з цього все і почалося. У ТІС Євгенія працює з 2011 року з перервою на декретну відпустку.

Євгенія Русенко, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

Ми приймаємо вантажі на всі термінали ТІС. Отримавши повідомлення диспетчера, що поїзд заходить на станцію, починаємо його приймання зі списання номерів вагонів. Вагони можуть заходити в неправильній послідовності, тому далі звіряємо вагони з натурним листом, - Євгенія Русенко, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

 Після прибуття вагони зважуються, накладні вводяться в програму "Движенец", після обробки складу перевіряється зважування на наявність недостачі. Якщо в поїзді вантаж ідентичний, обробка займе хвилин 20, якщо вантажі різних терміналів - до двох годин. В зміну прибуває в середньому 10-12 поїздів, іноді 15-16, ділиться спостереженнями фахівець.

Особливо уважно працюємо з вагонами, в яких при зважуванні виявлена ​​недостача. На жаль, розкрадання на залізниці трапляються. Зовнішній огляд прибулих вагонів - також наш обов'язок. Дивимося, чи немає слідів розкрадань - висипу вантажу, наявність ЗПП (запірно-пломбувальних пристроїв, - прим. ред.), порушення маркування вантажу в піввагонах. У таких випадках ми в терміновому порядку сповіщаємо відповідні служби, вагон виводиться на спеціальний шлях, де можна провести повторний огляд платформи або вагона, списати та звірити всі ЗПП згідно з документом. Крадіжки зазвичай відбуваються на невеликих проміжних станціях, - Євгенія Русенко, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

  Її колега на ділянці відправлення вантажів і багажу Ольга Артемова - спадковий залізничник, вже в четвертому поколінні. Тому вибір професійного училища в Знам'янці для неї був не випадковим. Але в невеликому містечку роботи для випускниці не знайшлося, і дівчина поїхала в Коблеве. Там і дізналася про ТІС, захотіла влаштуватися на це велике підприємство.

Ольга Артемова, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

Приїхала, пройшла стажування і через два місяці вже працювала самостійно. Але фахівцем стала через пів року - дуже багато нюансів в роботі, знання приходять з досвідом, - Ольга Артемова, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

  Головне завдання приймальників на відправленні - контроль кожного вагона, який прибув на станцію, перевірка документів, грошей і планів на відправлення порожніх і навантажених вагонів, постановка і зняття вагонів у відстій, за погодженням - відбір вагонів під навантаження, обробка документів на контейнерні поїзди та навантаження напіввагонів, робота з непридатними вагонами.

  У будь-яку погоду - в дощ, сніг і спеку - прийомоздавач перевіряє після прибуття кожен вагон. Перше, на що потрібно дивитися, - це стан вагона, наявність ЗПП і справність фітингових упорів на платформах. Коли вантаж погано зафіксований, наслідки можуть бути серйозними: від втрати вантажу під час перевезення до страшної аварії.

Якщо вагон несправний, оперативно повідомляємо. Стежимо, щоб вагони були правильно завантажені, щоб не було зсуву на візках й перевантаження. В добу відправляємо понад 1000 вагонів, - Ольга Артемова, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

  У зміні працюють по 3-4 людини на відправлення та на прибуття, а також близько 10 вагарів. У цьому жіночому колективі близько 70 співробітниць від 19 до 50+ років. Співрозмовниці відзначають, що у них дуже дружна команда, де розвинені взаємодопомога і підтримка. Попри складний графік роботи, в Ольги та Євгенії завжди знаходиться час для відпочинку і сім'ї. Вони встигають зробити й домашні справи, і зайнятися чимось для душі. Євгенія весь вільний час присвячує вихованню 6-річної дочки Злати: готує її до школи, вчить самостійності та в усьому знаходити позитив. Ольга любить проводити час з чоловіком і племінниками, а ще заочно вчиться в Одеському коледжі транспортних технологій. Потім планує закінчити ВНЗ, щоб стати логістом або працювати в диспетчерській службі.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №12 від грудня 2019 року.

Друк
У Першотравневому ліцеї проводиться ЗНО з англійської14:55
07 лип
У Визирській ОТГ на боротьбу з амброзією виділено 50 тис. грн (фото)14:00
07 лип
Зеленський ознайомився з роботою найбільшого транспортного вузла країни ТІС (фото)13:00
07 лип
У Сичавці на президента чекав пікет. Але він його не побачив (фото)12:00
07 лип
Президент порадів разом з Южним відкриттю стадіону (фото)11:00
07 лип
Завершується зведення нової огорожі Любопільскої школи (фото)10:00
07 лип
У Першотравневому планують підняти водонапірну башту (фото)09:00
07 лип
Жителі Доброслава перекрили трасу Р-55 (фоторепортаж)15:46
06 лип
РЛП "Тилігульський" щодня бажає доброго ранку шанувальникам (фото)14:06
06 лип
Мобільна група Визирської сільради провела чергову інспекцію магазинів (фото)13:00
06 лип
Поліціантів Лиманщини привітали з річницею НПУ (фоторепортаж)12:00
06 лип
Колектив РЛП «Тилігульський» відмічає професійне свято (фото)11:00
06 лип
Частину центральної площі Любополю вже вистелено плиткою (фото)10:00
06 лип
У Ілічанці встановлять знаки для вантажівок12:00
04 лип
У минулому сезоні термінал Neptune обробив понад 2,5 млн т зерна11:00
04 лип
Фонтанка дочекалася робіт з благоустрою (фото)10:00
04 лип
У Лиманському районі привітали зі 105-м днем народження найстарішу жительку (фото)16:12
03 лип
Громади не залежатимуть від районів: відповідний законопроєкт готовий до голосування у ВРУ14:00
03 лип
У Любополі оголосили конкурс до свята Івана Купала13:13
03 лип
У Фонтанському ЦНАПі змінено графік прийому громадян13:01
03 лип
ССД Лиманського району прозвітувала про проведення Року дитини. Прийомні та опікунські сім’ї чекають на телевізори (фото)11:00
03 лип
У Доброславі привітали з ювілеєм Надію Годину10:00
03 лип
В Іванове Красносільської ОТГ пройшли заходи до Дня боротьби з наркотиками (фото)16:46
02 лип
У Доброславі живе волонтер, що збирає за односельцями сміття14:00
02 лип
У Визирській громаді вирішили застосувати в боротьбі з амброзією комбінований метод13:00
02 лип
TOP