» » Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна

Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна

Приймання та відправка вантажів - справа відповідальна

  Ольга Артемова і Євгена Русенко - прийомоздавач вантажу та багажу в комерційній службі залізничного управління ТІС. Ольга працює на відправленні, а Євгенія на прибутті поїздів. Колеги розповіли про себе та нюансах своєї роботи.

  Євгенія Русенко родом з Ізмаїла, закінчила економічний факультет Одеського національного політехнічного університету, працювала в торговельній сфері. Подруга, яка працювала в комерційній службі ТІС, розповіла про свою компанію, з цього все і почалося. У ТІС Євгенія працює з 2011 року з перервою на декретну відпустку.

Євгенія Русенко, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

Ми приймаємо вантажі на всі термінали ТІС. Отримавши повідомлення диспетчера, що поїзд заходить на станцію, починаємо його приймання зі списання номерів вагонів. Вагони можуть заходити в неправильній послідовності, тому далі звіряємо вагони з натурним листом, - Євгенія Русенко, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

 Після прибуття вагони зважуються, накладні вводяться в програму "Движенец", після обробки складу перевіряється зважування на наявність недостачі. Якщо в поїзді вантаж ідентичний, обробка займе хвилин 20, якщо вантажі різних терміналів - до двох годин. В зміну прибуває в середньому 10-12 поїздів, іноді 15-16, ділиться спостереженнями фахівець.

Особливо уважно працюємо з вагонами, в яких при зважуванні виявлена ​​недостача. На жаль, розкрадання на залізниці трапляються. Зовнішній огляд прибулих вагонів - також наш обов'язок. Дивимося, чи немає слідів розкрадань - висипу вантажу, наявність ЗПП (запірно-пломбувальних пристроїв, - прим. ред.), порушення маркування вантажу в піввагонах. У таких випадках ми в терміновому порядку сповіщаємо відповідні служби, вагон виводиться на спеціальний шлях, де можна провести повторний огляд платформи або вагона, списати та звірити всі ЗПП згідно з документом. Крадіжки зазвичай відбуваються на невеликих проміжних станціях, - Євгенія Русенко, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

  Її колега на ділянці відправлення вантажів і багажу Ольга Артемова - спадковий залізничник, вже в четвертому поколінні. Тому вибір професійного училища в Знам'янці для неї був не випадковим. Але в невеликому містечку роботи для випускниці не знайшлося, і дівчина поїхала в Коблеве. Там і дізналася про ТІС, захотіла влаштуватися на це велике підприємство.

Ольга Артемова, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

Приїхала, пройшла стажування і через два місяці вже працювала самостійно. Але фахівцем стала через пів року - дуже багато нюансів в роботі, знання приходять з досвідом, - Ольга Артемова, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

  Головне завдання приймальників на відправленні - контроль кожного вагона, який прибув на станцію, перевірка документів, грошей і планів на відправлення порожніх і навантажених вагонів, постановка і зняття вагонів у відстій, за погодженням - відбір вагонів під навантаження, обробка документів на контейнерні поїзди та навантаження напіввагонів, робота з непридатними вагонами.

  У будь-яку погоду - в дощ, сніг і спеку - прийомоздавач перевіряє після прибуття кожен вагон. Перше, на що потрібно дивитися, - це стан вагона, наявність ЗПП і справність фітингових упорів на платформах. Коли вантаж погано зафіксований, наслідки можуть бути серйозними: від втрати вантажу під час перевезення до страшної аварії.

Якщо вагон несправний, оперативно повідомляємо. Стежимо, щоб вагони були правильно завантажені, щоб не було зсуву на візках й перевантаження. В добу відправляємо понад 1000 вагонів, - Ольга Артемова, прийомоздавач комерційної служби ЗДУ ТІС.

  У зміні працюють по 3-4 людини на відправлення та на прибуття, а також близько 10 вагарів. У цьому жіночому колективі близько 70 співробітниць від 19 до 50+ років. Співрозмовниці відзначають, що у них дуже дружна команда, де розвинені взаємодопомога і підтримка. Попри складний графік роботи, в Ольги та Євгенії завжди знаходиться час для відпочинку і сім'ї. Вони встигають зробити й домашні справи, і зайнятися чимось для душі. Євгенія весь вільний час присвячує вихованню 6-річної дочки Злати: готує її до школи, вчить самостійності та в усьому знаходити позитив. Ольга любить проводити час з чоловіком і племінниками, а ще заочно вчиться в Одеському коледжі транспортних технологій. Потім планує закінчити ВНЗ, щоб стати логістом або працювати в диспетчерській службі.

  За матеріалами газети "Наш TIS" №12 від грудня 2019 року.

Друк
Від Одеської ОДА очікують кошти на спасіння Куяльнику (фото)15:05
19 вер
Фотовиставка Ігоря Ландера відкрилася в Одеському літературному музеї (фото)14:30
19 вер
В частині Лиманського району відключать водопостачання13:44
19 вер
Як Krupp AG допомогли ТІСу13:37
19 вер
Місцеві вибори на новій територіальній основі — найважливіші для кожного жителя громади (відео)14:00
18 вер
Рятівників Лиманського району привітали з професійним святом (фото)13:12
18 вер
ТІС отримав три нагороди Національного морського рейтингу12:00
18 вер
Після об'єднання у Визирську ОТГ Першотравневе зазнало суттєвих змін (відео)11:40
18 вер
На будівництво дороги Одеса-Южне з під'їздами до Одеського порту виділять понад 2 млрд грн11:00
18 вер
У Першотравневому стає світліше: Будинок культури отримав зовнішнє освітлення (фото)10:00
18 вер
Фахівці ТІС-КТ розповіли про особливості роботи на терміналі14:00
17 вер
Стафіровка негабаритних вантажів вимагає ювелірної роботи персоналу ТІС-КТ (відео)13:30
17 вер
Людмила Головко — беззмінна вихователька малечі Першотравневого (відео)13:00
17 вер
Депутатів Лиманської райради скликають на позачергову сесію13:00
17 вер
Олег Кутателадзе: «Ідея створення ТІС була успішно реалізована, хоча «палок в колеса» ми отримали чимало»12:30
17 вер
Дмитрівська школа отримала в подарунок тенісний стіл (фото)12:01
17 вер
У Першотравневому привели до ладу майданчик біля футбольного стадіону (відео)11:30
17 вер
Вибори-2020: в Одеському районі буде вісім округів10:00
17 вер
«Думка в образі» — одеська виставка фотохудожника з Визирки (відео)14:30
16 вер
Школа та дитсадочок у с. Калинівка потребують капремонту (відео)13:22
16 вер
ТІС зробив ставку на контейнери13:04
16 вер
Освітлення в Першотравневому стає якіснішим (відео)12:40
16 вер
На будівництві Крижанівського дитсадка роботи йдуть до завершення12:30
16 вер
Козел з Першотравневого Одеської області потрапив до Національного реєстру рекордів (фото)11:43
16 вер
Дано старт проєкту «Балка у Визирці» (фото)10:00
16 вер
TOP