Сучасне сільське господарство стає все більш автоматизованим та технологічним. Тому говорити про створення робочих місць і розвиток інфраструктури сільських територій виключно завдяки створенню нових тваринницьких комплексів чи ягідних господарств та кооперативів у селах є популізмом. Таку думку висловила голова правління Асамблеї аграрних палат України Ольга Трофімцева, передає SEEDS.
За її словами, з боку держави основним завданням є забезпечення базової інфраструктури для комфортного проживання в сільській території — доріг, швидкісного інтернету, доступу до освітніх послуг та послуг з охорони здоров’я.
Ольга Трофімцева, голова правління Асамблеї аграрних палат
Має сенс на урядовому та законодавчому рівні стимулювати розвиток несільськогосподарських видів діяльності на селі, які якраз і можуть стати джерелом створення нових робочих місць і аргументом для молоді залишатись у регіонах. До таких видів діяльності відносяться і зелений, гастрономічний або екологічний туризм, і переробка с/г продукції, і технологічні виробництва, які можуть бути розташовані неподалік від великих регіональних центрів, але давати робочі місця в селах.
Вона вважає, що при цьому не варто недооцінювати й важливість розвитку сімейного та малого фермерства, яке може бути орієнтоване на нішеві, органічні та крафтові (традиційні, локальні) продукти, попит на які в містах-мільйонниках та регіональних центрах буде зростати.
Ольга Трофімцева, голова правління Асамблеї аграрних палат
Реформа децентралізації має бути також частиною політики розвитку сільських територій і не йти всупереч з агрополітичними цілями в даній сфері. Інакше ми ризикуємо отримати викривлену вертикаль управління не лише в аграрному секторі у виконавчій гілці влади, але і втратити можливість цілісного підходу до реалізації політик у регіонах.