Незвичайні клумби, у вигляді лебедів, що вирізані з гумових покришок можна побачити в різних куточках Лиманського району й не тільки. Культура вуличних артоб'єктів, зроблених власноруч, показує - люди хочуть прикрасить свій простір при будь-яких умовах. В епоху поголовного дефіциту, який застав людей старшого віку, споживачі цінували придбані речі. Коли щось приходило в непридатність, це використовували по господарству в іншій якості, одна з яких - вуличні артоб'єкти зі старих автопокришок. У Першотравневому й сьогодні можна побачити у великій кількості яскраві гумові клумби. Деякі акуратно вирізані пелюстками, що зробити не так просто, бо треба вирізати корд, а потім вивернути покришку.
Те, що для українців є практичністю, англійці назвали апсайклінгом (upcycling - вторинне використання). На вуличних майданчиках дитячого садка Першотравневого розмістився цілий музей апсайклінгу просто неба. Над створенням артоб'єктів, мета яких урізноманітнити культурний відпочинок дітей під час прогулянок на свіжому повітрі, працювали батьки та персонал дитячого садка.
Станіслав Ляшонок працює в місцевому дошкільному закладі оператором газової котельні. Він автор найяскравіших робіт, та можна з упевненістю сказати - керівник цієї творчої майстерні.
Ще одну незвичайну виставку творчості з апсайклінгу можна побачити у Будинку культури Сичавки. Тут в холі встановлені роботи жительки Ольги Ключко. Ідеї цих робіт вона черпала в інтернеті, проте по ходу виготовлення допрацьовувала, тому кожна робота є авторською.
"Щоб і у мене було", на думку Ольги Іванівни, це означає - принести в місцевий Будинок культури та прикрасити великий хол для всіх. Люди мистецтва - вони такі, що не приховують свою внутрішню радість, а дарують її оточенню.
Авторка: Катерина Гончар.