Наказом президента від 18 червня було започатковане зовсім нове для нашої держави свято - День фермера, який з цього року відзначатимуть 19 червня. У Лиманському районі, а саме у Визирській об’єднаній громаді працює багато фермерів, з професійним святом їх привітав секретар сільської ради.
Ці люди, які працюють на землі, які вирощують врожай, займаються тваринництвом. Хочеться в цей день привітати фермерів нашої громади, в тому числі й напевно усіх фермерів України з таким святом - Днем фермера. І побажати їм в першу чергу гарної погоди, високих врожаїв, високих достатків у їх нелегкій праці, - Іван Ососкало, секретар Визирської сільської ради.
Також привітали своїх колег фермери Євген Бабалик та Олександр Бєдний.
Звичайно ж вітаю усіх. Бажаю, по-перше, доброї погоди, хорошого вражаю, миру та стабільності. Я вважаю, що це потрібно усім фермерам не тільки громади, а й усієї України, а також і усьому населенню, - Євген Бабалик, фермер.
В нас такий дуже складний бізнес, тому доброї погоди нам, хорошого врожаю і щоб нам ніхто не заважав. Не треба нам допомагати, а й не треба і заважати, - Олександр Бєдний, фермер.
Цей рік видався дуже складним для фермерської діяльності. У зв’язку з довгою відсутністю дощів, велика частина врожаю загинула. Зі слів місцевих фермерів в цій складній ситуації держава не тільки поки не підтримала фермерів, а ще й навіть не надала обіцяної компенсації.
Держави нема. Ми збирали купу документів, обіцяли нам компенсацію, але ніхто ніякої копійки не дає. Я скажу вам більше, за моєю інформацією документи так і знаходяться у районі, ніхто їх навіть не передавав на компенсацію. Вирішуємо питання по мірі їх надходження. Люди деякі вже зневірилися, тому що нема ні грошей, ні засобів, хімію потрібно купляти, а вона дуже багато коштує. Від 15 до 35 доларів на гектар потрібно, щоб якось хоч трохи врятувати цей врожай, - Олександр Бєдний, фермер.
Це болюче питання. Були якісь спроби держави допомогти, але це зупинилося на рівні розмов. І окрім того, що ми мали неприємності у зв’язку з погодними умовами, ми ще отримали негатив від того, що ходили цілий місяць і збирали документи, купу усіляких паперів, але результату ми не бачимо ніякого, - Євген Бабалик, фермер.
Нагадаємо, за даними сільгосп підприємств, загальна кількість втрат посівів по району станом на сьогодні склала 5 060 га озимої пшениці, 3 307 га ячменю та 9 892 га озимого ріпаку. За проведеними розрахунками загальна сума втрат складає понад 320 млн гривень.
Місцеві фермери все ж не втрачають надію на краще і сподіваються на те, що цей нелегкий період вони пройдуть гідно.
Авторка: Стелла Дюар.