ЛАН » Головні події дня » Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

  Громади не можуть існувати кожна сама по собі, і розвивати території можна тільки спільними зусиллями. Про це — в діалозі з членом правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади» Володимиром Киливником. 

  Агенція організована в березні 2017 року за правилами, які були розроблені Кабміном для регіонального розвитку. Ця організація має дуже великий ступінь свободи. Вона одночасно є громадською, але з правом господарської діяльності, і може претендувати на технічну допомогу, на отримання грантів. Тому в тому ж році нова структура уклала договір і отримала технічну допомогу від американської агенції розвитку з проєктування майбутнього Коблівської територіальної громади. Нині перспективи тут бачать ще ширше.

  Володимир Петрович, з ким із довколишніх громад у Вас складаються стосунки сьогодні? 

Володимир Киливник, член правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади»
Візьмемо історичний момент, що наш керівник звернувся до Визирської громади, де в той час депутат Одеської облради Олег Кутателадзе формував громадську думку про те, що треба об'єднуватися. А ми в той момент отримали унікальну територію Анатолівки та, природно, як сусіди, ми повинні разом розвивати лиман. Перш за все, це екологічна складова. Але і та робота, яка ведеться по каналу, вимагає теж підтримки, тому що не тільки одна Одеська область повинна розвивати канал «Тилігульський лиман — Чорне море», то судноплавство, про які всі говорять. Сьогодні зроблено великий проєкт берегоукріплення. І чому не використовувати берегоукріплення та одночасно і марикультуру, чому ще не можна вітроагрегати під'єднати тощо. Світовий досвід сьогодні є, як використовувати акваторію. Крім землі, якої у нас 13 тисяч га, є ж і море, і 3 лимани, і це все має давати віддачу, але без сусідів ми ніяк не можемо. 

  Перейдемо до конкретних пропозицій, які можуть бути перспективи співпраці? 

Володимир Киливник, член правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади»
Безумовно, це підтримка лиману, підтримка двох ландшафтних парків. Мені так здається, що ми давно сформулювали створення єдиного національного парку, тобто зараз актуально наведення порядку і грамотне його використання. Те судноплавство, про яке Олег Кутателадзе неодноразово говорив, — ми повинні закінчити канал. По річці Тилігул у нас є проблеми: 106 водосховищ. Тобто треба, об'єднавшись тут, ще впливати на сусідів вище по річці, щоб вона наповнювала лиман.

У нас з’явилися вітроагрегати, найбільша вітроелектростанція Європи. На нашій території при процесі будівництва вітроелектростанції належить побудувати 200 кілометрів доріг. А у громад завдання яке? В інфраструктуру входить будівництво доріг, якщо ми об'єднуємо ці зусилля, завдання можна вирішити ефективніше. 

Чому сьогодні лиман не може грамотно використовуватися, чому люди не можуть по лиману добиратися? Тому що треба побудувати причали та пірси, це все вимагає грамотного підходу. Другий момент, змусити великі підприємства вносити в розвиток свій вклад. Тут проходить аміакопровід, який працює на промисловий вузол, електрика проходить через лиман, через яку птиці вбиваються, чому ці великі підприємства сьогодні не повинні бути учасниками розвитку територій? Коли громади об'єднаються, вони їх запросять до співпраці. 

Я не торкаюся зараз складної медичної проблематики, треба подивитися, як буде розвиватися ця стратегія, мені важко сказати. 

По каналізації, наскільки обізнаний, — ми стежимо за ситуацією, — Визирська громада далі нас зробила крок. Вони, навіть, може, практично підходять, але ми готові поділитися своїм досвідом, тому що ми працюємо з Європою по створенню локальних очисних споруд. В Європі є хороші приклади будівництва очисних споруд. 

Ось в Доброславі буде будуватися пілотний проєкт по лікарні. Тобто не треба тягнути мережі, використовувати всі ось ці централізовані підходи. І сьогодні ми хотіли б там, де краще в Визирці, щось взяти собі. 

Ну і, звичайно, транспортну проблему ми повинні вирішити. І в питаннях екології ми однозначно повинні об'єднатися. 

Ось як приклад, з одеської сторони зайшов інвестор, який зумів у нас зайняти нішу VIP-клієнта. Це створило унікальні умови для існування ділового туризму. Ми вже проводимо конференції високого рівня на цій матеріальній базі сьогодні. Якщо ще опрацюємо, цей досвід стане цінним не лише для нас. І Сичавку-туристичну якось треба розвивати по сусідству. Адже так не може бути, щоб тут добре, а там — погано. Визирська громада десь повинна відпочивати. Така ж проблема в Березанському районі, сьогодні їм ніде відпочивати. При тому, що у нас берег, а громади не мають власних місць. Значить ми повинні домовитися з бізнесом або ж побудувати своє. Тому завдання — частіше зустрічатися. 

Договори, які вимагає уряд, як, наприклад, спеціальний договір 2014 року по міжмуніципальній співпраці, дуже складні. Кожен договір вимагає обговорення громадськості, виносу на сесію і не одну. Тому ті меморандуми, які подали ми, це сьогодні як би путівник. Головне — є бажання з одного і з іншого боку, є якісь конструктивні ідеї, є бачення способів їх реалізації.

Друк
Схожі новини:
У Першотравневому ліцеї Визирської ОТГ відремонтують тир (фото)12:30
11 тра
Президент підписав закон про «декрет» для чоловіків10:53
11 тра
У Сичавці Южненської ОТГ пройшли заходи до 9 Травня (фото)09:01
11 тра
Ніна Гевеленко з Дмитрівки Другу світову війну пройшла зенітницею (відео)20:32
10 тра
В Кордоні Визирської ОТГ привітали жертву нацистських переслідувань часів Другої світової війни (відео)20:10
10 тра
Анатолій Березовський — в Кінному Визирської ОТГ привітали ветерана (відео)19:50
10 тра
В Доброславі пройшли обласні зональні змагання «Шкіряний м’яч» (фоторепортаж)19:39
10 тра
В Кінному Визирської ОТГ привітали ветерана Другої світової війни (фото)19:32
10 тра
Староста Любопільського старостинського округу: про плани Визирської громади та їхнє виконання (відео)17:57
10 тра
В Кордоні Визирської ОТГ привітали місцеву жительку, яка постраждала в Другу світову війну (фото)17:20
10 тра
Збільшено штрафи за неправдиві виклики спец. служб та невиконання постанов ДСНС15:40
10 тра
Працівник ТІСу: про бджільництво як хобі15:31
10 тра
Валерій Стоілакі: «Цей вікопомний день уособлює героїзм, ратну працю й вічну скорботу»12:00
09 тра
Віталій Кутателадзе: привітання зі святом 9 Травня11:00
09 тра
Олег Кутателадзе: «9 Травня — наша гордість і наш біль, це сльози радості завойованої свободи»10:00
09 тра
Визирчанки склали пісню про односельця, що втратив сина під час Другої світової війни15:00
08 тра
Руїни мосту біля с. Калинівка Визирської ОТГ — свідоцтво подій Другої світової війни13:30
08 тра
Ніна Гевеленко — жителька Дмитрівки, що стала учасницею Другої світової війни12:00
08 тра
Віра Георгіївна Бенько — партизанські стежки юної зв’язкової10:30
08 тра
У Визирському ліцеї Одеського району готуються до травневих свят (фото)18:48
07 тра
Визирська ОТГ: навчальні заклади взяли участь в екоакції «Зелене будівництво України» (відео)15:30
07 тра
У бібліотеці Першотравневого ліцею Визирської ОТГ підготували виставку до 9 Травня (фотофакт)15:00
07 тра
У Новій Дофінівці Фонтанської ОТГ відзначать День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні14:20
07 тра
В музеї с. Кордон Визирської ОТГ зберігають свідоцтва подій Другої світової війни (відео)14:00
07 тра
У Красносільській ОТГ пройдуть святкові заходи до Дня пам’яті та Дня Перемоги над нацизмом13:30
07 тра
TOP