Архів
Лютий 2023 (14)
Січень 2023 (50)
Грудень 2022 (65)
Листопад 2022 (54)
Жовтень 2022 (42)
Вересень 2022 (39)
ЛАН » Головні події дня » Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

  Громади не можуть існувати кожна сама по собі, і розвивати території можна тільки спільними зусиллями. Про це — в діалозі з членом правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади» Володимиром Киливником. 

  Агенція організована в березні 2017 року за правилами, які були розроблені Кабміном для регіонального розвитку. Ця організація має дуже великий ступінь свободи. Вона одночасно є громадською, але з правом господарської діяльності, і може претендувати на технічну допомогу, на отримання грантів. Тому в тому ж році нова структура уклала договір і отримала технічну допомогу від американської агенції розвитку з проєктування майбутнього Коблівської територіальної громади. Нині перспективи тут бачать ще ширше.

  Володимир Петрович, з ким із довколишніх громад у Вас складаються стосунки сьогодні? 

Володимир Киливник, член правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади»
Візьмемо історичний момент, що наш керівник звернувся до Визирської громади, де в той час депутат Одеської облради Олег Кутателадзе формував громадську думку про те, що треба об'єднуватися. А ми в той момент отримали унікальну територію Анатолівки та, природно, як сусіди, ми повинні разом розвивати лиман. Перш за все, це екологічна складова. Але і та робота, яка ведеться по каналу, вимагає теж підтримки, тому що не тільки одна Одеська область повинна розвивати канал «Тилігульський лиман — Чорне море», то судноплавство, про які всі говорять. Сьогодні зроблено великий проєкт берегоукріплення. І чому не використовувати берегоукріплення та одночасно і марикультуру, чому ще не можна вітроагрегати під'єднати тощо. Світовий досвід сьогодні є, як використовувати акваторію. Крім землі, якої у нас 13 тисяч га, є ж і море, і 3 лимани, і це все має давати віддачу, але без сусідів ми ніяк не можемо. 

  Перейдемо до конкретних пропозицій, які можуть бути перспективи співпраці? 

Володимир Киливник, член правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади»
Безумовно, це підтримка лиману, підтримка двох ландшафтних парків. Мені так здається, що ми давно сформулювали створення єдиного національного парку, тобто зараз актуально наведення порядку і грамотне його використання. Те судноплавство, про яке Олег Кутателадзе неодноразово говорив, — ми повинні закінчити канал. По річці Тилігул у нас є проблеми: 106 водосховищ. Тобто треба, об'єднавшись тут, ще впливати на сусідів вище по річці, щоб вона наповнювала лиман.

У нас з’явилися вітроагрегати, найбільша вітроелектростанція Європи. На нашій території при процесі будівництва вітроелектростанції належить побудувати 200 кілометрів доріг. А у громад завдання яке? В інфраструктуру входить будівництво доріг, якщо ми об'єднуємо ці зусилля, завдання можна вирішити ефективніше. 

Чому сьогодні лиман не може грамотно використовуватися, чому люди не можуть по лиману добиратися? Тому що треба побудувати причали та пірси, це все вимагає грамотного підходу. Другий момент, змусити великі підприємства вносити в розвиток свій вклад. Тут проходить аміакопровід, який працює на промисловий вузол, електрика проходить через лиман, через яку птиці вбиваються, чому ці великі підприємства сьогодні не повинні бути учасниками розвитку територій? Коли громади об'єднаються, вони їх запросять до співпраці. 

Я не торкаюся зараз складної медичної проблематики, треба подивитися, як буде розвиватися ця стратегія, мені важко сказати. 

По каналізації, наскільки обізнаний, — ми стежимо за ситуацією, — Визирська громада далі нас зробила крок. Вони, навіть, може, практично підходять, але ми готові поділитися своїм досвідом, тому що ми працюємо з Європою по створенню локальних очисних споруд. В Європі є хороші приклади будівництва очисних споруд. 

Ось в Доброславі буде будуватися пілотний проєкт по лікарні. Тобто не треба тягнути мережі, використовувати всі ось ці централізовані підходи. І сьогодні ми хотіли б там, де краще в Визирці, щось взяти собі. 

Ну і, звичайно, транспортну проблему ми повинні вирішити. І в питаннях екології ми однозначно повинні об'єднатися. 

Ось як приклад, з одеської сторони зайшов інвестор, який зумів у нас зайняти нішу VIP-клієнта. Це створило унікальні умови для існування ділового туризму. Ми вже проводимо конференції високого рівня на цій матеріальній базі сьогодні. Якщо ще опрацюємо, цей досвід стане цінним не лише для нас. І Сичавку-туристичну якось треба розвивати по сусідству. Адже так не може бути, щоб тут добре, а там — погано. Визирська громада десь повинна відпочивати. Така ж проблема в Березанському районі, сьогодні їм ніде відпочивати. При тому, що у нас берег, а громади не мають власних місць. Значить ми повинні домовитися з бізнесом або ж побудувати своє. Тому завдання — частіше зустрічатися. 

Договори, які вимагає уряд, як, наприклад, спеціальний договір 2014 року по міжмуніципальній співпраці, дуже складні. Кожен договір вимагає обговорення громадськості, виносу на сесію і не одну. Тому ті меморандуми, які подали ми, це сьогодні як би путівник. Головне — є бажання з одного і з іншого боку, є якісь конструктивні ідеї, є бачення способів їх реалізації.

Друк
Схожі новини:
Визирська ОТГ: у відділеннях Укрпошти можна поміняти лампочки розжарювання на LED-лампи (відео)23:04
08 лют
У Визирській ОТГ оновився склад Молодіжної ради (відео)22:59
08 лют
У МВС доповнили зміст теоретичного іспиту з ПДР11:42
08 лют
У Визирській громаді дбають про комфортне розміщення ВПО (відео)04:56
07 лют
Продуктові набори від сільради: жителі Визирської громади отримали гуманітарну допомогу (відео)04:46
07 лют
Тетяна Казак: про проєкти з ЮНІСЕФ та навчальний процес (відео)04:42
07 лют
В с. Сичавка Южненської ОТГ реалізують вугільні брикети для твердопаливних котлів (відео)08:08
06 лют
Працівники КП «Визирське джерело» упорядковують своє робоче місце (фото)22:13
02 лют
Працівники КП «Визирське джерело» упорядковують своє робоче місце (відео)22:01
02 лют
У Визирській громаді оперативно усунули наслідки снігопаду (фото)06:43
02 лют
У Визирській громаді оперативно усунули наслідки снігопаду (відео)23:32
01 лют
У Визирській сільраді відбулося засідання виконавчого комітету (фото)22:20
01 лют
В с. Першотравневе роздавали гуманітарну допомогу від Визирської сільради (фото)15:57
01 лют
Представники Визирської громади вшановують пам'ять своїх героїв-захисників (фото)15:47
01 лют
Олена Козьміна: про роботу благодійного фонду імені Олексія Ставніцера (відео)20:53
31 січ
В с. Першотравневе роздавали гуманітарну допомогу від Визирської сільради (відео)20:31
31 січ
Визирська ОТГ: працівники КП «Визирське джерело» розчищають дороги та тротуарні доріжки від снігу (фото)18:49
30 січ
У Визирській сільраді відбулося засідання виконавчого комітету (відео)18:24
30 січ
Вугільні брикети для твердопаливних котлів17:57
30 січ
У Визирській громаді затвердили склад Молодіжної ради20:52
27 січ
Представники Визирської громади вшановують пам'ять своїх героїв-захисників (відео)20:47
27 січ
Підприємець із Южненської ОТГ організував виробництво вугільних брикетів (фото)12:13
27 січ
Ефективне функціонування громади: у Визирській ОТГ відбулася 30 сесія сільради (фото)19:11
26 січ
У Визирській громаді затвердили План соціально-економічного розвитку на 2023 рік (фото)15:00
25 січ
Підприємець із Южненської ОТГ організував виробництво вугільних брикетів (відео)14:54
25 січ
TOP