Архів
Липень 2022 (1)
Червень 2022 (43)
Травень 2022 (61)
Квітень 2022 (141)
Березень 2022 (192)
Лютий 2022 (127)
ЛАН » Головні події дня » Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

Володимир Киливник: «Меморандуми, які ми підписали, це путівник»

  Громади не можуть існувати кожна сама по собі, і розвивати території можна тільки спільними зусиллями. Про це — в діалозі з членом правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади» Володимиром Киливником. 

  Агенція організована в березні 2017 року за правилами, які були розроблені Кабміном для регіонального розвитку. Ця організація має дуже великий ступінь свободи. Вона одночасно є громадською, але з правом господарської діяльності, і може претендувати на технічну допомогу, на отримання грантів. Тому в тому ж році нова структура уклала договір і отримала технічну допомогу від американської агенції розвитку з проєктування майбутнього Коблівської територіальної громади. Нині перспективи тут бачать ще ширше.

  Володимир Петрович, з ким із довколишніх громад у Вас складаються стосунки сьогодні? 

Володимир Киливник, член правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади»
Візьмемо історичний момент, що наш керівник звернувся до Визирської громади, де в той час депутат Одеської облради Олег Кутателадзе формував громадську думку про те, що треба об'єднуватися. А ми в той момент отримали унікальну територію Анатолівки та, природно, як сусіди, ми повинні разом розвивати лиман. Перш за все, це екологічна складова. Але і та робота, яка ведеться по каналу, вимагає теж підтримки, тому що не тільки одна Одеська область повинна розвивати канал «Тилігульський лиман — Чорне море», то судноплавство, про які всі говорять. Сьогодні зроблено великий проєкт берегоукріплення. І чому не використовувати берегоукріплення та одночасно і марикультуру, чому ще не можна вітроагрегати під'єднати тощо. Світовий досвід сьогодні є, як використовувати акваторію. Крім землі, якої у нас 13 тисяч га, є ж і море, і 3 лимани, і це все має давати віддачу, але без сусідів ми ніяк не можемо. 

  Перейдемо до конкретних пропозицій, які можуть бути перспективи співпраці? 

Володимир Киливник, член правління «Агенції місцевого розвитку Коблівської територіальної громади»
Безумовно, це підтримка лиману, підтримка двох ландшафтних парків. Мені так здається, що ми давно сформулювали створення єдиного національного парку, тобто зараз актуально наведення порядку і грамотне його використання. Те судноплавство, про яке Олег Кутателадзе неодноразово говорив, — ми повинні закінчити канал. По річці Тилігул у нас є проблеми: 106 водосховищ. Тобто треба, об'єднавшись тут, ще впливати на сусідів вище по річці, щоб вона наповнювала лиман.

У нас з’явилися вітроагрегати, найбільша вітроелектростанція Європи. На нашій території при процесі будівництва вітроелектростанції належить побудувати 200 кілометрів доріг. А у громад завдання яке? В інфраструктуру входить будівництво доріг, якщо ми об'єднуємо ці зусилля, завдання можна вирішити ефективніше. 

Чому сьогодні лиман не може грамотно використовуватися, чому люди не можуть по лиману добиратися? Тому що треба побудувати причали та пірси, це все вимагає грамотного підходу. Другий момент, змусити великі підприємства вносити в розвиток свій вклад. Тут проходить аміакопровід, який працює на промисловий вузол, електрика проходить через лиман, через яку птиці вбиваються, чому ці великі підприємства сьогодні не повинні бути учасниками розвитку територій? Коли громади об'єднаються, вони їх запросять до співпраці. 

Я не торкаюся зараз складної медичної проблематики, треба подивитися, як буде розвиватися ця стратегія, мені важко сказати. 

По каналізації, наскільки обізнаний, — ми стежимо за ситуацією, — Визирська громада далі нас зробила крок. Вони, навіть, може, практично підходять, але ми готові поділитися своїм досвідом, тому що ми працюємо з Європою по створенню локальних очисних споруд. В Європі є хороші приклади будівництва очисних споруд. 

Ось в Доброславі буде будуватися пілотний проєкт по лікарні. Тобто не треба тягнути мережі, використовувати всі ось ці централізовані підходи. І сьогодні ми хотіли б там, де краще в Визирці, щось взяти собі. 

Ну і, звичайно, транспортну проблему ми повинні вирішити. І в питаннях екології ми однозначно повинні об'єднатися. 

Ось як приклад, з одеської сторони зайшов інвестор, який зумів у нас зайняти нішу VIP-клієнта. Це створило унікальні умови для існування ділового туризму. Ми вже проводимо конференції високого рівня на цій матеріальній базі сьогодні. Якщо ще опрацюємо, цей досвід стане цінним не лише для нас. І Сичавку-туристичну якось треба розвивати по сусідству. Адже так не може бути, щоб тут добре, а там — погано. Визирська громада десь повинна відпочивати. Така ж проблема в Березанському районі, сьогодні їм ніде відпочивати. При тому, що у нас берег, а громади не мають власних місць. Значить ми повинні домовитися з бізнесом або ж побудувати своє. Тому завдання — частіше зустрічатися. 

Договори, які вимагає уряд, як, наприклад, спеціальний договір 2014 року по міжмуніципальній співпраці, дуже складні. Кожен договір вимагає обговорення громадськості, виносу на сесію і не одну. Тому ті меморандуми, які подали ми, це сьогодні як би путівник. Головне — є бажання з одного і з іншого боку, є якісь конструктивні ідеї, є бачення способів їх реалізації.

Друк
Схожі новини:
Спортивне виховання дошкільнят Визирської ОТГ під час воєнного стану (фото)01:19
01 лип
Валерій Стоілакі привітав мешканців з ОТГ із Днем Визирської громади23:17
30 чер
Спортивне виховання дошкільнят Визирської ОТГ під час воєнного стану (відео)12:58
28 чер
Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем Конституції (відео)12:39
28 чер
Працівники культури Визирської громади активно допомагають ЗСУ (фото)18:48
27 чер
Борис Джонсон та Джастін Трюдо звернулися до Володимира Зеленського та українського народу (відео)16:59
27 чер
У Визирській громаді відбулася позачергова сесія сільради (фото)09:42
27 чер
Всім світом на допомогу. Гуманітарна допомога від фонду «Діполь» (відео)09:17
27 чер
У Визирській ОТГ відбулася сесія сільради (відео)16:05
25 чер
Працівники культури Визирської громади активно допомагають ЗСУ (відео)20:35
24 чер
Одеська ОВА обмежила рух вантажівок в області20:11
24 чер
Визирська ОТГ: представники ГО «Команда розвитку» організували збір коштів для ЗСУ14:09
24 чер
Визирська ОТГ: про роботу інтернет-провайдера «Лиман-ТВ» під час воєнного часу (фото)17:18
22 чер
З 22 червня на Одещині дозволять продаж усіх алкогольних напоїв до 20:0015:30
22 чер
Визирська ОТГ: у селі Першотравневе провели роботи з покращення водопостачання (фото)02:48
21 чер
Поліцейський офіцер Визирської ОТГ: про криміногенну ситуацію та про допомогу мешканцям громади (відео)13:45
20 чер
Ярослава Ящук: про соціально-орієнтовану Визирську громаду в умовах воєнного стану (відео)02:05
20 чер
Визирська ОТГ: про роботу інтернет-провайдера «Лиман-ТВ» під час воєнного часу (відео)01:40
20 чер
Визирська ОТГ: у селі Першотравневе провели роботи з покращення водопостачання (відео)00:57
20 чер
У Визирській ОТГ змінюють назву деяких вулиць (фото)18:43
17 чер
У Визирській ОТГ змінюють назву деяких вулиць (відео)01:21
17 чер
Валерій Стоілакі про життя Визирської ОТГ в умовах воєнного часу11:55
15 чер
Робота медичних закладів Визирської ОТГ у воєнний час (фото)10:31
15 чер
Робота медичних закладів Визирської ОТГ у воєнний час (відео)02:55
13 чер
У Визирському БК відбувся концерт на честь ювілею духового оркестру «Визирські сурми» (фото)02:26
10 чер
TOP