Традиція запасатися «цілющою» водою 19-го січня на Водохреще міцно прижилася в українських містах та селах. Найчастіше люди шукають у святій воді таку собі панацею від усіх хвороб. І це правда, але можливо тільки частково. Дійсно, православні християни вірять, що водохресна вода являє присутність благодаті Божої. Але тільки щира віра у Христа наділяє людину здатністю прийняти цю благодать, підкреслює духівництво.
Віра без діла мертва. Важливою справою для кожного православного християнина є відвідування храму Божого, особливо в недільні дні та свята. Хрещення Господнє одне зі значущих християнських свят, що входять до списку дванадесятих. Воно оповіщає про дві головні євангелічні події: Хрещення Ісуса Христа Іоанном Предтечею та явлення людям досі невідомої таємниці про Бога єдиного у трьох іпостасях: Отця, Сина та Святого Духа. 19 січня на території Свято-Миколаївського храму у селі Першотравневе Визирської громади, відбувся святковий молебень та велике освячення води у колодязі. Для кожного з присутніх, хто щиро молився в цей морозний ранок, свята вода, взята з цього джерела, буде вірним спогадом про події, які відбулися на річці Йордан майже 2 тисячі років тому.
Протоієрей Степан (Карлов), настоятель Свято-Миколаївського храму села Першотравневе
Тому що без Бога немає сенсу життя. Навіщо нам благородство, культура, якщо ми завтра помремо. Апостол Павло добре сказав: «Будемо їсти та пити, бо завтра помремо». А якщо Христос Воскрес, то потрібно бути там, де є Бог. І кожен наш вчинок — це плюс чи мінус на нашому шляху до вічності.
Парафіяни Свято-Миколаївського храму в селі Першотравневе впевнені, православний християнин не може обходитися без відвідування храму Божого.
Марина, парафіянка Свято-Миколаївського храму села Першотравневе
Це те ж саме, що хотіти допомагати батькам, але не приходити до них. Мало вірити, потрібно ще й приходити до храму Божого.
Ігор, парафіянин Свято-Миколаївського храму села Першотравневе
Сюди ми приходимо попросити милості Божої, плачемо о гріхах наших. Вдома, це вдома, а це храм Божий.
Любов, парафіянка Свято-Миколаївського храму села Першотравневе
Я прийшла сюди до Бога, щоб попросити за дітей, щоб не було війни, попросити за всіх, тому що багато тих, хто не має можливості прийти у храм.
Свято Хрещення припало на будній день, багато людей були на роботі й не змогли прийти на службу. Тому ближче до вечора протоієрей пройшов вулицями села, щоб окропити святою водою всіх, хто потребує. Він каже, що, коли люди запрошують у будинок священника, вони приймають самого Бога.
Водохресна вода — велика святиня церкви. Її потрібно пити з молитвою. Коли водохресної води залишилося мало, в неї можна додати звичайну воду. Якщо щирість молитви не ослабне, то і Божої благодаті від такої води не зменшиться. Щоб свячена вода приносила користь, необхідно дбати й про чистоту власних думок та вчинків, нагадує настоятель храму.
Авторка: Катерина Гончар.