Брати Дмитро та Олександр Никитенки працюють на ТІСі відносно недавно. Роботу свою вони люблять, тому що працюють у колективі доброзичливих дружних людей. Дмитро, як і багато інших випускників школи села Курісове свою подальшу освіту здобув в Петрівському аграрному технікумі, який розташований на території рідного села. Вчився на агронома. По закінченню технікуму пішов в армію, а коли повернувся — влаштувався працювати на ТІС слюсарем в депо, тому що технікумі він проходив курс слюсарної справи.
Керівник локомотивного депо залізничного управління ТІС Сергій Білецький взяв хлопця слюсарем третього розряду, і відтоді молодий працівник став успішно засвоювати нову спеціальність. Каже в рідному Курісовому кількість тих односельців, що працює на ТІСі помітно зросла.
Дмитро Никитенко, слюсар третього розряду локомотивного депо залізничного управління ТІС
Тому що транспорт безкоштовний, хороша зарплата, є можливість професійно зростати, підвищувати розряди. В нас дружний колектив, є хороші наставники, наприклад, Дмитро Степанович Дробот, який завжди допоможе та підкаже. Він навчав нас й продовжує навчати. Мені цікаво ремонтувати різні агрегати.
Дмитро став свідком того, як в депо стали засвоювати нові види ремонтів, серед яких найзначнішим був капітальний ремонт двигунів теплотяг, що дозволило підприємству заощаджувати значні кошти на обслуговуванні техніки. Розповідає, все відбувалося поступово, набирався колектив, щоб люди вчилися новим спеціалізаціям, які з’явилися в депо. Тож не дивно, що, коли його рідний брат став підшукувати собі роботу, Дмитро, не вагаючись, порадив йому йти працювати на ТІС.
Олександр Никитенко, акумуляторник четвертого розряду локомотивного депо залізничного управління ТІС
Тут дуже дружний колектив, і можна багато чому навчитися, це важливо. Є перспективи, тому мені тут подобається. За професією я зварювальник, але поки мене взяли на посаду акумуляторника. Попередній робітник пішов в армію, з’явилася вакансія, і мене взяли. Стажування оплачувалося. П’ять-шість змін я просто ходив, дивився, нічого не робив, потім видали форму і все, приступив до своїх обов’язків.
Він зізнався, що рано чи пізно прийшов би до рішення йти працювати на ТІС. Все більше молоді у Курісовому віддає перевагу цьому підприємству. Офіційне працевлаштування та безкоштовне перевезення працівників, яке обов’язкове на всіх підприємствах транспортного вузла ТІС, для жителів сільської місцевості важливі переваги при виборі місця працевлаштування.
Сьогодні з Курісового везуть своїх працівників на ТІС три автобуси. Поки місць для сидіння вистачає, але, на думку Олександра, не за горами часи, коли сидячих місць в них вистачатиме вже не всім.
Авторка: Катерина Гончар.