Куяльницький лиман — одне з найбільш солоних озер України. Назва лиману пов’язана з високою концентрацією солі у воді та походить від тюркського слова «куянлик», що значить густий. До 1917 року лиман називався Андріївським на честь доктора медицини, статського радника, Андріївського Ераста Степановича, який побудував в 19 столітті грязелікарню. За словами доктора, бруд сприяє зменшенню запальних процесів, зміцнює імунітет, а мінеральна вода «Куяльник» допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.
Куяльницький лиман розташований в 3 км до північного заходу від узбережжя Одеської затоки Чорного моря, за 8 км від центру Одеси. Також, саме тут розташована найнижча точка України — мінус 5 метрів від рівня моря. Колись на місці Куяльницького лиману розташовувалося гирло річки Великий Куяльник. Згодом воно перетворилося в затоку Чорного моря, а потім відкладення піску сформували пересип, і затока перетворилася на лиман.
Рівень води в лимані і його солоність регулярно змінюються. Для порятунку лиману від пересихання в нього тричі — в 1907, 1925 і 2014 році запускалася морська вода.
В лимані практично немає живих організмів, крім бактерій, зяброногого рачка Артемії та личинки комара. Але зима на території Куяльницького лиману набуває життєво важливого значення для пернатих. Через високу солоність вода не замерзає при незначних морозах, тому взимку на нього злітаються зграї водоплавних птахів.
Куяльник — не тільки оздоровче місце, але і територія з чистим повітрям, красивими пейзажами, які дозволяють створювати мальовничі фотографії.
Нагадаємо, початок нового року Куяльник зустрів в рожевому вбранні.
За матеріалами «Южний округ».